Автор Тема: Българската народопсихология - ТЕМА за обсъждане  (Прочетена 18028 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 20, 2021, 23:25:12
Отговор #40

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Колега, понеже виждам, че постоянно се стремиш да се окажеш онеправдан, те приканвам да оставиш тази нотка. Нито ти си светец, нито някой, който е написал дума, която непременно държиш да намериш за обидна, е много лош.
Пожела да ти затворя темата, затворих я.
Сега ти желая всичко добро!
Работата че "рая" е нация под натиск .... не е личностно!
И аз ви желая същото!
retrobs.com

Декември 21, 2021, 19:45:26
Отговор #41

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
След дълги размисли разбрах каква е народопсихологията на форума ... избирателна разбира се.
Някой пише,че има русофили (това е кръвна обида) и веднага половината "адвокатска колегия" скача в защита на обидените,после някой пише,че другите са "рая" и същите тези "защитници" започват да обясняват,че това е невинна шегичка ... опитват се да убедят "мърморкото",че се излага,простичък е и не разбира хумора на интелигенцията ... ХА ХА ХА
"Шегичка бе,Уили"
retrobs.com

Януари 21, 2022, 16:42:44
Отговор #42

Активен Механджията

  • Публикации: 1600
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
има хора, които мислят, че останалите имат проблем с тях, но всъщност тези конкретни хора имат проблем с останалите..

дали е его, дали е инфантилност, дали е непоносимост към мнение, различно от тяхното, дали е стремеж за заемане на някаква имагинерна позиция като следваща брънка в еволюцията или прост заемане на някакво следващо ниво, дали е някакво чутовно самочувствие....


"колегата", писал предходното мнение, е от тази порода хора, които не се свенят да казват на другите, че са неуважителни, когато тези другите са секнали неуважителното поведение на първите, или не са го допуснали въобще....който разбрал, разбрал.


мисля, че целият форум вече видя един брилянтен екземпляр на българската народопсихология, христоматиен, класически - видно е за всеки, който е видял/прочел и има глава на раменете




тъжното е, че такива субекти абсолютно никога няма да признаят, че проблемът е в тях

Януари 21, 2022, 17:48:52
Отговор #43

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
[quote author=Механджията link=topic=492.ms


"колегата", писал предходното мнение, е от тази порода хора, които не се свенят да казват на другите, че са неуважителни, когато тези другите са секнали неуважителното поведение на първите, или не са го допуснали въобще....който разбрал, разбрал.

"Мълчанието на агнетата" съм го гледал много пъти и много години!Който иска да си мълчи и да се радва на нередности и различни критерии.
И вие се правихте на дизайнер пълнейки темата "Ретро сервиз" с мнения,които нямаха нищо общо с технологията на реставрация обаче вашите постове си останаха там  ???
Бъдете здрав!
retrobs.com

Януари 23, 2022, 12:13:11
Отговор #44

Активен Механджията

  • Публикации: 1600
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
когато един човек не е склонен да приема мнения от какъвто и да е сорт, за него всичко останало е нередност, неправда и какво ли още не...


моите мнения за онази непропорционална грозотия нямаха нищо общо с технологията на нейната изработка....

ако някой не иска да получава коментари, които са в разрез със собственото му мнение, просто не споделя нещата, които прави - в тоя ред на мисли, заключената тема е чудесно решение.... да не говорим, че има далеч по-интересни неща за гледане, и от от хора, които са еднакво и по-способни, но и, което е по-важно, широко скроени и търпящи дори намек за критика ....



за Мълчанието на агнетата не знам, ама сигурно колегата е гледал доста пъти и Криворазбраната цивилизация...

със здраве

Януари 23, 2022, 17:41:46
Отговор #45

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
когато един човек не е склонен да приема мнения от какъвто и да е сорт, за него всичко останало е нередност, неправда и какво ли още не...


моите мнения за онази непропорционална грозотия нямаха нищо общо с технологията на нейната изработка....

ако някой не иска да получава коментари, които са в разрез със собственото му мнение, просто не споделя нещата, които прави - в тоя ред на мисли, заключената тема е чудесно решение.... да не говорим, че има далеч по-интересни неща за гледане, и от от хора, които са еднакво и по-способни, но и, което е по-важно, широко скроени и търпящи дори намек за критика ....



за Мълчанието на агнетата не знам, ама сигурно колегата е гледал доста пъти и Криворазбраната цивилизация...

със здраве
Едва ли точно вашия критерий за грозно и красиво ме интересува .... напомня ми за лисицата и гроздето  :)
"който плаща той поръчва музиката"Кой по-добър професионалист и кой не е го решава пазара (търсенето и предлагането)
п.п.А доколкото за вашите мнения нямащи нищо общо с изпълнената технология трябваше да са изтрити.
Успех във вашата дейност дори и да не знам каква е!
« Последна редакция: Януари 23, 2022, 18:12:51 от РумбатаБс »
retrobs.com

Декември 21, 2022, 22:19:01
Отговор #46

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Интересна тема, време малко да я пооживим.
Много народи по света са да кажем, отн. масово неграмотни, или с ограничени от бита им мисловни нагласи.
В този аспект, почти можем да считаме българите за нация с най-голям брой тъпаци сред народите и държави със задължително основно образование, или с уж над 90% грамотност, поне по отношение на автонагласите и разбиранията им.

Та, водещ номер 1 по скудоумие за Декември ми се вижда да е този индивид, дето в тази Фейс-ретроавтогрупа, в пост за продажба на Ситроен ХМ, съвсем сериозно пита другите, какво толкова намирали в този автомобил, че да го осветлят и него.  :))

И понеже е малко, едно второ кретенско твърдение което изтъква, е че според него френските коли от 80-те год. са най-ненадеждни технически, и освен тях, такива били и не други, а точно японските коли, правени през 80-те.  Японските, не други... ))
Направо печели първото място, от спрямо всички подобни идиотски съвкупни писания по автосайтове и групи, които съм чел през този месец, че и през предишния.

Насладете се, който има Фейс.

https://www.facebook.com/groups/877881505705250/?multi_permalinks=2280189002141153&notif_id=1671384417352890&notif_t=group_highlights&ref=notif
« Последна редакция: Декември 21, 2022, 22:42:16 от USfan »

Декември 22, 2022, 00:21:29
Отговор #47

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Слушам постоянно БНР Хоризонт и най-вече новинарски емисии. Аве много в България се дъвка изкуствения интелект, пък оня ден гледам по-телевизията робот брише пода в летището и си тананика.
Аве изпозвайте го вече тоя му пуст изкуствен интелект, като се разменят две бебета в родилното да бия ерор код ве мааму стара.

хаштаг булгериауонтсю

хо хо хо Весели празници !!!
немец мръсен, бандит магистрален ...

Декември 22, 2022, 19:41:21
Отговор #48

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
И до сега унгарците са благодарни за това което са направили българските градинари в началото на 20-ти век.
https://bnr.bg/radiobulgaria/post/101556133/po-pata-na-balgarskite-gradinari-v-ungaria
retrobs.com

Януари 03, 2023, 11:34:46
Отговор #49

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Не мисля че българина е чак толкова различен от другите народи. Нима сме по-мързеливи от египтяните, по-нечистоплътни от индииците, по-чалгомислещи от афганците? Ние сме там където сме си, на кръстопътя на цивилизациите, огризана от историята страна. Ние се съсредоточаваме в себе си, може би защото трудно се постига такова ниво на познание в чужд език, че да може да го четеш и между редовете, да схващаш идиоми, алегории, да разбираш намеците и да разпознаваш характера на изказващия се. Аз успях да науча така един друг език, за щастие го говорят много хора по света и ясно виждам разликата в моето мнение и мнението на хората които не го знаят или пък не го разбират добре, за тези народи.
Та ние просто вървиме с целия свят, по един и същи път, като народ и като индивиди.

Не е проблема това че сме българи, а че цялото човечество се лута, обърква, въздига се и пада. Сега определено пада... но както малкото дете падне, разплаче се па стане и хукне пак да си играе, така и човечеството няма да търпи дълго болката и унижението.

Другото което е засегнато в темата - аз се уча в момента да се радвам, когато ми казват че съм тъпак. Защото с годините ясно осъзнавам че съм такъв. Би трябвало да благодаря на хората които имат лошо мнение за мен, много по-добре е ще отколкото аз да изтъквам собственото си мнение за тях и после да продължа диалога си, докато и те го желаят. Овладея ли го - ще знам как да разрешавам конфликти. Истината е не в конфронтацията, а във внимателното обработване и анализиране на информацията, независимо от източника и вида и. А колкото повече правилно анализирана информация има човек, толкова повече инструменти за разрешаване на проблеми притежава.

Та това евентуално могат да са две решения на проблемите в темата. Първо как да се оттървем от националния си комплекс за малоценност, а втория как да започнеме да се учиме да предотвратяваме и управляваме конфликтите.
Дано не съм бил прекалено неясен, ще се радвам да го обсъдя.