Автор Тема: Няколко въпроса относно Mercedes 200D (W123)  (Прочетена 10597 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 24, 2013, 08:01:31
Отговор #10

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Възможно е .То снимки на тасове без боя Кирчо и аз мога да пусна  а и съм продавал такива в перфектно състояние .Въпроса е дали така са излезли от завода нали? :D Малко излизам от въпроса на колегата дали има заводски такива или не ,но естетически погледнато пак казвам не си струва да се слагат тасове без боя защото според мен е доста постно и грозно.Наистина  си е бая заигравка да се изрисува таса,но си струва всяка стотинка според мен.Виждал съм как изглежда една и съща кола с тасове с боя и с тасове без боя.Разликата към по красиво при боядисаните е поразителна.
Постно е без коментар , бате Румене и на мен хич не ми се връзват! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 28, 2013, 15:27:41
Отговор #11

Неактивен victork

  • Публикации: 37
Благодаря за отговорите... и още един (последен) въпрос. Интересува ме дали детайла (не зная името му), който е под предната броня, се дава като отделен елемент? Този елемент е в цвета на купето и при всички 123 е доста очукан и огънат. Не разбирам от ламарини, но ми се вижда почти невъзможно да се оправи, а нямам идея дали може да се подмени и как се нарича :-[

Август 31, 2013, 08:18:57
Отговор #12

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Вероятно имаш предвид ламаринената престилка под предната броня.Тя е разделена на три части.Средна част и лява и дясна които са продължение на калниците.Средната част се продава като детайл .Има ги и калниците ,но ти си прецени.

Август 31, 2013, 12:13:12
Отговор #13

Неактивен victork

  • Публикации: 37
Вероятно имаш предвид ламаринената престилка под предната броня.Тя е разделена на три части.Средна част и лява и дясна които са продължение на калниците.Средната част се продава като детайл .Има ги и калниците ,но ти си прецени.
Много благодаря... научих нещо полезно. Калниците определено искат смяна, но не знаех че има и средна част, която е отделен елемент.
Някой да има идея как се нарича и къде мога да я потърся? По възможност без Балкан Стар :)

Август 31, 2013, 20:12:58
Отговор #14

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Много благодаря... научих нещо полезно. Калниците определено искат смяна, но не знаех че има и средна част, която е отделен елемент.
Някой да има идея как се нарича и къде мога да я потърся? По възможност без Балкан Стар :)
Това "нещо" различните продавачи го кръщават по различен начин,та отговор еднозначен няма....
Можеш да потърсиш в нета с ключ "едрогабаритни авточасти" в разни сайтове за продажба на части,ама 123-ката е вече доста вехта,та не знам дали ще се намери нещо,да се намери в действителност имам предвид,то като артикул ще го има,ама......
Не ти пречи да провериш в Балкан Стар,може пък да ти изнася,кой знае...?
Консултирай се и с някой специалист,възможно е твоят панел с малко повече заигравка да може да се възстанови.Кат се има предвид къде стои и колко се вижда ще е приемливо и да не е перфектен  ;)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Август 31, 2013, 21:24:09
Отговор #15

Неактивен victork

  • Публикации: 37
Да, благодаря... допускам, че въпросният елемент е този:
http://www.avto.bim.bg/Panel-preden-dolen-za-MERCEDES-W123-ot-1976-do-1982_p5087m311.html

Август 31, 2013, 22:14:45
Отговор #16

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Той трябва да е.За всеки случай не изхвърляй стария  ;D
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Септември 02, 2013, 11:42:41
Отговор #17

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Не се стряскай колега. Аз намерих чисто нов комплект прагове за моя Kadett RSC 1968  в магазин на Косер. Така че не ти пречи да провериш там, само трябва да уцелиш някой служител на който му се рови. Моите прагове пристигнаха от магазина им в Сърбия.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Септември 18, 2013, 11:16:06
Отговор #18

Неактивен victork

  • Публикации: 37
Отново съм аз, с два бързи въпроса...

1) Имате ли идея от какъв материал (метал) е главата на двигателя на 200D / 60 к.с.?

2) И имате ли идея как се нарича елемента, който е под акумулатора? Този елемент се държи на няколко болта... отделен е и в моя случай е доста изгнил :) Наясно съм, че мога да го търся по морги, но предпочитам да е нов... (макар и не от Балкан Стар). Из онлайн магазините има доста едрогабаритни части, като прагове, калници, подкалници, капаци... Но този въпросния елемент не мога да открия.

Предварително благодаря!

Септември 18, 2013, 21:20:22
Отговор #19

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Ми стойка на акумулатора мисля се казва а главата е от чигун. :D