Автор Тема: BMW Е30 М10 1987 - ново попълнение в баварската секта  (Прочетена 21337 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 30, 2013, 16:15:36
Отговор #10

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Благодря ти, а ако можеш си включи си телефона или застани някъде, където има обхват :D.

Август 31, 2013, 18:19:51
Отговор #11

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
 Малко снимки, като се извинявам, че колата е доста мръсна, но имам много други ангажименти и не ми остава време да я измия, а и времето е страшно нестабилно и няма как и да остане дълго време чиста.















Малко по-късно ще напиша подробностите около закупуването на колата, състоянието и и моите планове за нея.
« Последна редакция: Септември 01, 2013, 23:01:16 от dido1903 »

Август 31, 2013, 20:30:53
Отговор #12

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Ейй, много добре изглежда за годините си! Честито и много да те радва O:-)

Август 31, 2013, 21:10:50
Отговор #13

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Доста базова, но много запазена и автентична. Да си я пазиш! :)

Август 31, 2013, 21:39:24
Отговор #14

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Идея си нямаш дори колко е базова :D, няма съвсем нищо като екстри, ама съвсем нищо освен шибидаха.Ни централно, ни ел. стъкла, едно единствено ляво ел. огледало, ама не работи :D. Но пък ако знаеш колко не ми пука, и колко по-важно за мен е здравото купе и хубавото общо състояние. Та малко предистория - няколко души от форума знаят /разхождах ги по огледи на коли из страната/ колко отдавна търсех такава кола в оригинален вид и здрави ламарини.Търсех основно здраво купе по разбираеми причини, другото не ме е вълнувало толкова.Освен дето колегите помагаха, лично аз обиколих страната в оглед на уж перфектни автомобили, но напразно. Конкретно тази кола излезе в мобиле ноември миналата година, случи се така, че имах път към София и ходих до Самоков, където бе колата и я видях, огледах подробно и покарах. По него време знаех за още 3 автомобила по-близко до моя регион /до Самоков са ми 380 км/ и исках да видя и тях.Стана така, че от другите коли нищо не излезе, а за мое съжаление изгубих телефона за тази кола, а обявата вече я нямаше. Това става вече около нова година, междувременно аз си търся, минава зимата, пролетта, лятото, но няма нищо читаво, и тогава, чрез една сложна система се сещам как мога да открия номера на собствениците на колата. Намирам го и звъня, оказа се, че колата си стои и ме чака :D, но точно когато се свързах имах дати за ходене на море и се разбрахме като се върна да ходя да я взимам. Така и стана, на 28-ми потеглихме с мой приятел в 04.30 сутринта, а в 18.10 с бях у дома с новия автомобил.Имам още много да пиша и за състоянието на автомобила и за това, какво ще се прави по него, но малко по-късно, че имам двама хулигана за приспиване и ако не заспя с тях ще продължа, или пък утре :D
« Последна редакция: Август 31, 2013, 22:59:00 от michev »

Септември 01, 2013, 09:54:30
Отговор #15

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
много е хубава,ако намериш табло с оборотомер го монтирай. /оборотомера тръгва/
 

Септември 01, 2013, 21:50:35
Отговор #16

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Колата, както вече писах купих на 28.08. от Самоков, където по ирония на съдбата преди 5 години продадох предната си Е30 :D.Търся Е30 от април миналата година, като основното бе да е със здраво купе и в максимално стоков вид, без значение екстри и мотор.Колата е 02.1987 по ВИН, М10 с L-джетроник, като няма абсолютно никакви екстри освен шибидах и ляво ел. огледало, което не работи.Много свежа като цяло кола със здраво купе, ръжда има на 2-та прага поради отлепяне на антикорозионото покритие, но само повърхностно, без пробито, също така на отделни места, където има чукнато по купето, но като цяло са дреболии. Имала е удар отпред вляво, сравнително лек, като виждам какво е изчуквано по престилката и подкалника.Тогава е сменена престилката /долната част/ отпред и ляв калник и са боядисани калпаво.Мотор, трансмисия и диф са в перфектна кондиция, само регулирах клапаните на мотора и леко коригирах запалването и колата литна :D.За смяна по ходовата част са тампоните на носачите отпред, двата предни амортисьора, ляв /разбирай двата/ тампона на задният мост, другото е добре. Като купувах колата течаше лявата семерина на дифа, докато си дойда, протече и дясната, раздрънка се и катализатора, който ще се замени с резонатор. По мотора не ми харесва водната помпа, че има осезаем луфт и твърде ниските обороти, които се оправят като загрее, но явно си има проблем. Плановете за колата са да остане във максимално стоков вид, като ще се коригира височината на окачването и джантите, ще се изчистят забележките по външния вид, като на първо време ще ми трябва средната част на задната броня и гумената лайстна на ляв ъгъл предна броня, декоративните лайстни на предно и задно стъкло. Мисля да сменя и таблото /Павката правилно ме е усетил ;)/, че това е с часовник и евентуално да сменя волана.Колата ще съботно-неделен автомобил за кеф и за ходене по ретро мероприятия, зимата ще си спи в гаража и няма да стъпва на сняг.

ПП Днес получих първата оферта да я продам, дори не им дадох възможност да се доизкажат :D, прави впечатление и друго, дори и в малко градче като моето, където автопарка си е доста стар, хората се заглеждат по колата.
« Последна редакция: Септември 01, 2013, 21:58:23 от michev »

Септември 01, 2013, 23:36:37
Отговор #17

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Честито и от мен, Ники! Дълго време търси кола и упоритостта ти накрая се възнагради! :) Много свежа изглежда наистина. 100% ми харесва идеята ти за колата, ще следя темата с интерес. Имаме тука М10ки на части всякакви, така че ако нещо имаш нужда -свиркай.
Между другото ще пусна тия дни снимки на една интересна находка, която мой приятел си купи :
Е30, М10Б18 карбуратор, АВТОМАТ :) Двоен стоп, двувратка при това :) Е такова не бях виждал!
Поздрави и успех с Баварката!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Септември 01, 2013, 23:59:10
Отговор #18

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Благодаря ти :D, като благодаря и на този, който е оправил снимките, че така и не се научих как да ги качвам :-[

Септември 02, 2013, 20:09:32
Отговор #19

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Честито и от мен адаш! Много добре изглежда баварката! И си невероятно прав за екстрите! В общи линии в последните години съвременното автомобилостроене все повече се доближава до нещо от сорта на "екстри има, кола ... няма"! Да си я караш със здраве и ... удовоствие!