Автор Тема: Почистване на ръжда в резервоар  (Прочетена 23897 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 26, 2021, 21:09:14
Отговор #30

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
При съвременните автомобили такива осезаеми разлики в работата на мотора като в миналото няма!
Последиците за мотора от лошото гориво остават обаче.

Юли 26, 2021, 21:16:38
Отговор #31

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
При съвременните автомобили такива осезаеми разлики в работата на мотора като в миналото няма!
Последиците за мотора от лошото гориво остават обаче.
Имам приятел,който работеше в шоурум на VW и след няколко аварии при горивната система на автомобили закупени от оторизирания дилър на немското возило германците се принудиха да променят софтуера на няколко модела за да отговаря на отвратителното качество на нашите горива ... това може да се провери ;)
retrobs.com

Юли 26, 2021, 22:07:31
Отговор #32

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
На мен ще ми е интересно да разбера какви са отзивите за FERTAN-a след няколко години експлоатация, понеже чувам разнопосочни коментариза ефекта и качеството.

Юли 26, 2021, 22:44:43
Отговор #33

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
На мен ще ми е интересно да разбера какви са отзивите за FERTAN-a след няколко години експлоатация, понеже чувам разнопосочни коментариза ефекта и качеството.
Единственото нещо което ползвам за моята кола като добавка е спирт за горене (син спирт) и то само като температурите паднат под нулата за да няма замръзнали "тапи" по пътя на горивната система.
retrobs.com

Юли 26, 2021, 23:11:08
Отговор #34

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Единственото нещо което ползвам за моята кола като добавка е спирт за горене (син спирт) и то само като температурите паднат под нулата за да няма замръзнали "тапи" по пътя на горивната система.
Румба, Фертан са продукти за антикорозионна обработка  :(  https://fertan.bg/
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юли 27, 2021, 05:19:29
Отговор #35

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Румба, Фертан са продукти за антикорозионна обработка  :(  https://fertan.bg/
Много добре знам  .... просто писах какво ползвам за моята кола не за тези по които работя :)
retrobs.com

Юли 29, 2021, 09:35:06
Отговор #36

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Аз имам яснота какво се случва в Лукойл и ми е писнало да слушам дрънканици  какво било горивото от Лукойл. Нефтът, който идва е тежък, но не са преработени отпадъци. Лекият и хубавия нефт на Лукойл не се преработва в България, това е факт. Затова пък рафинерията е доста сложна и добре оборудвана. Горивото се прави по БДС и ако има недостатъци то проблемът е в стандарта, а не в производствения процес. Рафинерията като процес е доста добра, а възлите за блендиране и на дизела и на бензина бяха модернизирани преди време и имат шанс доста точно да извадят на изхода, това което стандарта поставя като рамки.
Особено пък за колите, които караме със степен на сгъстяване 8:1 не ми обяснявайте за качеството на новия безоловен бензин. Разбира се има куп други параметри на горивото освен октаново число - съдържание на сяра, биокомпонента,  как се разпрашава и т.н. Но това може да има отношение към съвременните инжекционови автомобили, с Knock сензори и т.н. За тия нашите архаични машини тия неща не са от такова значение.

Нали не си мислите, че ако си внесете Мерцедес от Германия, който е стоял 15 години без да се кара вътре резервоарът ще е чист и без корозия?
Проблемите с резервоарите са 2 според моя опит.

1. Първият е това, че не малка част от бензиновите коли (особено пък БМВ и мерцедес с жадните мотори) са газифицирани преди да попаднат в ръцете ни. А какво значи това - карана а дълго време на газ с 4-5 литра бензин в резервоара. Еми нормално да корозира след няколко години като го държиш празен. Дръж го пълен до горе цял живот и няма да видиш корозия отвътре навън. Дизеловите ретро автомобили значително по-рядко имат такива драми с резервоарите.

2. Втори проблем - взимаш некарана дълго време (години) кола. Бензинът е полимеризирал и става едно лепкаво кафяво нещо точно каквото е показал колегата ГеоргиБс на снимките. Ти си ребилдваш карбуратора, правиш си там спирачки, едно друго, измиваш резервоара с вода и си мислиш, че си готов. Сипваш свежо гориво и караш. Няма проблеми. Седмица по-късно след като си сипал свежото гориво то разтваря полимеризиралите боклуци в резервоара. И те почват да плуват. Всякаква ръжда, която през годините е била утаена в бензина след това е слепната в тази кафява дъвкоподобна смес. Това се разтваря само с кореселин или свеж бензин (ама кореселинът е по-скъп). И така след първото, второто каране всичко ти се струва наред. Но в момента, в който има достатъчно свеж бензин за да разтвори боклуците те започват да плуват и да задръстват филтри, цедки и т.н. Случвало ми се е на няколко автомобила, отварял съм резервоари, изследвал съм и това са моите заключения. Другото нещо, което помага освен свеж бензин или кореселин е вода под висока температура -тя разтваря полимеризиралия бензин също.

След  като се подкара един автомобил след дълъг престой или реставрация трябва да се наблюдава редовно горивния филтър докато не се изгорят поне 2 резервоара гориво.
« Последна редакция: Юли 29, 2021, 09:45:40 от DMC »
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Юли 29, 2021, 18:16:45
Отговор #37

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
За качеството от там и неотговарящата цена на горивата на ЛУКОЙЛ мога да напиша няколко страници с приятелската помощ на инженер химик Н.Русев (работещ в рафинерията) но евентуално това ще е в друга тема.
Доколкото за ръждата в резервоара преди да се третира с някаква химия би трябвало да има и "ръчно бластиране" при демонтиран танк ....
Пуска се верига (привързана в единия край за гърловината),налива се течност (1/10-та част от обема) и се започва едно хласкане  :) ... по този начин ударите на веригата в стените разкъртват шуплите корозия.Тази процедура може да се повтори,потрети (зависи какво е състоянието на течността след изливане).
За дизел резервоарите е добре преди тази интервенция да се промият на пароструйка.
п.п.Брънката на веригата да не е много голяма но дължината да е около 2.5 м.
Успех!
retrobs.com

Юли 30, 2021, 12:45:21
Отговор #38

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
За качеството от там и неотговарящата цена на горивата на ЛУКОЙЛ мога да напиша няколко страници с приятелската помощ на инженер химик Н.Русев (работещ в рафинерията) но евентуално това ще е в друга тема.


Ще е интересно какво ще сподели един инженер химик по темата.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Ноември 14, 2021, 19:48:21
Отговор #39

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Понеже стана въпрос за октанови числа, може да е леко встрани от темата, ама да питам, с кои вериги имате опит, че горивата им константно спазват минимума от А-95 Октана.

И съответно, от кои вериги бензина А-95 е давал при вас видимо лош ефект, по отн. на детонационно горене напр...

Конкретно за Лукойл в това отношение не знам качествата им, ама колкото пъти сипя на турбобензин кола или такава с отн. висококомпресиран атм. мотор, такова стандартно А-95 гориво от Петрол, винаги е драма.
Или получавам отчетливото дрънкане на детонационното горене /при 1992 Крайслера Лебарон 2.5 турбо/ или колата влиза в авариен режим, и може да се движи само с между 1200 и 1800 оборота мотора /при 1999 Волвото С70 2.4 Т-5 турбо/.

Най-висококомпресираните ми атмосферни коли са и те двете от 1999 год- Миатата с 1.6 литра мотор, и Ягуара еС-тайп с 3 литра мотор, и при тях също имам проблеми с избор на бензин.
Те двете с А-95 на Петрол или някоя подобна традиционна БГ верига, обикн. влизат също в някакъв режим на дърпане назад на запалването, сигурно чрез инфо от Нок-сензорите им /не е обаче авариен/ и така губят значима част от динамиката си.
Затова и на тия коли, обикновено гледам да сипвам октана над А-95 обикновено.

Разбира се, газта с високото си Октаново число би оправила такива дилеми.
Имам приятели с модерни отн. голямокубикови турбобензин коли, карани на газ, и та те са избегнали дилемите с търсене на хубав бензин, или това да купуват 98 и 100 октана, че да избягват детонациите.

Имам иначе добър положителен опит с тия мои коли с тия им мотори, с 98плюс бензин на Екопетрол, както и с обикновения А-95 на Ромпертол.
Поне по достоверно сведения от разни не точно химически инженери  :)) , но инсайдъри в нефтобранша, съм чувал, че и румънците от Ром и гърците от Екото, си внасят техните си бензини готов от техните си рафинерии, та може това да е причина за доброто им качество.
« Последна редакция: Ноември 14, 2021, 19:53:03 от USfan »