Автор Тема: BMW Е30 М10 1987 - ново попълнение в баварската секта  (Прочетена 21329 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 02, 2013, 21:44:56
Отговор #20

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
От твоите уста в божиите уши адаш, ама верно не сме у ред :D, покрай това дърто желязо по-новото му братче /от същата марка/, въпреки екстрите си стои в гаража. А уж започвам да я правя, ама все си викам айде още малко да покараме, пък от утре непременно :D.

Февруари 10, 2014, 19:59:15
Отговор #21

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Понеже твърде отдавна не съм писал тук, та да дам отчет, че някой да не си помисли, че съм зарязал колата и работата по нея.Като цяло не е спирано да се работи, но не с толкова усилени темпове - липса на време основно, празници, с произтичащите от тях последици, а и не на последно място става въпрос и за финанси, като определено Е30-ката не е водещото перо в семейния бюджет. Какво е направено към момента - обслужен мотор със смяна на масло, филтри, антифриз и водна помпа, регулирани клапани, нови свещи, реглаж запалване.Сменени 4 амортисьора, по-ниски и твърди пружини /предстои още борба там - колата не е достатъчно ниска/, плътни тампони на носачите отпред, предстои реглаж на предницата.Пълна ревизия е направена на спирачна система с идея за минаване на вентилирани дискове отпред и дискове вместо барабани отзад, но това, на по-късен етап, първо малко да покараме и да посъберем финанси.Закупено е табло с оборотомер вместо часовника, закупен много читав М-тех 1 кожен волан.Закупена е задна стаб. щанга, за съжаление 12 мм., но пак е нещо, при положение, че колата оригинално е без такава.Предстои и смяна на купените тампони заден мост, семеринги диф. /към полуосите/, семеринги вторичен вак кутия, избирача на скоростите и смятам да ремонтирам втулките по лостовата система на скоростите, не са зле, но не ми харесват така. Повечето неща чакат завръщането на колата от бояджия и тенекеджия.Оголих купето от калници, седалки, мокети, като излязоха дребни изненади, но като цяло си е много читаво.Имаше и 2-3 натиснати по-сериозно или охлузени места, които също ще се оправят, но с частично боядисване, че не ми се пипа оригиналната боя, която като цяло е добре запазена. За съжаление, няма да мога да събера колата за класик дея на Калояново, за което най ме е яд, но по-добре да стане читаво, отколкото да се претупват нещата.

Февруари 10, 2014, 20:21:22
Отговор #22

Неактивен b700

  • Публикации: 117
Браво,колега.Хубаво БМВ! Аз имам Е30,две врати от 1984г.Пълен оригинал.Смятам тая  пролет да го рециклирам основно.Ако разрешиш мога да кача снимки в твоята тема,може да обменим мисли.Е 30-ката е култов модел и заслужава напъните.

Февруари 10, 2014, 20:42:24
Отговор #23

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Качвай снимки, няма проблеми, а на тема БМВ аз съм си болен от 1993, имам си още едничко :D

Септември 14, 2014, 00:52:46
Отговор #24

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
По колата се работи изключително бавно, но поне се получават нещата. Като цяло в основни линии е наредена и боядисана на нужните места:




колата на майстора ми -

 Боядисани са изцяло двата предни калника и предната престилка, двата прага, заден ляв калник заедно с колонката, която бе ударена /личи на първите снимки/, долната част под лайсната на задна лява врата и ивицата между стоповете и бронята на задната престилка. По колата ще останат дребни забележки, но като цяло оправям само по-грубите неща.Извинявам се за снимките от телефона са, за мръсната кола също :oops:

Ноември 19, 2014, 18:25:20
Отговор #25

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
И голямата дъщеря с правилният автомобил, още не съм виждал колата, затова не знам подробности, но си е дъщеря на баща си :D

Ноември 29, 2014, 01:58:43
Отговор #26

Неактивен slavkov_e21

  • Публикации: 45
  • BMW 316 e21
Здравей колега, следя проекта с интерес ( не съм влизал от доста време де, но сега ще компенсирам). Успех ти пожелавам и да се надяваме че до няколко месеца, ще се включа и в е30 сектора :D  И дъщерята много правилно се ориентирала с тази красавица (Y) Поздрави :)

Ноември 29, 2014, 19:21:04
Отговор #27

Неактивен Joint_Park

  • Публикации: 21
Хубава е30-ка колега :) интересно ми е на останалите колеги с БМВ какво ви покзва ВИН кода като ектри за модела ;) на мойта излезе че има само шибедах ръчен :D и май бирени капачки и кафеникави тонирани стъкла, а донорната е30-ка излезе с доста ектри от който липсваха за жалост доста :(
« Последна редакция: Ноември 29, 2014, 19:25:00 от Joint_Park »

Ноември 29, 2014, 20:50:24
Отговор #28

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Не съм правил проверка на 30-ката, навремето си играх да правя проверка за 36-цата, но за тази не съм, а и няма смисъл - гола е като пушка, няма никакви екстри на практика освен шибидаха, ни централно, не ел. стъкла, дори е с часовник на таблото вместо оборотомер. Така и ще си остане, не смятам да монтирам нищо друго освен вече закупените М-тех волан и табло с оборотомер. Всичко друго остава пълен сток освен пружини, амортисьори, стаб. щанги /откъм окачване винаги си правя колите тип картинг :D/ и джанти разбира се, като окачването е почти готово, както и купето.По колата се работи бавно, основно поради липса на време, но гледам поне да се изпипват нещата.

Ноември 29, 2014, 20:53:34
Отговор #29

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Здравей колега, следя проекта с интерес ( не съм влизал от доста време де, но сега ще компенсирам). Успех ти пожелавам и да се надяваме че до няколко месеца, ще се включа и в е30 сектора :D  И дъщерята много правилно се ориентирала с тази красавица (Y) Поздрави :)
Реши ли си проблема с карбуратора, свърши ли ти работа клапана?