Автор Тема: Elfa 1935 г. - най-новата ми придобивка  (Прочетена 4850 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 09, 2013, 23:42:18
Прочетена 4850 пъти

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Здравейте! Днес обектите ми за възстановяване се увеличиха с още един :) Моторетката е Elfa,модел 1935г.Въпреки ,че изглежда много зле,възстановяването няма да ме затрудни.Всички части които по принцип са дефицитни ги има,а от липсващите капли имам за модела/както и доста други дреболии/,а двигателя е доста известния Сакс 98 кубика който се намира лесно.Обърнете внимание на регистрационния номер :)

http://pichost.name/02z

http://pichost.name/029
« Последна редакция: Август 14, 2013, 22:13:42 от dido1903 »

Август 10, 2013, 08:23:20
Отговор #1

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Честито! Къде я изнамери, доста изтормозена изглежда? Дано намериш всичко необходимо за реставрацията!

Август 10, 2013, 08:39:21
Отговор #2

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Честито! Къде я изнамери, доста изтормозена изглежда? Дано намериш всичко необходимо за реставрацията!
Ами стана доста неочаквано.Приятел,който знае че съм запален я видял в пункт за вторични в Троян.Веднага ми се обади,и след час ми я докара в гаража  :) Това ми е най бързото,най лесното и най евтиното купуване на стар мотор :)) Иначе възстановяването не ме плаши/тези които са чели темата ми за Диаманта знаят какво имам в предвид/Този си е направо в перфектно състояние в сравнение с него,пък и покрай Диаманта накупих доста части за този тип моторетки.Така че е въпрос на време кога ще се повозя на Elfa :)
« Последна редакция: Август 10, 2013, 09:57:05 от dashev_ec »

Август 10, 2013, 08:51:23
Отговор #3

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Бравооо :) якотооо желязоо  8))

Август 10, 2013, 10:28:07
Отговор #4

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Екстра е, те номерата и табелките, че ги има, са по-ценни от двигателчето, в този случай  :D

Август 11, 2013, 22:09:57
Отговор #5

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 208
Честито и от мен! Ма мен ли ми се струва, или номерата са 2 един върху друг? :-D

Август 11, 2013, 22:23:18
Отговор #6

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Честито и от мен! Ма мен ли ми се струва, или номерата са 2 един върху друг? :-D
Ами предния,и този който реално е отдолу отзад явно са оригиналните подложки с които е дошъл като нов.На предния ръчно е бил изписан плевенския номер,а задната подложка си е останала празна,защото върху нея са сложили официалния от полицията.Или по просто казано,долния е бяла празна табела :)Естествено ще бъде използвана по предназначение на някой от другите мотори O:-)

Август 20, 2013, 20:57:38
Отговор #7

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Моторетката вече си има и двигател :) Е,има малки липси,но иначе е добре,даже пали!

Януари 09, 2014, 08:29:25
Отговор #8

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Днес съм се наканил да посъживя малко темата.Да не си помислите,че съм зарязал моторетките  :) Захванах се с двигателчето.Може да изглеждаше добре,но естествено трябва да се разглоби и прегледа.Все пак е на 79 години! Та......от 2-3 месеца се занимавам с него.Както се очакваше има какво да се попритегне.Въпреки,че са доста непопулярни като модел,успях да набавя всички лагери.Много приятно ме изненада факта,че леглата  на набивките в картерите/оригинално няма семеринги/ отговарят по стандарт на семеринги и нямаше проблем да ги монтирам.Коляновия вал е даден за ремонт/нов чоп,лагер и втулка на биелата/.Сменени са всички втулки,вече са регулирани аксиалните хлабини на валовете.Останало ми е само да монтирам нов корк на дисковете на съединителя,и като дойде вала събирам :) Пропуснах да се похваля,че вече имам и оригинален карбуратор с колектора,както и доста други резервни части /2 комплекта цилиндър и бутало,касета за съединителя и т.н./ Междувременно,за да съм подготвен за бъдещи проекти/както и да се спазя принципа нищо старо което ми изпадне да не го изпускам/,накупих няколко двигателчета за предвоенни леки мотоциклети O:-) Вярно,с липси са и не са в добро състояние,но такива неща не се пробират,а прибират като изпаднат....