Автор Тема: Почистване на ръжда в резервоар  (Прочетена 23862 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 30, 2013, 13:42:22
Прочетена 23862 пъти

Неактивен fit_ness

  • Публикации: 103
  • zaz - 966 / 1971г.
    • ретро и фото любител
Резервоарът на моя запорожец нормално за годините си е ръждясал отвътре. Дупки и пробойни няма, даже отвън си е като нов. Въпросът ми е:

Как да обработя тази ръжда без да режа резервоара?

Моля четете правилно въпроса. В момента не желая да правя друг резервоар от пластмаса, неръждавейка и т.н. Концентрирайте  енергията си за съвети върху възстановяването на този  :blank:
« Последна редакция: Юни 11, 2015, 13:59:17 от dido1903 »
ЗАЗ-966   1971г.

Юни 30, 2013, 14:14:27
Отговор #1

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
 Единия вариант е да сипеш малко пясък вътре и после да го клатиш и да се правиш на пясъкоструйка  :))  По-цивилизования вариант е с електролиза. Имаше такава тема във форума, прочети я за повече подробности.

Юни 30, 2013, 14:19:27
Отговор #2

Неактивен fit_ness

  • Публикации: 103
  • zaz - 966 / 1971г.
    • ретро и фото любител
Сахо, дай линк ако се сещаш къде е тази тема, че не я намирам
ЗАЗ-966   1971г.

Юни 30, 2013, 14:20:37
Отговор #3

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Промий го хубаво и след това го дръж пълен. Няма да изгние скоро. Гние като остане без гориво и ламарината е оголена на въздуха. А и на Запорожец резервоара е вертикален, доколкото си спомням, така че рискът от пробив е много по-малък. Според мен няма смисъл да наливаш вътре някакви други магии - бензинът е достатъчно добра защита. Разбира се, огледай се за един нов резервоар. Със сигурност има някъде при някой, на когото не му трябва.

Юни 30, 2013, 14:29:55
Отговор #4

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140

Юни 30, 2013, 20:47:05
Отговор #5

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Почиствал Съм резероари от боклук лакови образования от горивото и ръжди с кореселин.Сипваш в резервоара 1-2 литра и клатиш здраво.Така няколко пъти като може да оставиш и резервоара да пренощува с короселина като запушиш всички дупки хубаво.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Август 03, 2013, 17:51:58
Отговор #6

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
И аз имах същия проблем с резервоара на Вартбурга.Купих 4 шишета преобразувател на ръжда,изсипах ги в резервоара,запуших дупките и го въртях и друсах здраво.После го излях,оставих да престои малко така.След това сипах вътре 1 л двутактово масло и пак го друсах - уж да се намаже хубаво отвътре и тва е :D Не знам дали е правилна тая рецепта,не съм го палил Вартбурга още,но май добре се получи ;D

Февруари 25, 2014, 18:47:31
Отговор #7

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Мисля, че подобна тема имаше, но не можах да е намеря.
Винаги съм смятъл за абсурдно да ти разджаса резервуара от вътре, но ето и на мен се случи. Наскоро се здобих с Jawa 350 http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,5848.0.html Днес ми остана малко време и и свалих резервуара и мама миа  много боклук. Макар да беше пълен с бензин от него искарах 2-3 шепи боклук. Имам някакъш спомен,че раждата се махаше с калценирана сода но като не помня. Содата се разтварчше във вода сипваше се в резервуара добавяше се и малко мозайка и започшаш да клатиш като откачен до главозамайване и още малко след това. Ако се сещате как се чисти споделете.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Февруари 25, 2014, 19:34:49
Отговор #8

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Привет.Пружинка, по-късно прочетох този ти пост, иначе щях да ти отговоря в ЛС/ на това за цените/.Не се занимавай с щуротии.Изплакни го добре, с каквото ти е под ръка/бензин, нафта, кореселин, газ за горене/най-добре е с нея, ама трябва да "покисне" поне 10 часа/ и  си свиркай.Каквото се отдели и утаи в резервоара, в последствие цедката на кранчето/трябва да има такава задължително-тя е медна,оригиналната и се надява на кранчето/ го улавя и периодично, докато се изчисти, я прочистваш.В най общ план е това.Ако искаш да си уплътняваш времето, други начини - колкото щеш.

Август 23, 2015, 01:04:54
Отговор #9

Неактивен Вартбург Бургас

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Хора можете да оправите резервоар отвътре без да го референдум и други глупости,значи първо като извадите резервоара сивата вътре 1литър бензин след което го тръскате продължително време за да умекне и да падне малко раждата, Второ когато вече сте го изплакнали разреждане в 2 литра бензин 500грама епоксидна смола и го сивата вътре тръскате го добре около 5 минути след това го изипвате и го оставяте резервоара да посети на проветриво място за 24 часа и бум след 24 часа имате перфектно гладък слои който вече не може да се разтвори от бензина  ;D аз така направих с моя вартбург  :)