Автор Тема: Lancia Fulvia Coupe 1.3 S 2 S - 1971 г.  (Прочетена 51225 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 05, 2014, 13:17:10
Отговор #70

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
И на доста от по-новите Алфи е така. Всички си мислят, че е дърво, но се оказва пластмаса с дървена шарка и цвят.
Нищо, пак е як! :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 05, 2014, 13:53:26
Отговор #71

Неактивен pavni

  • Публикации: 160
 Пластмасата на моя не реагира с никакъв разтворител и за това не може да се боядиса та съм решил да го дам на тапицер -ще му зашие кожа. O:-)

Януари 05, 2014, 15:34:11
Отговор #72

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
На мен и така ми харесва и вероятно няма да го правя нищо, въпреки че лакът му е олющен. Фабричната имитация на дърво е сполучлива, но явно не трае повече от 40 г.  :P

Специално при воланите на Фулвия се наблюдава една деградация в качеството на влаганите материали в различните етапи на производство:
серия 1) - дървен;


серия 2) - пластмасова имитация на дърво - виж волана на моята;
серия 3) - изключително грозен (поне на мен никак не ми харесва) волан от чисто черна пластмаса.


Моето обяснение е, че придобиването на Ланча от Фиат се случва мисля през '69-та, а производството на 2-ра серия започва през '70 г.
« Последна редакция: Януари 05, 2014, 17:11:06 от fifo »
we all have wings, but some of us don't know why

Януари 06, 2014, 00:33:46
Отговор #73

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Гледам, че колата е стъпала на Кромодорките вече. Готови ли са?

Януари 06, 2014, 07:04:30
Отговор #74

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Е, за съжаление още седят на рафтовете тия джанти. Надявам се на пролет да ги разтъпчем :)
we all have wings, but some of us don't know why

Януари 11, 2014, 18:47:30
Отговор #75

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
No more dashboard (i)diods.

Днес успях да сменя тая пластмаса, която беше отрупана с диоди от предишния собственик. Падна голяма играчка, защото трябваше да разкача жилата за управление на парното и запалката, но резултатът е задоволителен.


we all have wings, but some of us don't know why

Януари 12, 2014, 11:13:53
Отговор #76

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Ако смениш белите болтчета с черни ще е по-добре според мен.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Януари 12, 2014, 13:29:38
Отговор #77

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Така е, но те така или иначе ще се скрият зад имитиращото дърво табло. На снимките по-горе се вижда как изглежда по принцип.

Днес накичих всичко обратно (освен таблото и козирката), никакви гайки и болтове не ми останаха в излишък. Освен това всичко работи коректно, така че съм много доволен. Чакам въпросното "дървено" табло пристигне от Италия и събирам магазина.

Впрочем, най-после намерих и лайстни за праговете, но не знам кога ще пристигнат, че идват от другия край на света...
we all have wings, but some of us don't know why

Януари 18, 2014, 19:41:55
Отговор #78

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Здравейте момчета,

Днес прибрах небезизвестаната зелена берлина с жълтите фарове (S2 saloon). Имах различни ланове за нея. Човекът, който държеше ключовете за нея ми разказа интересни неща.  Докарал я е лично, на собствен ход и преди 4-5 години я е местил 2-3 пъти, отново на собствен ход. Оказа се, че това е кола с история у нас, понеже е била на бащата на един известен навигатор на рали пилот, което ме накара да си мисля, че мога да издиря някакви документи.

След като я преместихме и разтоварихме обаче, се видя, че купето не търпи възстановяване. Просто няма начин. Ламарините се ронят като филия хляб на 3 дена. Всичко е влажно, да не кажа мокро. От Италия може да се вземе приличен екземпляр за няколко хиляди евро и не виждам смисъл да се наливат пари в тази, защото сметката ще излезе крива.

След като я разтоварихме изрових номерата на мотора и шасито. Двигателя е с номер 818.302, а на купето ми е 818.303 Още не съм съвсем наясно какви са разликите. Според номера на шасито и дебелите книги (всъщност *.*xls файл с данни за Ланчиите от 1908 до 1975 г.) колата е '71 набор. Има някой липси, но като цяло изглежда в комплект.

С купето имат много сходни неща, всъщност всичко, освен ламарините. Окачване, скорости, всичко трябва да е 1:1 (с малки изключения), така че може да се каже, че си имам донор.

Очевидно ще я редя на рафтове, пък ако някой вземе, че си докара берлина ще има подаръци за него :)



Според някой, многото охлюви под капака показват сериозно присъствие на котила от плъхове в миналото. Какви са вашите наблюдения?
we all have wings, but some of us don't know why

Януари 18, 2014, 20:07:36
Отговор #79

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Поредната загинала кола, която ще послужи на някой!
За това е тоя форум :)

Свилене, как е шасито? Защо да не става кола? Виж какъв хубав таван има  :))
Капаците може и те да се окажат здрави.

Носещите греди как са?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"