Автор Тема: Lancia Fulvia Coupe 1.3 S 2 S - 1971 г.  (Прочетена 51198 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 22, 2013, 20:00:31
Отговор #50

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Току що пристигна поредния артефакт, който всъщност спечелих докато бяхме на ралито в Пампоровец.

Според продавача в Гемрания, тази аптечка е извадена от Фулвия '72 и са слагани оригинално на Фулвия и на Фиат 500 преди 40 г. за немския пазар. Информацията предстои да бъде проверена, но честно казано, нямам високи очаквания. Ако пък някой от вас знае нещо по въпроса, нека сподели.

Кутията е пластмасова и много добре запазена.





we all have wings, but some of us don't know why

Октомври 22, 2013, 22:34:16
Отговор #51

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Яко!
За годината виж кога е издадено ръководството за употреба.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 07, 2013, 21:28:39
Отговор #52

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
На ръководството година не е посочена. Единствено на капака има надпис 3/81, което може да означава нещо, а може и нищо да не означава. За съжаление производителят не ми отрази мейла.

А някой се забавляват яко








we all have wings, but some of us don't know why

Ноември 07, 2013, 23:02:11
Отговор #53

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Аууу! Това е уникално!
Трябва да се чуем по телефона!  :))

Я разкажи цялата сага :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 08, 2013, 00:10:18
Отговор #54

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Ха, не знаех, че ръчната и на Ланчията е така. На БМВ-то е по същия начин.

Ноември 08, 2013, 21:33:51
Отговор #55

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Цялата сага едва ли е интересна на потребителите на форума.
Само с няколко думи ще спомена, че се наложи да закупя нови гайки за 3 и 6 пинови ключове (за предните и задните главини), а понеже на някой модели предните гайки също са за 6 пинови ключове, имам и една такава :) По новите гайки ми направиха много хубави камъни от хиксова стомана.
Рошавите гайки обаче (големите), който са външни за задните главини никак не са евтини и се опитахме да направим ключове от 2х3 мм ламарина, лазерно нарязани. За съжаление и тези ключове не изпълниха предназначението си до краяй и бяха чупени няколко пъти. Момчетата в сервиза обаче правят чудеса. Поклон и благодарности. Последно, към този момент знам, че тази гайка е поддала само от едната страна, но знам, че ще се справят и с другата страна.
Едно от първите неща, които бяха купени за тази кола бяха задни дискове, накладки и спирачни маркучи. Дано бъдат монтирани тези дни.

Друго, което не съм споменавал тук е, че си купих козирата на таблото (настоящата е сцепена на две места) и по план зимата трябва да се ревизира таблото. Вчера пристигна комплектна предна броня от Германия (заради липсващия пластмасов детайл), а днес успях да купя сравнително изгодно капачки за Кромодорите. Захабени, но като че ли оригинални. Само за инфо, чисто нови прекрасни реплики са 160 Е.

Скоро очаквайте още новини, а аз вече очаквам зимата с нетърпение, та поне разхода за бензин да падне :))))))
we all have wings, but some of us don't know why

Ноември 08, 2013, 21:38:47
Отговор #56

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Птопуснах, че по време на рали Родопи прокапа кранчето на радиатора на парното (в краката на пътника до шофьора). Та покрай него бяха поръчани и сменени кранче, жило, ръчката на таблото и каквото има около него, че и уплътнението на задния капак.

Междувременно бяха и прахово боядисани кутията за въздушния филтър и въздухозаборника. Нема лабаво :)
we all have wings, but some of us don't know why

Ноември 09, 2013, 14:55:36
Отговор #57

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Ето какво ме чакаше сутринта в пощенската кутия :)
Книжката е от '70 и ще бъде подарък за този, който се осмели да си вземе Фулвия седан :)





Добавям и една снимка с боядисаните железа под капака.

we all have wings, but some of us don't know why

Ноември 10, 2013, 17:46:59
Отговор #58

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Нови пружинки имаш ли за челюстите на ръчната спирачка?
Изглежда все едно никога не са сваляни задните дискове.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 15, 2013, 20:01:28
Отговор #59

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Пружинки не съм поръчвал. Ще видим утре магьосникът какви ги е замислил.

А тези мисля, биха изглеждали прекрасно. Търси се и предна решетка за да видим резултата.


we all have wings, but some of us don't know why