Автор Тема: Москвич 412 - 1973 г.  (Прочетена 38568 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 29, 2013, 20:22:09
Отговор #10

Неактивен fit_ness

  • Публикации: 103
  • zaz - 966 / 1971г.
    • ретро и фото любител
Относно "селския тунинг" мога само да кажа, че няма човек постигнал "селското  съвършенство", който да е осъзнал, че колата му буди смях. Всеки от тях е горд с квазимодовското си творение. Помисли върху това ;)
ЗАЗ-966   1971г.

Юни 29, 2013, 20:42:58
Отговор #11

Неактивен OldSchool

  • Публикации: 36
Жалко за москвича.  :-X

Юни 29, 2013, 23:36:33
Отговор #12

Неактивен ICO

  • Публикации: 25
и аз съм на мнение че не трябва да се прави тунинг на ретро автомобили - без значение "селски" или градски
колата си  я взел супер на сметка- направо без пари ... като се има предвид че е и със газова уредба ....
аз подхождам малко носталгично - първата ми кола беше такава - само че червена и много ме е яд че беше доста изгнила и не я запазих , пък и не мислех че толкова много ще ми липсва :(
все още продължавам да си търся същия модел запазена- засега безуспешно- утешавам се с реставрацията на моята Кортина , но никога няма да ми отмине тръпката по този модел москвич ...  онази вечер като си карах мерцедеса , за пореден път си спомних колко удобно беше да се превключват къси/дълги с  крак  с ключето на москвича- което се намира долу в  ляво от съединителя
успех ти желая - и най важното - на първо място - намери и гараж да не стои пред общежитието , че като ги зная днешните студенти ... и ме хваща страх за колата  - макар и да не е моята !

Юни 30, 2013, 08:42:41
Отговор #13

Неактивен Hristo Stanrv

  • Публикации: 17
хах - моя е моя хубавец е ............дядото плака като ми го дава :) даже ме дръпна на страни да не го чуе жена му и вика - гледал съм го по хубаво от бабата !

Юни 30, 2013, 09:00:27
Отговор #14

Неактивен Hristo Stanrv

  • Публикации: 17

Юни 30, 2013, 11:21:11
Отговор #15

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
И аз ще кажа "жалко за Москвича".
Като знаеш, че стареца го е пазил, защо ти е да го унищожаваш? Вярно, твой си е и не струва нищо като пари. Обаче ми е интересно как изобщо ти хрумна да го боядисваш пред блока? И то тавана с черно? И си тръгнал да показваш творението си по форумите... Кво да ти кажа, изглежда нелепо. Черен таван с две шепи полепнал пепеляк, мазан с четката, а долната част няма детайл без чукнато или ръждясало... Остава да му нарисуваш череп с кости на тавана, и никой няма да остане равнодушен, като го види.
Така просто не се прави.
По темата тунинг на 412. Тунингова се кола с потенциал. Москвичът като конструкция едвам удържа неговия си 75 - коньов двигател. Тесен, с калпаво окачване, слаби спирачки, калпаво кормилно управление... Трансмисията е слаба. Трошат му се и скоростите, и диференциала.
Имаш ли луфт във волана? Спира ли равномерно? Ресорите с вечно скъсани тампони как са? Ръчната държи ли?
Ами ел инсталацията? Тая музика с какво ще я захранваш? С неговия си мижав алтернатор? И то всичкия ток минава през ампермера на таблото... Който хич въобще не се загрява и не се пали... Както почнеш едно по едно, от дванайсетака нищо няма да остане. Ладов заден мост (по-широк и не се чупи толкова), скорости от Лада или БМВ, предница от 2140. Двойни амортисьори отзад. Жукови пружини отпред. Тунинг, та тунинг.
Карал ли си такъв "тунинг" Москвич? Аз съм, по времето, когато още ги имаше из София. Вози твърдо като каруца, иначе пак си е Москвич. Скърца, хлопа, духа през вратите. Само не можеш да газиш из дупките смело, като със заводското окачване. Да няма евтини западни коли по 150 коня, като навремето, разбирам. Ама сега за 2000 лева има каквито искаш.

А, и багажник на покрива с две дървени щайги. Слагаш го отгоре и като тръгнеш из София със шуменския номер, никой няма да ти се смее...

Съвсем откровено - мисля си, че Москвич 412, за да си заслужава да го имаш, трябва да е в безупречно фабрично техническо състояние и вид. На всеки светофар ще ти викат "евала", а не "селянин"... Иначе само се излагаш и си хвърляш парите на вятъра. Твоя си работа де...

И колко се е променил Студентски град. Аз като бях студент, преди примерно 10 години, почти никой нямаше кола. А който имаше... То не бяха Лади, Москвичи, Трабанти... Имаше даже една кюстендилска Варшава тъмносин металик... На паркинга пред МЕИто се е случвало да има спрели два Москвича 407...  Имаше Шкода 1000МБ. Тогава 412 си беше в реда на нещата. Соц колите отведнъж изчезнаха към 2005-6г. Западните коли поевтиняха и стана срамно да идваш от село със стара кола. Заем вземи, гъзар бъди...





« Последна редакция: Юни 30, 2013, 11:23:10 от m_g »

Юни 30, 2013, 12:12:55
Отговор #16

Неактивен Hristo Stanrv

  • Публикации: 17
плюйте плюйте още ... понеже вие сте се родили научени, всичко на тепсия ви е давано, щот на 22 години сте се издържали сами , щот сте учили и работели и сте имали мерак да правите нещо - независимо от условиятаа в който се намирате.'щот сте имали по 2000 лева за спортни коли , щото не сте правили глупости и селски изпълнения ...... плюйте по мерака на хората.......
жалко за това жалко за онова......................


що едно браво на младежа не видях - що някой форумна нинжа не каза - пич ела ти помогнем да си изкърпиш и боядисаш колата в гараж че виждам мерак......


неее дайте да го окастрим.........
нормално. аз и не исках да пускам тема в този форум в който се цени класиката - не е и редно и само да разбера как и ще го изтрия.

Благодаря на всички - ако има как модератора да изтрие темата ще съм много благодарен

Юни 30, 2013, 12:26:58
Отговор #17

Неактивен Hristo Stanrv

  • Публикации: 17



пак ли е селско туй ....щот явно да си селянин  е световно явление ..просто се нарича - да превърнеш дефекта в ефект. и щом човек няма никаква по добра идея как да излезе от дадена ситуация = го смятам за приемливо..

Юни 30, 2013, 13:01:52
Отговор #18

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Споко, Христо, аз няма да кажа "жалко за Москвич-а", а даже напротив - браво за идеите, които имаш! Според мен е много тесногледо да приемаме, че всяка стара кола трябва да се реставрира до 100% оригинал. Трябва да има и "шарени пилета", за да е интересно. На всичко отгоре от тази машина може да стане една много интересна ежедневка, която да си караш с кеф, вместо да я пазиш в пълен оригинал и да й трепериш - всеки трябва сам да си прецени какво иска и да действа смело. Така че ти си действай смело и пиши какво правиш по колата, на мен поне ще ми е интересно. Но и на колегите, които не са на твоето мнение не се цупи - все пак в този форум преобладават тези, които държат на оригинала. Да направиш една кола в оригинал и да съумееш да я поддържаш така е доста, доста трудна задача. Не че тунинговането на стар Москвич е по - лесна де...
С една дума - успех и продължавай смело, боядисвай пред, зад, встрани от блока, режи, кърпи, снимай, показвай... Абе я да ти дръпна и аз една критика, да не съм капо - джантите боядисани в черно - ОК, но ако имат някакъв кант по ръба или на гумите и са без тасове. Ако държиш на тасовете, черният цвят за джантата не е схема - много захлюпва визията... ;)

Юни 30, 2013, 13:16:36
Отговор #19

Неактивен Hristo Stanrv

  • Публикации: 17
благодаря много за подкрепата колега - просто съм кибретлия човек :)
отразих факта че тук е място на хора ценящи класиката, Разбирам защо са и толкова негативни - аз не се хваля с това което съм направил защото зная че малко или много не е начинът по който трябва да бъде направено. Просто споделям. Осъзнавам какво и колко има да се прави, просто чакам удобният момент. А до тогава  ще си експериментирам колкото ми сърце иска - защото  по добре сега - когато предстои поправяне отколкото после когато е направено.Това ми е погледът на нещата.