Автор Тема: Opel Kadett B Rally sport coupe  (Прочетена 41057 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 24, 2014, 11:21:29
Отговор #40

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Ето и малко снимки. Не, че са кой знае какво но да има.
Тук е рзглобен шпера за дефектовка: както се вижда от предните снимки след като е откъртил няколко зъба от короната има леки щети по тялото. Същите бяха отстранени посредством ИНСТРУМЕНТЪТ (чук) и неравностите изгладени на фреза.



На тази снимка се вижа и понадраният фрекцион и прилежащото му огледало (едното). Фрекциона бе заменен с нов а огледалото е старото. Тъйкато конструкцията позволява да се направи аз просто обърнах огледалото (така че новия фрекцион да контактува от едната срана с не надраната повърхтност на огледалото). Пропуснал съм да направя снимка на новия фрекцион както и на другото огледало. Него поради липсата на налично ново го изгладихме на фреза с магнитна маса като му свалихме ако не се лъжа 25 стотни.



А тези снимки са вече във финалното му състояние. Смених ръкава на диференциала с такъв от kadett c (разликата е единствено в материала от които са изработени-оригиналният е железен а другият е алуминиев и тампоните към така нареченият висящ лагер са по здрави (просто е премахнат бъга в тази зона)) На снимката макар и не добре се вижда оригиналния, мисля, че има снимка със стария ръкав по-назад в темата.



Нещо любопитно на което се натъкнах по време на работата и търсенето на части за моста - оказа се, че висящия лагер на москвича (408,412) са абсолютно идентични с моя(лагер + стойка). Единствената разлика е че на моя пише made in ddr а на другия сделано в ссср и естествено цената руския е 20 или 25 лева целия комплект със сойката а моя около  70 лв. Доста ме доядя но какво да се прави вече си бях купил DDR-ски.

А колкото до самото влизане на касетата в кожуха стана от рас леко мазно и със съвсем леко съветване посредством дървено трупче (както пише в книгата еее за manta - та но все е Хлопел пък и чено казано не виждам никаква разлика между двата освен в размера този е доста по малък)

Това е за сега, темата временно ще бъде посипана с нафтали поради очакване на появата на нов член на нашето семейство идната седмица, а ако междувеременно в работилницата се случи нещо по купето ще го снимам и приложа в темата - но за теникиите си има друг човек който се занимава (ще се занимава тъикато още нищо не е свършил по тях)  O0
« Последна редакция: Юли 24, 2014, 11:26:17 от prujinca »
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Юли 24, 2014, 11:51:10
Отговор #41

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Москвич 408 и 412 нямат висящ лагер, кардана и при двата автомобила е без междинна опора, така че вероятно говорим за лагер от друг съветски автомобил, но като гледам е доста голям за да е от Лада примерно.

Юли 24, 2014, 12:49:09
Отговор #42

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Върни си железния ръкав - в пъти по-здрави са. Тоя алЮмин на Мантата съм го чупил многократно....
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Юли 24, 2014, 13:12:57
Отговор #43

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Колега  michev това за което говоря е часта която се вижда на последната снимка в ляво изправено пред едно лъскаво желязо. А колкото до ръкава алуминиевият е с по читави тампони. На железния са малки хилави и много тегажи за монтаж.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Юли 24, 2014, 14:12:07
Отговор #44

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Мисля че разбрах за кое говориш, така като гледам е за Лада щом е руско. Това би трябвало да е предната част на кардана ако правилно разбирам.

Септември 13, 2014, 20:41:27
Отговор #45

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
 Я да по-съживим темата. След като направих задния мост метнах предния. И все си мислех, че той е лека задачка закачка и от към направа и от към части и лагери. Май си мислех че ще е като на мантата 4 лагерчета за 40-50 лева и хоп готово. Да ама не Първо едва го разфасовах, след това с много зор успях да сваля долните носачи и ресьора а като за капак лагерите на главината тотално ме узадъчиха. След като едва ги свалалих останах доста изумен от гледката.







Нещо не го разбирам уж коносни пък съчмени, а и размерът им е ш___н Сега остана да ги намеря.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Септември 14, 2014, 11:12:22
Отговор #46

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Нещо не го разбирам уж коносни пък съчмени, а и размерът им е ш___н Сега остана да ги намеря.
А бе немска им работа, все трябва да са различни.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Септември 14, 2014, 13:39:26
Отговор #47

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Mного по здраво и разпределено е усилието отколкото на един ролков лагер. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 16, 2014, 19:06:03
Отговор #48

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Иоще малко напредък:











Утреи боя и лагери като и ако намеря.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Септември 16, 2014, 19:07:50
Отговор #49

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Красота!
Минахте ли го на пясък, с какво е обработен?