Автор Тема: Москвич 412 - 1973 г.  (Прочетена 38409 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 28, 2013, 12:55:49
Прочетена 38409 пъти

Неактивен Hristo Stanrv

  • Публикации: 17
Здравейте ще разкажа за моя автомобил.Закупих си Москвич 412 от Пловдив. Голям мерак ми беше от няколко години но.....1-во книжка , после да събера пари за мохер.....(тук е мястото да отбележа че съм студент и сам се издържам и малко нанагорно ми идват всякакви странични разходи)
Москвича го закупих от дядо Костантин - ХХХ лева с газовата ..........но нямаше акумолатор,аптечка ,триъгълник инструменти - нищо нямаше, буквално си взех Москвич с газова  :)) :))





от Пловдив - газ до Шумен (понеже съм от там) да оправя документите, и после газ до София (там съм студент и няма как да не е пред блка количката). По пътя - безпроблемно , като изключим че не бях карал кола преди това - тъкмо със прясно взета книжка, на нощно каране, на дъжд ,с гуми като динена кора, без хубави спирачки...............ЕКШЪН СИ БЕШЕ
само където на 2 пъти ми се откачи кабела ''+'' от акумулатора и всичко стана като в рог и щях да се метна в деретата ...


Та в София пред блока се заех да си правя спирачките....но всичко ставаше адски бавно - нямах иструменти,крик  - НИЩО  хайде събирай пари за крикове , ключове (тук е мястото да споделя за некоректните търговци който търгуват не какво трябва, а каквото имат - защото гумите 3 ключа сменях , спирачните цилиндри ми продадоха от друг модел Москвич който не пасваха - трябваше  30 метра разклонител да си праявя да пускам ток от 4 етаж на общежитието; докато намеря правилният крик - 3 крика смених;за накладките - пак се наля една безбожна маса пари; стругарите ми изпилиха единия барабан повече от колкото им казах и спирачния цилиндър течеше постоянно..... - и това всичко са пари наляти във вятъра....пак казвам за студент който абсолютно всичко си прави и плаща сам- много ми е нанагорно)  Та мина 1 зима в събиране на иструменти и части и накладки и цилиндри ....и за 2-3 дни оправих спирачките

http://pichost.name/0VC

после малко чистене на хром - боядисване на тавана черен.......закупих си багажник за покрива















http://pichost.name/0VJ


малко по малко го правя - музика му сложих после - интериора го пребоядисах  да стане по прегледен.











[img]http://pichost.name/images/2013/06/28/2013-06-17_203512.jpg[/img



малко по малко си правя количката и я стягам - сега и търся гараж за зимата - защото не мисля да я карам в снега - поне на този етап + докато си стой ще оправям всичко по окачването и мисля да я правя десетина сантиметра по ниска с пружини от волга и ресьори от опел комби ...... НО ПАК ПАРИТЕ СА ФАКТОР....за сега си седи пред блока - карам си я по малко - пипам си я пак по малко и  гледам напред в светлото бъдеще да ми се отвори прозорец и шанс за цялостно кърпене+ пребоядисване + основен ремонт...и някакви такива по големи ремонтни дейности, макар че  самата кола дядото каза че е гаражна - и наистина има само 1 подкалник нагнил.....двигателя е пушка - зимата без да е палена 1-2 месеца на газ в най големия студ пали от раз........ просто съм случил на кола.
« Последна редакция: Юни 28, 2013, 13:36:20 от dido1903 »

Юни 28, 2013, 15:11:42
Отговор #1

Неактивен fit_ness

  • Публикации: 103
  • zaz - 966 / 1971г.
    • ретро и фото любител
Поздравления за Москвето. Виждам, че вече си започнал с модернизацията. Въпросът ми е - Каква ецялосната ти концепцияза проекта? Смяташ ли да си го оставиш в оригиналния вид или ще е някакъв хибрид между модерното и ретрото?
ЗАЗ-966   1971г.

Юни 28, 2013, 15:20:51
Отговор #2

Неактивен Hristo Stanrv

  • Публикации: 17
главната ми идея е да е хибрид - искам ретро видъд на москвето да е запазен.....интериор + ламарини - нищо няма да е пипано - само изкърпено и боядисано, но двигател окачване скоростна кутия.......общо взето - всичко останало от колата искам да е  от nisan 200sx - близо 200 коня стоков.
http://images.kaneva.com/filestore0/75662/40338/nissan%20200sx%20engine_ad.jpg

 но това разбира се ще е мнооого надалеко в светлото бъдеще - за сега ще си е оригинален , само леко снижен.
иах  идея да направя неосъществения руски модел който е 408 - с четери фара кабриолет, даже имам цяла тераса с ламарини но се отказах за сега - то никога не се знае какво и как ще се получи...но за сега съм на идея модерна кола в ретро ''черупка''

http://fakti.bg/img/news2012/59576/3167e278bbef77faba88bd8ff9a5202d.jpg

Юни 28, 2013, 22:56:41
Отговор #3

Неактивен ICO

  • Публикации: 25
КОЛКО ПАРИ МУ ТЪРСИШ ?
НЕДЕЙ РАЗВАЛЯ ХУБАВАТА КОЛА !!!

Юни 29, 2013, 10:50:52
Отговор #4

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Аз съм ЗА модернизирането и ,,тунинговането'' на такава кола.Има ги все още в голямо количество,а момчето е младо и ще му отива една интересна версия на москвето  :D Дори само да го смъкнеш с едни класически джанти ще стои яко.Иначе ако смяташ да слагаш механика от 200сх ще ти излезе доста солено.При тези коли е доста лесно от приятен вид да премине в селски тунинг.Пластмасови брони и модерни джанти не търпи особено  :D Успех колега и си го прави така както ти харесва на теб.

Юни 29, 2013, 12:38:06
Отговор #5

Неактивен ICO

  • Публикации: 25
не си прав че ги има все още в голямо количество - точно този модел москвич 412 72ра-74та година са вече на изчезване тотално -  първи заминаха за скраб заради алуминиевите им двигатели и скоростни кутии :(
отдавна си търся добър такъв- от 8-10 години , и все още не съм намерил - този е един от  последните останали ...... :(

Юни 29, 2013, 14:03:25
Отговор #6

Неактивен Hristo Stanrv

  • Публикации: 17
''селски тунинг'' по никакъв начин никога няма да стане на моето возило :)   - нищо няма да пипам по оригиналния външен вид - освен че ще му махна теглича и евентуално джанти - разбира се в пределите на нормалното а не изкелифирченото  защото по 11 лева за вътрешна гума не е оферта :)

тунинга с сх200 ще става мноооого в далечното бъдеще - и ще го правя с един приятел - в евентоалния му сервиз (когато си стъпи на краката и почне да е самостоятелен) от което следва че няма да е много солено кат осума...просто няма смисъл да се тунингова кола която не е изгодна за тунинг :) ..не и без да правя 1 седмица да карам  2дни - не си струва....за този етап - казах основен ремонт + боя..нищо повече .. а за напред - то времето ще покаже :)



сега ако трябва да приказвам в левове.....
кола - 550
сирачни цилиндри - 2 задни + 4 предни - 130 лева
накладки - 30 лева
акумолатор - 100
комплект (триъгълник+пожарогасител+аптечка) 40 лева
 като сложим и всички глупости по пререгистрирането мина 1000 - но преглъщам че за стара кола няма как - от тук нататък ще глътне  сигурно още много по толкова - но поне ще е на порций.

благодаря за подкрепата и положителните отзиви.

Юни 29, 2013, 16:51:39
Отговор #7

Неактивен macho007

  • Публикации: 140
Много хубав Москвич! От няколко дни го гледам в темата ти и незнам защо но ми се струва много познат?? Пък и като каза, че си го купил от Пловдив много ми заприлича на ето този Москвич, който го снимах преди време? Много ще се радвам, ако е същия, защото когато този изчезна си казах, че най-вероятно е отишъл в някоя скрападжийница.




Юни 29, 2013, 19:30:38
Отговор #8

Неактивен stanchev

  • Публикации: 103
 ;) Здравей колега, да ти е честита новата придобивка. За колегата качил снимките, мисля, че е същия който си снимал,но това ще каже собственика. :) Колега преди да започнеш да модернизираш този автомобил си изясни за какво ще го ползваш. Ако ще го ползваш за всеки ден, по добре си купи някой западен череп. ;D Тази кола ще ти бъде трудна за ремонтиране и реставриране поради ограничението на части. Относно джантите има по широки винтили, които можеш да сложиш и да останеш с оригиналните джанти.  :D  Успех с реставрацията. :)

Юни 29, 2013, 20:18:03
Отговор #9

Неактивен fit_ness

  • Публикации: 103
  • zaz - 966 / 1971г.
    • ретро и фото любител
Дано докато събереш пари за нисанските промени да преосмислиш проекта и да си оставиш москвето в оригиналния вид ;)
ЗАЗ-966   1971г.