Автор Тема: Москвич 412 - 1973 г.  (Прочетена 38401 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Юли 14, 2013, 22:48:37
Отговор #71

Неактивен Hristo Stanrv

  • Публикации: 17
Днес  снижих москвича - рязах оригиналните пружини като тест  харесва ми резултатът - сега остава да повторя упражнението с волгови пружини, нови  по -къси амортисьори от Опел комби най -вероятно, и нови шарнири.................

РЕЗУЛТАТЪТ Е ТОВА







.....остана да видим колко народ съм разочаровал.........

пак отбелязвам - разбирам че не е класическа реставрация , а е правен пред блока ДРЪНЧ....

Юли 14, 2013, 23:07:17
Отговор #72

Неактивен burd

  • Публикации: 49
Хич да не ти е . Само да те питам - консумативи някога сменявани ли са ?
В смисъл - маслата на кутията и на дифа как са ?
спирачна течност ? Филтри ? Тампони по окачването ?
Не те критикувам , но стегни колата до ниво да и имаш доверие . Имай в предвид , че свалянето на една кола води до бягане на геометрията на окачването , а от там вече има проблем . За какво са ти други пружини , като и с тия става ?
Насочи си лев-а към обслужването на колата . После и засили окачването от към стабилност и след това мотора . Много е по - добре да не ти стига двигател , отколкото окачване . А спирачки винаги трябва да имаш . В тоя ред на мисли - нещо джанти ?
Колата ме кефи . Както ти писах и преди - едно приятелче имаше 412ка , която да си напълни километража и да го превърти си му беше ежедневие . Возил съм се - набираше се . Жалко , че човека е в Америка , иначе можеше да те свържа да си полафите кое и как .

Продължавай и не спирай . Не е важно дали е реставрация , а дали ти харесва на теб  8))

Юли 14, 2013, 23:50:30
Отговор #73

Неактивен Hristo Stanrv

  • Публикации: 17
следват смяна на масла свещи чистене на жигльори............джнати мисля стоманени от мерцедес мн обикновенни но мн ефекти за тази кола и пасват дупките...иначе - да съгласен съм че трябва дасе сменят тампони и консумативи, което е следващото наред :)

Юли 15, 2013, 10:40:26
Отговор #74

Неактивен macho007

  • Публикации: 140
Принципно идеята със снижаването не е лоша, само незнам доколко е приложима при българските пътища :-X
Относно тунинга по Москвичите смятам, че е по-добре да са в автентичен вид, но от друга страна е сто пъти по-добре един Москвич да е тунингован и още да се движи, отколкото изоставен, забравен или отдавна претопен. 
Пожелавам ти успех! :)

Юли 15, 2013, 14:36:34
Отговор #75

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много яка стойка вади ,само ако му сложиш и джанти с борд ще стане бомба.Може и железни такива,както ги правят на костенурките.

Юли 15, 2013, 14:53:05
Отговор #76

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
114,3 e междуболтовото, стават от японски коли и някои американски, търси примерно железни от мазда, нисан и т.н.

евтин и ефективен мод ще е да смениш с нови стъклата на мигачите и стоповете, има и бели мигачи по мототехниките :)

Юли 15, 2013, 22:00:00
Отговор #77

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
следват смяна на масла свещи чистене на жигльори............джнати мисля стоманени от мерцедес мн обикновенни но мн ефекти за тази кола и пасват дупките...иначе - да съгласен съм че трябва дасе сменят тампони и консумативи, което е следващото наред :)

Не се лъжи с Мерцедес-ови джанти.На Москвич-а междуболтовото както каза Механджията е 5Х114.3 на Мечо е 5Х112.На Москвича стават от Мазда MPV , Xedos и други японци.Също от Форд Проуб и Джип Чероки но от Джип-а са доста тежки.

...
Относно тунинга по Москвичите смятам, че е по-добре да са в автентичен вид, но от друга страна е сто пъти по-добре един Москвич да е тунингован и още да се движи, отколкото изоставен, забравен или отдавна претопен. 
Пожелавам ти успех! :)

Лек качествен тунинг е сто пъти по ефектен за Москвич ежедневка отколкото 100% стоков автомобил.Казвам го от личен опит с това чудо макър и само с едни джанти:








Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Юли 16, 2013, 16:23:38
Отговор #78

Неактивен Hristo Stanrv

  • Публикации: 17
от мерцедес джанти 14-и стоят мног одобре - проблемът е че трудно излизат със същото междуболтово разстояние. В продавалника даже има един комплект за 40 лева - само боя им трябва - собственика даже казва ''били са на москвич, но май са от мерцедес''
за жалост нямам теи пари в момент - благодаря на предложенията - по ксно ще щрегледам от тези марки коли какво има да се продава :)

Юли 16, 2013, 16:40:59
Отговор #79

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Няма Мерцедеси на 114,3 , всичките са на 112мм. Има хора ги слагат, то като стегнеш 2-3 пъти и барабанните болтове ("шпилки")  се свиват. Това първо, че не е правилно, второ Москвича не е като колите и центрирането на джантата става посредством болтовете, а не чрез централния отвор. Лошото е , че джантите на 114,3  по ирония на съдбата са с голямо ЕТ и не стават за директен монтаж, освен това са и по-скъпи...Трябва или да слагаш по-дълги болтове и фланци или да изнесеш обръча на джантата навън... и пак опираш до пари. Според мен най-евтиния и приличен вариант е да направиш т.нар. обърнати джанти.