Автор Тема: Няколко въпроса относно Mercedes 200D (W123)  (Прочетена 10439 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 19, 2013, 10:32:20
Отговор #20

Неактивен victork

  • Публикации: 37
Ми стойка на акумулатора мисля се казва а главата е от чигун. :D
Мерси за отговора! Всъщност въпроса ми бе за КАПАКА на главата, понеже искам да го полирам. Но установих, че нямам опция за редактиране на поста :)

Септември 19, 2013, 20:07:29
Отговор #21

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Е  капака си е чист алюмин и се полира прекрасно стига да имаш търпение.И да не забравиш след това да поставиш нова гарнитура за да не тече маслото!

Октомври 29, 2013, 12:30:35
Отговор #22

Неактивен victork

  • Публикации: 37
Имам W123 200D (1980 година) и волана се върти изключително леко. Т.е. според мен по-леко от нормалното. Като че ли има някакъв луфт.
Предишният собственик ми каза, че това е от секторната кутия (не знам дали там се намира този филтър). И като цяло нямам идея дали секторна кутия и хидравлика са едно и също...
Филтърът не съм го сменил, допускам че не е сменян скоро. Същият собственик ми каза, че въпросната секторна кутия има болт, който при натягане обира луфта... Но бил натегнат до край.

моля, дайте съвети по темата! има ли опция за ремонт тази кутия? рециклиране? дали ако сменя филтъра ще има резултат? продават ли се нови такива (без Балкан Стар)? ако е втора употреба, не рискувам ли да зле като моята...
« Последна редакция: Октомври 29, 2013, 12:59:31 от dido1903 »

Октомври 29, 2013, 19:09:11
Отговор #23

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Не приятел, ти просто не си карал 123ка и затова ти е странно.Всички 123ки са с лек волан, такава е идеята и ако колегата Живков беше на линия , щеше да каже ,че са лежерни. Да такива са. Карай си Мерца и не се впрягай. Навремето са ги правили вечни а не като днешните жалки китайки.

Октомври 30, 2013, 09:02:16
Отговор #24

Неактивен victork

  • Публикации: 37
Не приятел, ти просто не си карал 123ка и затова ти е странно...
да, така е... не съм карал такава преди.

и все пак луфт има :) ще се радвам да ми дадете съвет рециклират ли се тези секторни кутии. смяна на филтър и масло ще име ли ефект?

Октомври 31, 2013, 07:49:02
Отговор #25

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Смяната на маслото винаги е от полза ,но проблема ти няма да се реши по този начин.Тези кутии са създадени за да са вечни и изключително рядко дефектират. Няма как да ти кажа как да постъпиш без да я видя на живо , но  ако увеличената хлабина между червяка и ролката не може да се регулира по стандартния начин вероятно кутията е доста износена а ремонта е немислим защото новите  части ще ти струват доста пари. Варианти , караш така или търсиш друга здрава кутия втора употреба.

Октомври 31, 2013, 09:05:21
Отговор #26

Неактивен victork

  • Публикации: 37
Благодаря! Взех 2 литра масло и филтър за хидравликата... В събота ще бъдат сменени.
И аз не мисля, че това ще реши проблема... Но се притеснявам, че втора употреба може да е като моята, ако не и по-зле :(

Октомври 31, 2013, 18:40:02
Отговор #27

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Качваш , пробваш и тогава плащаш! :D

Февруари 17, 2014, 21:14:38
Отговор #28

Неактивен diakata84

  • Публикации: 85
по повод предната престилка че ти е смачкана има вариант
марвел тунинг предлагат добавка към предна броня за 123
не е от най -красивите ама горе-долу бива като за 80 лв. поне няма да се вижда оригиналната престилка