Автор Тема: Няколко въпроса относно Mercedes 200D (W123)  (Прочетена 10438 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 20, 2013, 14:15:58
Прочетена 10438 пъти

Неактивен victork

  • Публикации: 37
Привет! Разгледах из форума, прочетох доста теми, но не намерих отговор на моите въпроси. Извинявам се и ако публикувам темата в грешния раздел...

Имам няколко въпроса относно този Mercedes, надявам се да ми помогнете.

Първата ми питанка е относно прословутите фарове. Знам, че има два кръгли под общо стъкло, правоъгълни, както и кръгли за американския пазар... Различавам ги визуално, но така и не мога да разбера кой вид кога се монтира. Въпрос на оборудване ли е? Някакъв фейслифт ли е? Как мога да разбера кои са фабрични за моята кола?

Вторият ми въпрос е отново относно интериора... Виждал съм W123 с бели мигачи, дори се продават такива (неоригинални) из магазините. Има ли фабрични W123 с бели мигачи? Допускам, че са или от по-късни години или са за купе версията... Моля за някакво разяснение.

Третият и последен въпрос (за сега) е относно тасовете на W123. Сдобих се с добри тасове от колега във форума, но са без цвят (само хромирани). Виждал съм такива тасове на табакери например, но не съм сигурен дали има фабрични W123-ки с такива. Т.е. всички W123 са със същите, но боядисани в цвета на купето. Въпросът ми е дали са произвеждани бройки, чиито тасове са само хром, без да са в цвета на автомобила?

Благодаря предварително :)

Август 20, 2013, 15:13:02
Отговор #1

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
За американския пазар  са отедна версия , иначе е фейслифт - до 1980г. мисля че са под общо стъкло след това са разделени.
Има елемент от тасовете  в цвета на купето и при 123 и при 115 , има и произведени чисто хромирани тасове. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 20, 2013, 17:44:00
Отговор #2

Неактивен victork

  • Публикации: 37
За американския пазар  са отедна версия , иначе е фейслифт - до 1980г. мисля че са под общо стъкло след това са разделени.
Има елемент от тасовете  в цвета на купето и при 123 и при 115 , има и произведени чисто хромирани тасове. :)
Т.е. да разбирам, че разделените фарове (два кръгли под общо стъкло) са един вид по-новите? Винаги съм мислил, че точно те са първи за модела... А правоъгълните са от по-новите години...

Август 20, 2013, 17:57:41
Отговор #3

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
По-новите са правоъгълните мисля, ама не съм 100% убеден.

Август 20, 2013, 20:30:19
Отговор #4

Неактивен Stifler

  • Публикации: 66
Добър вечер,

Самият аз съм голям фен на серия 123. Имам 2 комбита и един седан.

Относно фаровете: Има 5 вида (повечето хора си мислят, че са 3)!

1. Кръгли, за европейския пазар - Bosch (изкючително редки) - стандартни до Септември '82
2. Кръгли, за европейския пазар - Hella - стандартни до Септември '82
3. Кръгли за американския пазар
4. Правоъгълни (Breitband H4) - Bosch - стандарти за 280/Е. По поръчка за останалите модели до Септември '82. След Септември '82 стандартни за всички модели.
5. Правоъгълни (Breitband H4) - Hella (доста редки) - стандарти за 280/Е. По поръчка за останалите модели до Септември '82. След Септември '82 стандартни за всички модели.

Правоъгълните фарове, в експортните версии за Франция са със жълти халогени. Тук, лесно може да се различат Bosch и Hella по наситеността в жълтия цвят. Hella са с по-светли рефлектори, докато Bosch са с по наситен жълт цвят. Тук, се вижда нагледно:

http://www.w123-forum.net/phorum/read.php?8,1391753,1391753

Относно белите мигачи. И да и не... :D

В много ограничени бройки за италиянския пазар w123 и w116 са предлагани с бели мигачи с оранжав кант, както при по-късните американски w124 след втория феист лифт през 1993.

http://www.imcdb.org/i265424.jpg

Надявам се, да съм помогнал.

Поздрави

Август 23, 2013, 07:13:15
Отговор #5

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Всички тасове от този тип са с цвета на колата.Твоите са бели защото просто някой е премахнал боята която най вероятно е била захабена.

Август 23, 2013, 10:01:32
Отговор #6

Неактивен victork

  • Публикации: 37
Всички тасове от този тип са с цвета на колата.Твоите са бели защото просто някой е премахнал боята която най вероятно е била захабена.
а колегата @fulcrum твърди, че има и оригинално произведени хромирани за 123 :)

Август 23, 2013, 17:28:13
Отговор #7

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Не съм виждал такива а и дори да има не смятам,че е много  красиво тасовете да са без разцветка защото според мен им се губи красотата.
« Последна редакция: Август 23, 2013, 17:29:50 от rumen_spasov »

Август 23, 2013, 17:55:04
Отговор #8

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Не съм виждал такива а и дори да има не смятам,че е много  красиво тасовете да са без разцветка защото според мен им се губи красотата.
Има , има бате Румене. ;)
Ще пусна снимка на прясно прясно реставриран смолянски W 115 с такива тасове.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 24, 2013, 07:13:23
Отговор #9

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Възможно е .То снимки на тасове без боя Кирчо и аз мога да пусна  а и съм продавал такива в перфектно състояние .Въпроса е дали така са излезли от завода нали? :D Малко излизам от въпроса на колегата дали има заводски такива или не ,но естетически погледнато пак казвам не си струва да се слагат тасове без боя защото според мен е доста постно и грозно.Наистина  си е бая заигравка да се изрисува таса,но си струва всяка стотинка според мен.Виждал съм как изглежда една и съща кола с тасове с боя и с тасове без боя.Разликата към по красиво при боядисаните е поразителна.
« Последна редакция: Август 24, 2013, 07:23:43 от rumen_spasov »