Автор Тема: Българската народопсихология - ТЕМА за обсъждане  (Прочетена 18009 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 24, 2011, 22:58:42
Отговор #10

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!


Българинът е умен, талантлив и човек с огромен потенциал.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Българина е тъпак и въобще не е толкова умен колкото си мисли..... :(Просто има самочуствие без покритие. ::)

Аз лично съм ходил на доста места извън България и в страни където са по-бедни от нас,но основното нещо при българина от което той страда е страшни КОМПЛЕКСИ. ;)

<доверен сервиз на ДЗИ>

Юни 24, 2011, 23:37:54
Отговор #11

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Не съм съгласен за първото изречение. Не е баш така. Поне не обхваща всички.  Всяко стадо има мърша. Защо пък да се оприличават всички на нея ?

Юни 24, 2011, 23:54:53
Отговор #12

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
За съжаление мършите   са повече.... :(

<доверен сервиз на ДЗИ>

Юни 27, 2011, 19:50:34
Отговор #13

Неактивен Gegawat

  • Публикации: 154
В случая не всяко стадо има мърша, а в цяло стадо от мърши има един-два свестни... нещо такова... надявам се ме разбрахте...
Darasuum kote, Vode an!

Юни 28, 2011, 08:24:21
Отговор #14

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
В моето обкръжение е се спогаждаме трудно, защото всеки се смята за нещо повече от другите.

Общо взето това е отговора на всичките поставени въпроси.Интересното е, че дори в сравнително приятелска атмосфера, след време започва да надделява егоизма.Веднага давам пример-едно време, започна да се оформя групичка от хора с общ интерес-любителските състезания и дрифтовете.Направиха си и форум, който е известен днес.Постепенно един-двама започнаха да изпъкват с доста силно и налагащо се мнение над останалите.В момента вече претенциите и самочувствието са отровили атмосферата там точно колкото и при професионалните състезатели.А тези които положиха основите на обществото им, постепенно се дръпнаха от творението си и работят и общуват извън него.
Най интересното беше че в началото дадоха отпор на всеки с по голямо самочувствие, не е като да са оставили всеки да си разхожда коня.Но нещата се промениха веднага след като от затворено общество станаха отворено.Новодшлите нямаха същите мотиви и същото виждане като заварените в нея, бързо се започна с "Я па ти ще ми каеш", числеността им нарастна лавинообразно и в крайна сметка, вътре в групата се сформира нова група, която дружно казва "Я па вие ще ни кажете", пред което хората с добри намерение, заеха защитна позиция и направиха това което е най лесно и най достъпно-дръпнаха се и ги оставиха да си разхождат конете.
Изводите, мисля че може и сами да си ги направите...


Юни 29, 2011, 01:50:18
Отговор #15

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Здравейте ,радвам се че има мислещи хора в този форум .
Изровихте темата и разбира се коментирахте и отговорихте на въпросите ми за което ви БЛАГОДАРЯ!!
С констатациите относно проблемите в общуването и за това кой е виновен ...различни мнения ,които в по голямата си част
са ЖЕСТОКАТА ИСТИНА  и реалността в България ...НО ..няма да ви питам пак защо се случва всичко това и кой е виновен ....
А КАКВО СПОРЕД ВАС Е РЕШЕНИЕТО НА ПРОБЛЕМА ...и какво трябва да се направи за да се промени сегашното статукво . :-\ :'(
Моето скромно мнение е че всичко идва от възпитанието на един БЪЛГАРИН ....както казват зрелите хора ..липсват първите седем години +едно допълнение ....ТОЛЕРАНТНОСТ ..това което липсва в нашето общество ...НАВСЯКЪДЕ  към болни ,недъгави ,различни
по един или друг начин .
Другото което си мисля че трябва да постигнем е това да се научим да уважаваме СПОСОБНИТЕ  ХОРА в нашия народ и да се опитаме да постигнем нещо ПОВЕЧЕ в личен план ,вместо да завиждаме и създаваме пречки на хората с които работим .

Темата е отворена за коментари .
БЛАГОДАРЯ !! :D :D
Centrum Transaxle

Юни 30, 2011, 01:21:42
Отговор #16

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Ами, няма какво да го мислим. Това е положението, бате. Хората са гадни. Хората, офф, не са си лоши, но са си гадни голяма част. Такива са, това е. И винаги ще е така. Не можеш нищо да направиш. Нито ти- нито аз. Нито който и да било.  И няма какво да го мислиш. Това е реалността. Винаги ще има кой да те дразни и гложди, това мога да ти гарантирам. Без значение къде си - работник, началник, директор, собственик, чорбаджия.....какъвто и ще да си - все е вътре, все ще те дразнят и пречат гадове. И колкото си по-високо- толкова по-мъжки го отнасяш. Твоята работа е двустранна. Или показваш безразличие, не падаш до това ниво и подминаваш - или заставаш прав и силно в позиция такава, че силно да покажеш че номера и мръсни, злобни игрички просто няма да минат.  Човека, усети ли слабост и отдаде ли му се начин - винаги ще се възползва да те натисне. Особено, ако си паднал - бъди убеден. Та, по-удачния вариянт е да станеш, защото иначе си сам гаранция унищожение. 


Виж какво, прекалено много мислиш. Това също пречи. Трябва да грабиш от тоя живот. С пълна сила и колкото може, докато можеш. Ако можеш де. Трябва да имаш вдъхновение и да гониш цели. Но не на всяка цена.


На теб пречи ли ти някой или нещо? Било то в личен или професионален план? Кой, как, защо ? А, ти, какво предприе? Това искам да попитам аз от известно време. М, конкретно теб.  `Щото на мен ми пречат много неща, хора и дивотии ме спъват умишлено, ама ,,дънъ здраво", ритам зелките та в крайна сметка, назад не съм отишъл нито сант.

Юни 30, 2011, 01:55:04
Отговор #17

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
За пореден път се убеждавам че прекалено се замислям за нещата които обсъждаме ,но повярвай не трябва да оставаме
простотията да ни сгази .
Не трябва да подминаваме всичко така и да махнем с ръка ....за това сме на това дередже .
В личен план мога да кажа че работата ми с по- стари автомобили ме успокоява и се забавлявам .
Никого не мразя ...мама и тати са ме обичали ,въспитали и респектирали  по най добирия начин ,за което съм им благодарен .
Старая се да се държа по този начин с моите две деца .
В годините  съм си изградил име с труда си и старанието което съм полагал в работата която върша ,за жалост в България
в момента простотията и некомпетентността е обзела всичко и често ми се налага да се доказвам на НЕКАДЪРНИ АМАТЪОРИ
при положение че имах реална конкуренция ,тя щеще да ме амбицира да давам всичко добро и красиво на което съм способен .

ТОЛЕРАНТНОСТ И УВАЖЕНИЕ ,ВЗАИМНО ЗАЧИТАНЕ ...това е кото ни липсва .
А има толкова български поговорки ,които напълно подкрепят казаното  :'(

Centrum Transaxle

Юли 02, 2011, 00:57:28
Отговор #18

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Tрябва много,ама много да се работи и комуникира със  младежите.
И то само с хубаво.Личен опит като униврситетски преподавател.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 02, 2011, 01:40:40
Отговор #19

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Калега ,наистина си прав ..трябва да намерим начин да заангажираме младото попълнение и да им грабнем вниманието !!!
За това разбира се носим ОТГОВОРНОСТ  ВСИЧКИ и най вече ВИЕ преподаватели и учители ....и разбира се е важно и семейното начало ......много си мисля че в тази основа е проблема при младите .
Интереса към подходящата среда ,и начина по който общуват със себеподобни ,начина да се самоопределят е липсващият
елемент ....всичко върви като по учебник и няма различен мироглед .....и накрая раждаме ГЕНИИ  :D :D
Сериозно стои този въпрос при мен ..баща на две деца ...едно на 18 в Национална гимназия за древни езици и култура и още
мялкият ми син който си говори пирфектно със преподавателя по английски език ...който не разбира и грам български .
Това е реалността !!!


Респект и Уважение  :D :D :D
Centrum Transaxle