Автор Тема: Москвич 412 - 1973 г.  (Прочетена 38403 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 02, 2013, 22:08:17
Отговор #30

Неактивен diakata84

  • Публикации: 85
Според моето скромно мнение ще му свърши работа един двигател от БМВ 518 е 28
Ще върви добре,евтино е и няма да има главоболия с монтажа

Юли 02, 2013, 22:18:47
Отговор #31

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
m_g  изобщо не си прав,че Москвича е калпава кола,да не говорим какви глупости са това за спирачките,управлението и т.н. мога да ти кажа,че като управление е в пъти по-добър от Ладата,а за това,че е тесен е вярно но не е чак толкова тесен,пък и като цяло Ладата изобщо не е по стабилна от Москвича,за стойността също не си много прав но това си е просто един добър соц автомобил с просто устройство,евтина подръжка и добра возия.Христо сам ще си реши какво да прави с него все пак това си е неговата кола и няма значение кой как иска да го прави,това с черния таван е малко глупаво и не виждам смисъл но все пак той си знае,за слагането на Ладова кутия и заден мост с дифа и кардана това е пълна простотия колкото добре толкова и зле така,че няма смисъл от тия интервенции но да не се задълбочавам повече...

Напълно съгласен.Който невярва да дава една Лада и тръгваме през Петрохан.

Според моето скромно мнение ще му свърши работа един двигател от БМВ 518 е 28
Ще върви добре,евтино е и няма да има главоболия с монтажа

С парите за тоя матор и преправянето и узаконяването заводския Москвич-ов мотор може да се направи да върви поне три пъти по-добре от тоя на Е28-цата.
« Последна редакция: Юли 02, 2013, 22:24:16 от dino412 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Юли 02, 2013, 22:54:10
Отговор #32

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Аз също съм на мнение, че  Москвич преди 2140 (и след 2140  :)) ) не е съвсем за всекидневна кола... Спирачки, окачване, кутия... Даже и на нея са необходими малко доработки за да стане всекидневен автомобил. В момента карам 412 (комби)  и разликата с 2140ката е от земята до небето , колкото и да си приличат и колкото преувеличено да звучи.

Юли 02, 2013, 23:19:35
Отговор #33

Неактивен Sancho

  • Публикации: 127
  • Москвич 412, 434
И аз ще кажа "жалко за Москвича".
Като знаеш, че стареца го е пазил, защо ти е да го унищожаваш? Вярно, твой си е и не струва нищо като пари. Обаче ми е интересно как изобщо ти хрумна да го боядисваш пред блока? И то тавана с черно? И си тръгнал да показваш творението си по форумите... Кво да ти кажа, изглежда нелепо. Черен таван с две шепи полепнал пепеляк, мазан с четката, а долната част няма детайл без чукнато или ръждясало... Остава да му нарисуваш череп с кости на тавана, и никой няма да остане равнодушен, като го види.
Така просто не се прави.
По темата тунинг на 412. Тунингова се кола с потенциал. Москвичът като конструкция едвам удържа неговия си 75 - коньов двигател. Тесен, с калпаво окачване, слаби спирачки, калпаво кормилно управление... Трансмисията е слаба. Трошат му се и скоростите, и диференциала.
Имаш ли луфт във волана? Спира ли равномерно? Ресорите с вечно скъсани тампони как са? Ръчната държи ли?
Ами ел инсталацията? Тая музика с какво ще я захранваш? С неговия си мижав алтернатор? И то всичкия ток минава през ампермера на таблото... Който хич въобще не се загрява и не се пали... Както почнеш едно по едно, от дванайсетака нищо няма да остане. Ладов заден мост (по-широк и не се чупи толкова), скорости от Лада или БМВ, предница от 2140. Двойни амортисьори отзад. Жукови пружини отпред. Тунинг, та тунинг.
Карал ли си такъв "тунинг" Москвич? Аз съм, по времето, когато още ги имаше из София. Вози твърдо като каруца, иначе пак си е Москвич. Скърца, хлопа, духа през вратите. Само не можеш да газиш из дупките смело, като със заводското окачване. Да няма евтини западни коли по 150 коня, като навремето, разбирам. Ама сега за 2000 лева има каквито искаш.

А, и багажник на покрива с две дървени щайги. Слагаш го отгоре и като тръгнеш из София със шуменския номер, никой няма да ти се смее...

Съвсем откровено - мисля си, че Москвич 412, за да си заслужава да го имаш, трябва да е в безупречно фабрично техническо състояние и вид. На всеки светофар ще ти викат "евала", а не "селянин"... Иначе само се излагаш и си хвърляш парите на вятъра. Твоя си работа де...
Ще се съглася само с първите няколко изречения.  ;) Момчиле, сигурен ли си, че си карал перфектен технически, напълно изпипан Москвич 412? Без да задълбочавам много: лично аз бях очарован от возията на моя след като му направихме предницата чисто нова. Спирачките не са върха, признавам, но когато са в час спирането от 50 до 0 е по-добро от това на някой западни коли, може да излетиш през предното стъкло. Просто не е добре да се засилваш със 150км/ч когато има много трафик, защото ако те засече някой ще го отнесеш, иначе не виждам какво им е.Равномерно спиране се постига като се установи проблема, който води до неравномерното такова и се отстрани - личен опит. Иначе особено при няколко проблема по спирачната с-ма ако не държиш здраво волана колата излиза от пътя. Ако някой не си поддържа колата, какво е виновна тя? 38 годишните тампони на ресорите не бяха скъсани никъде, само леко поизмачкани. Скоростите наистина не са точно за този двигател но аз проблеми освен с изключване на 4-та скорост когато пусна колата по инерция (вече решено) не съм имал. Имам и перфектно управление без луфт във волана. Най-големия проблем за мен са боклучливите части. За справка - цилиндърче за съдинителя оригинално кара поне 70 000км (свалено работещо на толкова). Произведено в Русия (след 90г.) изкара точно 1 година и 1000км, а не беше ръждясало от вътре като го слагах. И после - москвича е калпав. Частите са калпави, не колата. 
« Последна редакция: Юли 02, 2013, 23:21:15 от Sancho »

Юли 03, 2013, 08:37:04
Отговор #34

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Знаеш ли колега,всъщност все още нещата не са станали необратими. Сложи пак вестниците и закарай колата да ти пръснат тавана отново в оригиналния цвят! След това  свали допълнителната тапицерия от седалките и вероятно отдолу ще се покаже чудесна оригинална кожена такава а като слушам дядото как си я е пазил най вероятно ще е и съвсем здрава.Подмени всички износени детайли ,обслужи си Москвето и ще имаш една чудесна количка с която ще си различен от другите на пътя .Не се опитвай да я тунинговаш защото единственото което ще постигнеш е да будиш смях по улиците. Дядото си я е пазил 50 години +
недей съсипвай бижуто на човека!Ти си млад и ако успееш да я опазиш когато остарееш ще я предадеш на децата си с гордост и отговорност която ще поемат те.Такава е идеята на ретро движението и посоката в която се движат повечето от участниците в този форум.

Юли 03, 2013, 12:23:51
Отговор #35

Неактивен ретро-маняк

  • Публикации: 108
Дино напълно съм съгласен и аз с това,че с тия пари заводския мотор може да се направи да върви 3 пъти повече.За частите чесно казано е вярно доста от предлаганите части в магазините в момента са ментаци и не издържат много което си е проблем,но пък все още се намират и читави части.Да не говорим,че има хора,които на времето са купували страшно много части и вече са се разделили с колите си и вече не са им нужни и ги продават.
Москвич 21412- 89

Юли 03, 2013, 20:48:17
Отговор #36

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
M10 ката е глупав мотор... виждал съм инсталиран в 2140 и беше страшно... по добрия вариант е м42б18(1,8IS) заедно с кутията. на първо време с ладов мост отзад и главини предни от лада за да си на 4х98 на всякъде. Спирачки се преправят много лесно от някой фиат... Някви джанти и малко смъкнат и ще изглежда много добре 412-ката... Който си мисли, че реставрирането ще е по евтин вариaнт е жестоко заблуден... За мен едно облепяне и боя не е никва реставрация. Един Москвич НИКОГА не може да изглежда като слязал от конвейра каквото и да го правиш. Но все пак зависи и какъв ефект иска да постигне реставратора де. Моя съвет е прави си мохерчето както ти харесва, карай си го с кеф когато искаш а не само по празници през останлото време да го лъскаш и полираш. Важното е да го караш и да му се радваш, а не само да седи и да си го гледаш и лъскаш...
Ето нагледно три различни варианта на едно купе, избери си кой най ти допада и към него се стреми

Юли 03, 2013, 23:05:34
Отговор #37

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
много си прав колега.
 

Юли 03, 2013, 23:23:54
Отговор #38

Неактивен diakata84

  • Публикации: 85
Според мен ще е тъпо да е в оригинален вид няма да има удоволствие от карането
Както каза колегата и този двигател от ИС няма да е лош вариант
Варви много но този от 518 е28 няма да е скъпо като цена и трансплантация зависи колко искаш да върви ,но във всеки слу4ай ще е по добре от оригинален руски боклук

Юли 04, 2013, 00:03:14
Отговор #39

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Руски боклук викаш, какъв е опита ти с 412 за такова категорично мнение ми се иска да знам? Тук всеки взе да става капацитет без да има реален опит за дискутираните теми, както и това, че М10-ката бил глупав мотор - крайно неоснователно, и много слабо казано смешно мнение.Не се връзвам на глупави спорове обикновено, ама всяко нещо с мярката си, да се храчи по емблематични за времето си мотори, дали основата за създаването на агрегати, оставили златни дири в автомобилния спорт за това просто нямам думи и спирам, че ще вляза в зоната на нецензурните изрази >:D >:D >:D
« Последна редакция: Юли 04, 2013, 00:07:40 от michev »