Автор Тема: 1986 Opel Rekord E 1.8 Daily Driver  (Прочетена 4860 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 31, 2013, 18:36:10
Прочетена 4860 пъти

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Преди около месец и половина си купих този кораб с идеята да си го възстановя и карам ,като ежедневно возило. Като го взех беше доста зле позагнил на доста места но пък за сметка на това мотора му мърка като котенце, скоростите влизаха с леко побутване и имаше возията на парен презокеански лайнер. Спррях се на Рекорд ,защото са останали много малко бройки по пътя пък и винаги съм искал да комбинирам здравината на Опел и големия размер на колата .
Като започнем от факте ,че седалките син плюш, големи като кресла и меки, като сапунена пяна ,в който се загубваш ,тихия бъз на мотора надлъжно разположен в огормния си кош ,красивото голямо табло, огромния багажник, класическите стопове.......
Колата е доста базова други ден ми пристига табло с оборотомер и ще наглася ел стъкла от Омега за да има и малкоо модерен щтрих в интериора.
Но преди всичко това имах мащабната задача да приведа това купе в ред, защото, знаех че е гнила много а Рекрода главно гние на предните ботуши но никой не ме подготви  за това ,което намерих или по точно не успях да видя, като свалих калниците. Веднага вдигнах колата и сложих разпънка грабнах  инстументи ,1 ролка тел, 1 бутилка газ, няколко дюзи около, 15-тина диска за флекса и още няколко флеска с още много екипировка и се загърбих в едномесечната задача да заваря два квадрата и половина ламарина по купето. Това върна симетрията, здравината и красотата до една степен естесвено.
Калниците бяха станали на вестник на места и купих донор калници от, които използвах здрави панели и ги заварих на нейните калници. Всичко беше третирано с  около 3 литра фосфорна киселина (преобразувател за ръжда) 1,5 литра оловен миниум , 4-5 кутии грунд, 2,5 кутии Боди 999 и 3,5 кутии Боди 930 и за капак 12 литра парафин в кухините.След възстановяването на купето боядисах брони ,лаистни, решетки ,маски , които бяха посветлели от слънцето. Малко след това направих частична ревизия на окачването от пред ,което си се оказа и малък проблем тъй, като търсих необходимите части над седмица .Смених и маркучите на спирачките ,сега ще сменя и скъсаните тампони на мотора .Тъй като е направено пълно сервизиране на мотора преди 1000 километра няма да бързам да сменям нови консумативи все още, колата има газ и дава разход 10 в града, малкия 1,8 литров мотор със 100 коня и пълна инжекция се справя перфектно. Смених му кабели на свещите защотото онези бяха позаминали доста. Изчистих всички маси и връзки по колата и тя взе ,че се прероди. Карам си я със пълен кеф ,защото като седна вътре наистина се чуствам баровец в тоя кораб, но стига приказки ето и снимките от малката ми "реставрация"

Купето преди във окаяния си вид:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

След промяната готовия резултат.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

И сега малко снимки от раздел "Преди и След"
Като я взех:

 
 

И как изглежда сега:

 
 
 
 
 
 

Ето и какво ново съм сложил до този момент.

 
 

По колата има още, какво да се иска. Не целя напълно оригинален вид за това си позволих джантите и тъмните стъкла .
И сега малко питания ,имам скъсани тампони на мотора оригиналните са по 62 лева интересува ме от какво са съвместими и по евтини, благодаря предварително.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Юли 31, 2013, 19:24:40
Отговор #1

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Добре е станал Кирчо! А джантата му ходи  ;) . Преди близо 20на години в София се разминах с два отлични Рекорда ... единния с 2.0 мотор,а другия доста луксозен с 2.2 мотор и беше ... самолет! Но пък го докарах до Рекорд 1.9 от края на 70те ... и още ме е яд, че го продадох след като го покарах около година.

Юли 31, 2013, 23:10:34
Отговор #2

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Шапка ти свалям за мерака и ентусиазма, само дето това боди 930 лично на мен не ми допада - след 3-тата годна пада само от струята на маркуча при миене, а не е да не съм подготвил повърхността преди нанасяне.Сподели какъв парафин ползва за праговете и как го разпръскваш за да достигне навсякъде.

Август 01, 2013, 00:55:22
Отговор #3

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Течен парафин ползвам не знам точно, какъв е .Бащата ме снабди с него само знам ,че е 6 лева килото но върши същата работа като нормално горяло масло ,просто това имах и това сложих ,а колкото до това пълня карам и оставям да си прокапе няколко дена докато не омаже на всякъде .Иначе добра идея, която съм ползвал преди е  тези пистолети с казанчето от долу за компресор пълниш с парафин нахлузваш един шлаух и запушваш другия кряй с някаква тапа и дупчих отстрани надлъжно на маркуча при тапата да стане като праскалка, която хвърля настрани и вкарваш и пръскаш .Доста добре се получава но нямах условия за този последен лукс и затова реших по старомодни начин също толкова ефективен почти де . :)

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Август 01, 2013, 08:02:02
Отговор #4

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Нямаше ли начин да се сгънат 2 прага и да се подменят изцяло,щото това с частичното закърпване не ми харесва...
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Август 01, 2013, 18:04:05
Отговор #5

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Принципно и на мен не ми хареса но финансите бяха вече изчерпани за тази операция и просто рязах до здраво и се оказа, че само в краищата за гнили и се примирих.Не я правя за изложба а да е здрава и да ме вози .
Както и да е проблема със намирането на тампони на мотора, заместители на оригиналните остава. Казаха ми че от Ауди 80 ставали моля за помощ щото ще си изтърва някъде мотора  :)

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Август 01, 2013, 21:37:28
Отговор #6

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Не я правя за изложба а да е здрава и да ме вози .
Точно за да е по-здраво откъм усукване купето направих забележката,но след като не е имало възможност....здраве.....
Може да се направи и после,хубаво при смяната на цял праг е,че получаваш видимост и достъп до вътрешността,а там понякога има какво да се поправи  ::)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001