Автор Тема: Ford Orion MK2 1989  (Прочетена 7921 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 17, 2013, 12:42:55
Отговор #10

Неактивен armand0_orion

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Здравейте колеги. Продължавам по темата за моята '' антика ''. Машинката претърпя доста дребни ремонтни дейности до момента, ето и някои от тях :

Подменени :

- предни накладки ( нови )

- предни спирачни маркучи ( нови )

- комплект 4 джанти от Форд Ескорт 13 цола - ето и малко информация за тях : размери 4 / 108, 5,5 J , ЕТ 35
Гумите в момента и са :

предни Дебица 165 / 70 и задни 175 / 70 Гуд Иар .

С настъпването на зимния сезон, смених антифриза, прегледах спирачната система и долях малко спирачна течност '' АТЕ '' Дот 4, естествено след подмяната на спирачните маркучи, които опоменах малко по - горе :)
Благодарение на някои мои приятели се сдобих и с аудио плеър Сони ( не се сещам за точния модел ), който скоро ще ви покажа. След лека преработка и подмяна на '' + '' към буксата на аудиото се получи нещо много интересно за абтомобил от края на 80-те години :)
Понеже, не се спирам и реших след това да освежа малко боята, минавайки я с милираща паста на ръка, а джантите старателно почистих с обезмаслител за да установя какъв е техния ''истински'' цвят. И ето го резултата към днешна дата:



Естествено немирясах и намерих, оригинални предни прозрачни мигачи от Ескорт, които се виждат на снимките. Оказа се обаче, че тяхната подмяна никак не е лесна задачка. След като се хванах да демонтирвам старите установих, че не мигача се захваща за фара а обратното. След многото нерви, които похабих опитвайки се да сложа измитите и полирани ниви мигачи, накрая се получи доста рязка промяна в предницата на автомобила ( поне за мен ). Ето погледнете и Вие - какво беше и какво се получи.


Естествено и снимка отпред


Предполагам, че забелязвате фугата между левия фар и мигач, скоро ще се корегира и това с припасване на предния капак. Предполагам че това е причината, защото имам повод да мисля, че колата е била удряна отпред, но не е било нещо фрапантно :)
Като цяло още работа ме чака по машината. Трябва в най-кратки срокове да сменя масло, филтри, кабели, свещи, капачка и палец на деокото. Живот и здраве на лято ще има огромни промени по купето - цялостно изкърпване и боядисване, надявам се да открия пълния външен пакет от РС варианта на Орион. Това включва - предна и задна броня, прагове и естествено класическата добавка на багажника ... но и до там ще стигнем :) Ето надникнете към какво се стремя малко по малко ;)


Дано да ви допадне идеята ...
« Последна редакция: Октомври 17, 2013, 13:17:21 от armand0_orion »
Нека вдъхнем на забравените коли живот ...

Октомври 17, 2013, 15:54:46
Отговор #11

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
супер ще е , успех!

Октомври 17, 2013, 21:22:33
Отговор #12

Неактивен sierra team ruse

  • Публикации: 212
  • sierra forever
    • http://www.fordsierra-bg.com/
колега супер е ,аз следя темата като един почитател на класическите стари фордове  O0
FORD SIERRA POWER

Октомври 18, 2013, 18:45:50
Отговор #13

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Браво,колега!Единствено според мен тая броня и праговете са чудесни,ако не си караш форда в България.Аз имам ескорт мк 7,без РС прагове е ,но почти винаги като седнат двама отзад и мина през легнал полицай от тия новите къде  ги изплескаха по софия , престъргвам праговете,смятай с допълнителните.. На мен ми е интересно как върви автомата и какъв разход ти дава средно?
« Последна редакция: Октомври 18, 2013, 18:48:07 от Yuri »

Октомври 18, 2013, 22:33:35
Отговор #14

Неактивен armand0_orion

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Ами колега, какво да ти кажа .. аз си го карам на газ за момента  :D предстои ми смяна на кабели, свещи, капачка с палец на деокото и предполагам че ще падне малко разхода после. Сега ми дава около 14 литра на 100 км на спокойно градско каране. Иначе извън града пада на 10 - 11 зависи, но имайки се предвид че автомата е три степенен и е напълно обслужен.
Относно външния вид който искам да постигна, скоро ще получа спойлерчето на задния капак и добавката на предната броня ( между бронята и предния капак ) и се захващям да ги подготвям за напасване и боядисване.
Нека вдъхнем на забравените коли живот ...

Януари 18, 2014, 14:07:53
Отговор #15

Неактивен n_radenkov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Лайсна и дръжка за вратата не ти ли трябват ?

Януари 24, 2014, 11:35:25
Отговор #16

Неактивен armand0_orion

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
трябват ми пиши мми на лично да се разберем
Нека вдъхнем на забравените коли живот ...