Автор Тема: Opel Kadett B Rally sport coupe  (Прочетена 41052 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 02, 2013, 14:18:20
Прочетена 41052 пъти

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Мисля че е време да пусна тема и за другият ми проект, и крайно време е да го започвам макар и лека по лека.
Малко предистория (ще съм благодарен на engineer да сподели и неговата информация за колата)
До колкото ми е известно колата е корекомска, и е била собственост на едно семейство. Първо бащата е карал а след това и синът му. Като цяло колата е комплектна но за съжаление е много занемарена. Синът си е правел но не се е заигравал много. Не е кърпена, а само кит и боя, като резултат от това е много много изгнила. както ще видите от снимките. След това семейство колата е закупена от Ивайло (Тюфи сервиз), който прави малко по колата и аз е взех от него през 2007 година и от тогава колата стои в двора на вилата. Замисъла на проекта  е колата да бъде реплика на рали версията.

Ето и малко снимки:

« Последна редакция: Август 09, 2013, 17:32:29 от dido1903 »
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Август 02, 2013, 17:55:11
Отговор #1

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Доста работа те чака    ;)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Август 02, 2013, 18:34:14
Отговор #2

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Успех с проекта и от мен!!!

На първата снимка, като навигатор се подвизава колегата bshopov, а зад волана е собственикът преди Тюфекчиев, мисля Иван се казваше. Той разказваше, че е купил колата в насипно състояние и действително показа албум със снимки, когато я е взимал от предишния собственик. Първите снимки бяха на разни дървени бурета, от които стърчаха лайсни и брони. Останалото било в чували и щайги. Иван разказваше, че не е вярвал, че ще успее да я сглоби, но за късмет се оказало, че всичко по колата е налично. Тогава я е боядисал и в този металиков цвят, а преди това май е била тъмно синя - ти ще кажеш, сигурно още има някъде следи от оригинална боя. Между другото аз също имам разни стари, хартиени снимки на колата, но ще е яко, ако Иван пази неговите, а за връзка с него питай Богдан.

Август 02, 2013, 18:41:49
Отговор #3

Неактивен gogo

  • Публикации: 255
Успешно реставриране на този рядък модел на Opel Kadett B rally sport coupe!Имаш ли всички части по вътрешният интериор?Не забравяй да снимаш как върви работата по автомобила и да споделяш.Така ще можеме и ние да сме съпричастни.Кураж!

Август 02, 2013, 19:09:48
Отговор #4

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Винаги много съм харесвал този модел на опел, успех колега, и както писаха и други ни дръж в течение ;D

Август 02, 2013, 21:38:27
Отговор #5

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Тази история която аз споделих е знам от Иван. Къде съм разбрал къде не ........ истината е някъде там. скоро можеби ще има развитие стига котка или котараци не ми минат път.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Август 02, 2013, 22:03:57
Отговор #6

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Maй в родината си единствен останал Благо , успех и от мене.За мотора - това което си говорехме на рали Нептун , но до там да дойде. :)
Като гледам на снимките е чугунярка 11 или  12 NE като на бившия ми Kadett C.
Не разбирам от снимките дали вратите са с рамки . В България са се подвизавали няколко такива в началото на 70 - те .Много красив и хармноничен фастбек  , да не асоцирам със Шкода 110 R Купе.  ;D

Тука все още не е изтекла хомлогацията на тази животинка , па макар и да я побутват:


РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 02, 2013, 23:13:40
Отговор #7

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Благодаря и да с Рамки са вратите.
А гледайки тази идеотска реклама се замислих дали и аз не съм ИДЕОТ????/
« Последна редакция: Август 02, 2013, 23:34:31 от prujinca »
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Август 03, 2013, 21:36:08
Отговор #8

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
От днес съм доста по-спокоен относно бъдещето на проекта.

Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Август 03, 2013, 22:02:45
Отговор #9

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Eхеей , как децата растат и и опознават света! Много ще те пита малкия , много повече отколкото предполагаш! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987