Автор Тема: VII-мо Ретро рали Родопи 2013  (Прочетена 29492 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 26, 2013, 18:25:39
Отговор #70

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Един въпрос към организаторите. Знаете ли, че 1600 м надморска височина, на която се намира хотел “Орловец”, може да провокира сърдечни и хипертонични кризи? Изборът на този хотел е сериозна причина част от по-възрастните ретро любители да не участват. Или... вероятно тaкава е целта... Както разбирам, намерението е вечерята и нощувката да са там и през следващите години. И какво стана с идеята на създателя на това рали Дончо Дончев, всяка година маршрутът да е различен по пътищата на необятните Родопи?

Уважаеми г-н Желязков, не съм сигурен дали се познаваме, затова и незнам дали сте участвали в някои от предишните издания на ретро рали Родопи. Искам да Ви кажа че първите издания на това рали, преминаха в района на Смолян, Пампорово и Девин. И не си спомням някой да е изказал опасения относно здравето на участниците в напреднала възраст. Не съм го чул и Вас тогава. Самата идея на ралито е да се провежда в Родопи планина и неименуемо ще се налага понякога да се изкачваме по-нависоко.
Като част от екипа който организира събитието, ще Ви бъда безкрайно благодарен да ме информирате, ако е възможно, кои са по-възрастните ретро любители които досега са участвали редовно, но тази година са възпрепятствани от голямата надморска височина. Или може би след като г-н Дончев не е свъзан пряко с организацията, вече е проблем да ходим на високо.
Също така за нас ще представлява интерес, ако бъдете така любезен, да ни информирате как рабрахте какви са намеренията на клуба относно маршрута и мястото за провеждане през следващите години. Може би имате някакви способности да виждате в бъдещето. Ако е така ще имам и други въпроси към Вас.
Както правилно отбелязахте, г-н Желязков, идеята на създателя на това прекрасно ретро рали - г-н Дончо Дончев е всяка година да е с различен маршрут. Това го прави много по-интересно за участниците и те всяка година очакват с интерес новите предизвикателства. Мога да Ви уверя, че докато аз съм свързан с организирането на рали Родопи, това няма да се промени.

Ако имате нужда от допълнителна информация, моля не се колебайте да се обърнете към нас.

В очакване на Вашия отговор оставам,

С уважение,

Борислав Моравенов
Председател на УС на
Автомобилен клуб
Ретро Пловдив


Септември 27, 2013, 01:12:59
Отговор #71

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
За мое Огромно съжаление моето участие се отлага за друго издание. След подмяна на ддоста неща по колата тя просто отказва. Последно смених главата и клапаните и сега го няма 3-ти цилиндър. Новата глава е с нови легла, а клапаните са повече от хубави. Но това е 3-ти го няма. Бензин, компресия, ток има, правилно е зацепена. Но е на 3 цилиндъра.   Преятно прекарване и без авариино финиширане на всички.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Септември 27, 2013, 10:25:29
Отговор #72

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Съжалявам и при мен се получи подобна ситуация, в последния момент при реглажа излязоха сериозни бъгове по предницата, които не се оправят за 1 ден, по-скоро читави части не се намират толкова бързо, така че ако участвам ще бъда само навигатор....
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 27, 2013, 11:00:25
Отговор #73

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
Съжалявам и при мен се получи подобна ситуация, в последния момент при реглажа излязоха сериозни бъгове по предницата, които не се оправят за 1 ден, по-скоро читави части не се намират толкова бързо, така че ако участвам ще бъда само навигатор....

Ще участваш бре...споко.Утре рано-рано ще трещя по Арсеналски да ти събудя комшийте  ;D
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Септември 27, 2013, 13:18:09
Отговор #74

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Мерси Влади - знам, че мога да разчитам на теб, пък и други резервни варианти имам за возене... проблемът е, че май не се кефя особено да бъда "куфар" на рали, затова казах може би...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 27, 2013, 18:44:04
Отговор #75

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
А пък аз ще шкипирам на акула 520 и естествено ще се боря за местната кауза! :)

Безаварийно на всички утре!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 28, 2013, 18:55:37
Отговор #76

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Да не ви стряскам но след Здравец има малко лош участък. Не разбрах в колко часа е в неделя в Пловдив?

Септември 28, 2013, 22:20:39
Отговор #77

Неактивен fit_ness

  • Публикации: 103
  • zaz - 966 / 1971г.
    • ретро и фото любител
Отмина първия ден от ралито.  Запорожецът ми се справи много добре с целия път до Пампорово.  (хваля се :P) За съжаление вторият ден няма да участвам поради неотложни ангажименти. Радвам се, че успях да подаря на дъщеря ми един незабравим ден (тя ми беше навигатор) Поздрави и безаварийно финиширане утре на всички.

ЗАЗ-966   1971г.

Септември 29, 2013, 19:37:02
Отговор #78

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Рали сефтето го направих и да ви кажа, много ми хареса. Не мога да сравнявам работата на организаторите, но според мен всичко беше на много високо ниво. Е, намерихме една грешка в документацията по етапите, но не е голяма беля :) Браво! Снимки ще кача по-късно.

Запознах се с много фенове и ми беше много усмихнат уикенд като цяло. А Запорожецът беше един от автомобилите, които най-много ме грабнаха. Прекрасен! Само се чудя защо не си поискал задния номер да е квадратен.
we all have wings, but some of us don't know why

Септември 30, 2013, 13:47:56
Отговор #79

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
Колеги, това са мойте снимки от преди старта в Събота.По време на ралито и на престоя в гр.Лъки не съм снимал, но Митака вероятно ще покаже неговите снимки.Аз лично съм доволен от Организацията,доволен съм и от хотела, доволен съм и от атмосферата която се получи.Само не съм доволен от класирането си,щот направих грешка и така натрупахме с екипажа 10 мин.закъснение на първата отсечка,и отпаднахме от борбата за първото място. :winktongue: O:-) Както и да е,догодина повече.
Междудругото няколко човека, мои приятели, ми се обадиха и казаха , че по Смолян и региона имало разлепени плакати и така са разбрали че ще има ретро рали. ;D

http://lollyn.snimka.bg/auto-racing/retro-rali-quot-rodopi-quot-2013-g.778056.31654229
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !