Автор Тема: Ford Consul L 1972  (Прочетена 10509 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 15, 2013, 18:31:16
Прочетена 10509 пъти

Неактивен classic mania

  • Публикации: 67
Привет колеги. Да се похваля и аз с придобивката си. Ford Consul 72 (4 врати). Колата е в движение и бих казал, че върви сравнително добре, но пак си плаче за доста козметични ремонти и по ходовата част. Най-важното е, че си осъществих една мечта. Още не съм я вкарал в бокса и да изчезне за близката година от улиците, но и този момент ще дойде. Искам първо да и се порадвам известно време, да я изкарам   на ретро парада в Стара Загора на 5 октомври да се види и някоя градска класика и да се запозная с хора имащи други маниашки фордове, за да мога да обменям опит, а и по-лесно да изнамирам липсващи части. Ще съм благодарен и на всички колеги във форума, ако помагат, дават съвети или просто коментират и казват дали им допада автомобила или какво би ги впечатлило повече. Ами това е засега от мен. Снимките който ще кача, то се вижда, че не са мой, а от собственика. От мен снимки малко по-нататък. ENJOY!!

http://classic89.snimka.bg/animals/gekoni.637563.31000901
http://classic89.snimka.bg/animals/gekoni.637563.31000902




« Последна редакция: Юли 15, 2013, 18:41:29 от dido1903 »
My Wife Yes. My dog Maybe. My Dodge?....NEVER!

Юли 15, 2013, 18:35:11
Отговор #1

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Хайде, честито!
Пожелавам ти много хубави моменти и безаварийно шофиране!
 :)
Чакаме да ни я покажеш и с твоите снимки.

Юли 15, 2013, 22:36:35
Отговор #2

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Харесва ми цветовата гама давай другите снимки да видим как е от всички ъгли.Честито и безаварийно пребиваване из българските пътища с Форда

Юли 15, 2013, 23:01:20
Отговор #3

Неактивен Delane

  • Публикации: 33
Прекрасен автомобил колега ;) Успех с заниманята по него.Безаварийно и с усмивка!
Ex - Nissan Sunny B11 1.5GL '85
Ex - Saab 9000 2.0T '89
Ex - Saab 900NG 2.0T '97
Ex - Peugeot 405 2.0SRT '93
Ex - Renault 11 1.4TXE '87
Ex - Mazda 626 2.0 '93
Ex - Honda Civic 1.6 V-tec '93
Ex - Hyundai S-Coupe 1.5 Turbo '95
Ex - Ford Sierra 1.8Td '92
Ex - Citroen Bx 14RE '91
Ex - Citroen Cx 2500D Super '84
Ex - Lancia Kappa SW Pininfarina 2.0 '97
Ex - Audi 100 C3 2.4D '84
Ex - Audi 100 C3 Avant 2.3E '90
Now - Nissan Almera Tino 2.2DI '01

Юли 15, 2013, 23:43:36
Отговор #4

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Честито!Този Форд беше на Спасовден тази година в София,не можах да разбера кой е собственика тогава,но за сега мисля да се пусна и аз към Стара Загора октомври месец и ще се запознаем.Та доколкото си спомням Консула е 2.0 в6 двигател като моя и беше на газ.Видимо не беше много ръждясал,ама тия коли винаги вървят с "бонуси" по праговете,веждите на калниците и дъното на багажника.Интересно ми е как върви,защот купето на Консула е доста по-масивно от това на Таунуса и не знам този мотор дали не му е слабичък.Щом си решил за сега да не го разхвърляш,а да си го караш,според мен най-добре е да си сложиш оригинално табло,че тоя бял ламинат много ме дразни  :D Поздрави!

Юли 16, 2013, 08:08:29
Отговор #5

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Честито и от мен! Имах същия модел от 1977 и вървеше страхотно по немските аутобани. Возията му беше като на луксозна кола. Наистина е малко тежичък за 90 к. с. и е по-подходящ за дълъг път, но наемеше ли се, поддържаше 180 км/ч по 1-2 часа почти без прекъсване. За съжаление трябваше да го дам за скрап в Германия поради ръжда на праговете. Все още съжалявам. Тогава дори го предложих на приятели в България през 1996 като подарък, но те се страхуваха от 6-цилиндровия мотор, че щял да им харчи. При мен гореше средно около 10 л/100 смесено.

Юли 16, 2013, 09:23:14
Отговор #6

Неактивен gogo

  • Публикации: 255
Честито и от мен!

Юли 16, 2013, 09:28:52
Отговор #7

Неактивен classic mania

  • Публикации: 67
Благодаря  на всички Ви за хубавите думи. Иначе малко за колата да кажа. Юри да колата е 2000 кубика, но е 4 цилиндъра карбуратор. Мечтата ми е да и намеря 2300 V6 или 2800 V6. Колкото до таблото и на мен направо ми вади очите, но колата е била разбивана преди време, доколкото разбрах за да се вземе касетофона и тогава е било разбито и таблото. Искам цялостно да го сменя и ще търся, защото старото е много напукана. Истината е, че много от забележките по колата са козметични, но не и непоправими според мен. Живот и здраве след октомври сигурно ще я покрия за година, но все пак хубавите неща искат време.
« Последна редакция: Юли 16, 2013, 10:04:00 от classic mania »
My Wife Yes. My dog Maybe. My Dodge?....NEVER!

Юли 16, 2013, 12:34:02
Отговор #8

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Здравей,и честито!Искаше американски автомобил,но изглежда не си попаднал на подходящ..
Лека и безаварийна с фордчето,
един съвет само:
порадвай и се,и преди да я разчекнеш,събери всичко което ти е нужно(части и литература)--и най-вече-пари---за да не останеш години наред в бокса,и да не попаднеш в задънената "реставраторска дупка"
поздрави и още един път-
Честито

Юли 16, 2013, 13:36:33
Отговор #9

Неактивен classic mania

  • Публикации: 67
Да колега така е. Усилено търсих американски автомобил, но всичко ми идваше много скъпо. В Бг расовите американци си държат цена и то висока. Да си внеса от чужбина един, то еко такси, то транспорт и други чудеса. Накрая се грабнах в ръце и реших, че първо трябва да спасим това което има в България, а вече после да мислим за коли от чужбина. И така се започна с обикаляне от град на град с огледи на разни класически фордове. Първо започнахме с едно Капри 69' с кръглите фарове (реставрирано) и един таунус купе и той беше беше почти направен. Обмислях и реших, че тези коли са вече спасени и е по-добре да ги подкара човек, който няма време мерак и ентусиазъм да се занимава да реставрира. После се пазарих за едно черно старозагорско Капри. Ами и от него се отказах. Човекът който го продава имал акт 2000лв и искал като го плати да му остане и за него и те такива му работи. Та аз нали съм си цапнат през устата си му казах, че не съм дошъл да му оправям сметките и личния живот, а съм дошъл за колата и сумата която иска не отговаря на колата. Та след спорове си му казах да си я задържи и да изчака още някоя година да загние по хубаво, че да видим дали ще му дадат и двете хиляди, който аз му предлагах и, че следващия път като я пусне ще ида с 1000. И така още сделка пропадна, но ентусиазма си остана непоклатим. После по късмет видях обявата и си казах, че ще е тази и така станаха работите. Колата е в гараж. Предстой ми да и се порадвам малко и се започва с връщането и към пътя. Иначе да си кажа честно и от Каприто не съм се отказал. Надявам се да прояви разум, човека. И да ми я продаде.
My Wife Yes. My dog Maybe. My Dodge?....NEVER!