Автор Тема: BMW E28 524 TD 1987  (Прочетена 15726 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 29, 2013, 20:40:13
Прочетена 15726 пъти

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Здравейте. Някои от вас знаят, че от известно време съм фен на стари БМВ-та, така наречените "акули". Е вече мога да се похваля, че и аз съм собственик на такова.
Колата е Е28 524 TD, на таблото пише 308 316 км, мисля че са реални.
Колата е 87-ма година, с дискове отзад, стаб. щанга, джантите са 14" BBS MAHLE, с някакви напукани гуми, които скоро ще изчезнат.
Като екстри е средна работа - предни ел. стъкла, ел. огледала, неработещо центр. заключване, тонирани стъкла, шадоулайн, шибедах, плюшен салон, кожен волан (разшит и адски замърсен, чак лепне :mhihi: ), има някакъв допълнително слаган имобилайзер.
Състоянието също е средна работа - мотора не върви както трябва, нещо няма пауър, думка във възд. филтър, иначе пали още като види ключа, без значение топла или студена. Държи нормална температура, заковава стрелката малко преди средата на скалата.
Oкачеването е ок, спирачките са ок, генерацията също, като изключим, че някое от гърнетата ми бие в купето. Лагера на съединителя ромоли. Има една сериозна ръжда в дъното на предния калник и купето. Като цяло това е. Ако слуша ще има глезотии.
Иначе ме грабна още от излизането от София. Тихичка, комфортна, плава по пътя, вече близо 500 км й навих с около 40 литра нафта и смятам, че имам гориво за поне още 100 км. Днес човърках колата малко. Свалих капака на клапаните. Разпред. вал не е много износен, няма и счупени кобилици. Вижда се филтърната кутия в какво състояние е. Не духа от картерната вентилация и от капачката за маслото. Не знам дали си внушавам, но мисля, че маслото, което е текло във филтърната кутия мирише на изгорели газове.
Мирише ми на сваляне на глава. Малко по малко ще лекувам болестите и се надявам някой ден да добие вид като Шкодата.
Ето и няколко снимки и клипове.











































« Последна редакция: Юни 29, 2013, 22:17:00 от dido1903 »

Юни 29, 2013, 20:47:17
Отговор #1

Неактивен OldSchool

  • Публикации: 36
Честит да ти е трактора.  :))

Юни 29, 2013, 20:50:42
Отговор #2

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Честито и от мен! И успех с реставрацията! Старите 5ци и мен ме кефят много :)

Юни 30, 2013, 09:33:07
Отговор #3

Неактивен Martoni

  • Публикации: 29
Страхотна кола. Преди много години баща ми имаше такава но с друг двигател и имам много добри спомени от модела. Ще следя темата с интерес.

Юни 30, 2013, 11:12:43
Отговор #4

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Честито, и поздравления за избора на модел! Страхотен автомобил е това, сигурен съм, че стягането ще е адски приятно, просто тези коли са измислени добре и всяко разглобяване/сглобяване доставя удоволствие! :) Със здраве да си го караш и стягаш, мотора ще издържи поне още два пъти по толкова километри, купето като го стегнеш и се избавиш от ръждите и него няма да го мислиш.
Нямам търпение да го видя на живо и да му се порадвам, много ги харесвам старите петици, даже от година и повече обмислям да си сменя моята за е28-ца или е34-ка, но все не ми достига смелост  :D
« Последна редакция: Юни 30, 2013, 11:26:39 от __smirnoff__ »

Юни 30, 2013, 12:17:22
Отговор #5

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Тоше, честито и от мен, BMW и Škoda - перфектна комбинация! е28 изглежда много яко, а и твоята също като цяло май си я бива. Започвай да се оглеждаш за оригинални екстрички, докато има още читави донори.
И още веднъж - честит "нов филм" ;)!

И едно клипче за надъхване - [ Invalid YouTube link ]
« Последна редакция: Юни 30, 2013, 13:04:25 от rsk »

Юни 30, 2013, 12:30:46
Отговор #6

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Хах, Роска, това клипче съм го гледал поне 10 пъти вече  :D. То що клипове изгледах преди да я купя... Колата на живо си е по- зле от на снимки. Има си малки ръждички и набъбнали места, но са поправими в домашни условия. Голямата ръжда е в краката на шофьора и за нея ще трябва по- професионална намеса.

Юни 30, 2013, 14:57:40
Отговор #7

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
"Сега ще видиш кон боб яде ли"
Честито Тоше! Със здраве да си я караш, безаварийно и да й се кефиш!
BMW и дизел са несъвместими неща, както Mercedes и бензин :)) това не съм го измислил аз
Честито още веднъж Радвам се за теб. :)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юни 30, 2013, 15:13:41
Отговор #8

Неактивен diakata84

  • Публикации: 85
тази събота ще ходиш ли на "акула" събора на язовир копринка

Юни 30, 2013, 16:32:26
Отговор #9

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Oпределено е съчетание от ретро автомобил и ежеднека , честито Тоше. Почвай от мотора сериозно и очаквай да има нещо в клапаните.Шлайф , пасване гумички , гарнитури абе кво ли ти говоря . :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987