Автор Тема: Почистване на ръжда в резервоар  (Прочетена 23991 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 15, 2019, 19:41:38
Отговор #20

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Така и не разбрах от каква марка и модел е този резервоар  :-\
retrobs.com

Март 15, 2019, 20:05:11
Отговор #21

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Москвич 408и , различава се от резервоара на 2140 по дължината на тръбата. Вътре има две прегради...като цяло отварянето му е играчка. Според мен малко промивка му е достатъчна. Все пак  си има метална цедка на сондата, след това е нормално да се постави и филтър. Такива мизерии има във всеки 2ри метален резервоар, навършил пълнолетие...

Март 15, 2019, 20:14:30
Отговор #22

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Значи е хоризонтален .... ако нямаше прегради верига/синджир върши перфектна работа ...
retrobs.com

Март 15, 2019, 20:54:48
Отговор #23

Неактивен Seaman

  • Публикации: 79
За почистване на ръждата има специални препарати, но са скъпи. Най-елементарно е с оцетна киселина - 10% разтвор с вода. Трябва да престои 24 часа, след което се  измива  и няма да остане абсолютно никаква ръжда. Става и с обикновен оцет от най-евтиният в който има само оцетна киселина 6% и оцветител. Питай ако нещо не ти е ясно, има и други елементарни методи.

Март 15, 2019, 21:31:35
Отговор #24

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Едно от нещата за които не искам да си спомням от ребилда на нисана ми е работата по резервоара хаха .
Разполагах с два . Единия перфектен отвътре , а отвън зверски ръждив и изтънял и вече пробит - той отпадна .
 Вторият стоял заедно с колата от 94 та година . Отвън почти като нов. Отвътре доста ръждив , помпата изглеждаше ужасно :D




Нямах избор за друг защото с доставката от щатите или Япония щеше да ми дойде доста скъпо и то  употребяван .
Купих чувал с мозайка и го напълних взе ни се акъла да го друсаме . Стана ми ясно ,че така няма да я бъде и го закарах на пясък . Не беше перфектно изчистен , но определено ми спести много работа .




След това с четка намазах вюрт ръждопреобразувател където пясъка не бе успял да достигне. Накрая изглеждаше доста прилично вече и излях Фертан . Съхна една седмица със закачен вентилатор да циркулира въздуха по тяхна препоръка . Мога да кажа ,че съм доволен от резултата .








Март 15, 2019, 21:51:03
Отговор #25

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Е,то без химия е ясно,че не става .... веригата/синджира е за механично премахване на люспите ръжда  :)
retrobs.com

Юли 26, 2021, 14:39:50
Отговор #26

Неактивен ГеоргиБс

  • Публикации: 101
Здравейте,
на път за ретро парада в Поморие колата ми загасна, все едно горивото свършва. Започна да придърпва, мъчеше се и накрая спря да работи. С голям зор се прибрах до Бургас. Заредих 10 литра на бензиностанция, изчаках 10-на минути и тръгнах. След 5 минути пак загасна, добре, че бях стигнал до сервиз. Там обаче имаше доста клиенти и след около час чакане реших да пробвам да тръгна с надеждата проблема да е от горивото и да се е оправил. Успях да се прибера без проблем и следващата седмица отидох при мой приятел, за да види горивните пътища до помпата. И ето какво излезе:

Юли 26, 2021, 14:43:22
Отговор #27

Неактивен ГеоргиБс

  • Публикации: 101
Бях сменял всички филтри през октомври 2020г. и да съм изминал най-много 1500-2000км. Свалихме и резервоара и го промихме с водоструйка.В интерес на истината, откакто съм купил тази кола все се канех да свалим цедката от резервоара и да е почистим. И от много канене........колата накрая сама си показа какво е.Сложихме после нови филтри и разликата беше осезаема, определено колата вървеше доста по-леко.

Юли 26, 2021, 17:38:02
Отговор #28

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ръждата в старите резервоари е една от причините .... най-голямата причина за такива аварии е горивото (под всякаква критика),което наливаме по нашите бензиностанции.Докато кръвопийците от Lukoil внасят преработени отпадъци вместо петрол ще е така.Горивото в цялата търговска верига (независимо дали е Шел,ОМВ или др.) е от бургаската рафинерия.Който е пътувал с автомобил от Бг към ЕС и обратно може да каже каква разлика намира в работата на двигателя още при зареждане в Румъния.
Успех!
retrobs.com

Юли 26, 2021, 20:57:09
Отговор #29

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Потвърждавам. Имам пресни спомени от средата на 80те с баща ми и неговия 8-мак. Как навръщане от соц обиколка зареди на Видин и възкликна "Ей го ве, моя москвич се върна" :)
we all have wings, but some of us don't know why