Автор Тема: Opel Kadett B Rally sport coupe  (Прочетена 42319 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 19, 2022, 14:07:36
Отговор #100

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Успех!
Освен работа по купето, нещо имаш ли липсващо от двигател и интериор?

Декември 20, 2022, 06:41:32
Отговор #101

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Идеята тук е да се направи реплика на рали версията.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Декември 20, 2022, 09:18:35
Отговор #102

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
в русе имаше и едно доматено червено нов внос преди 1-2г, нескопосано реставрирано... но сигурно се е продало преди х време

Декември 20, 2022, 11:23:35
Отговор #103

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Точно това купе го взех от Русе преди две години. Въпреки, че изглежда доста зле си е добра основа. Колкото до липсите. Всичко си има без стъкла но пък имам два комплекта.
    Интериора ще бъде с кледка, седалки (не съм решил още дали да сложа нови или стари легени) за отвън ми липсват лайсните на веждите (задните а предните са доста зле всички налични) и това може да ни принуди да променим леко визията.
    Колкото до мотор имам 4 налични маника с долно разположен вал и естествено 19S CIH . В това направление ще е опеделено този мотор.
    Предния мост съм го направил (всичко е ново по него - тампони, фтулки, лагери, дискове, болтове само ресьора не съм сменил). /назад в темата го има/
    Задният също е изцяло реновиран (лагери на полуоските, лагери на диференциала, направихме го с ограничено приплъзване с нови дискове и пружини, тампони и крепежи, само реьорите са същите но пък са си добре). /назад в темата го има/
    Скорусната кутия - тук имам четири опции двете са от манта четири степенни съответно от мотори 2,0, 1,9 и от 1,6, а четвъртатаа опция която не мисля че ще се получи си е неговата.
    Брони имаме с добър хром по тях, табло имаме оригинално с оборотомер, халогени от епохата също се намират и нови фарове също.
    За сега най големите липси са стъклото на десния стоп и мигачите отпред. Но до там да я докараме. :)     
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Декември 27, 2022, 09:35:43
Отговор #104

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551


До тук всичко изглежда повече от добре. Даже в багажника имаше малко изненади: идеални лайсни за веждите на задните калници, едно чисто ново стъкло за стопа и един мигач 😀.
Тези дни съм намислил да сваля двигателя, кутията, решетката, вратите и разни други дреболии.
Планът е другия месец да ходи на пясък
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Декември 27, 2022, 17:30:31
Отговор #105

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551

Малко време остана и извадих мотора
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Декември 27, 2022, 17:47:16
Отговор #106

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3694
Каросерията вътре изглежда завидно добре  :)
Успех!
retrobs.com

Декември 27, 2022, 21:55:40
Отговор #107

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
И не само вътре. Има някакви тъпотии правени отвън, но като цяло е много добра основа.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Декември 28, 2022, 15:38:17
Отговор #108

Неактивен kapitan

  • Публикации: 59
В много добро състояние е, това ли е от Дончо?
Радвам се, че русенската е попаднала на правилно място, в обявата пишеше, чи има още един двигател в багажника, като нищо ще си станат 2 коли!

Декември 28, 2022, 22:11:36
Отговор #109

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Тази на снимките е от Русе. В багажника имаше ново стъкло за единия стоп, лайсните за задните калници и малко железа но не и двигател. По колата няма кьорава табелка ( културно са свалени).
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни