Автор Тема: Въпрос за автофолиата  (Прочетена 2408 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 31, 2013, 15:10:46
Прочетена 2408 пъти

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Здравейте, колеги, имам въпрос, ако някой може да ми помогне. Забелязах, че Дъстъра, който е четири пъти по-евтин от БМВ-ето ми, е много по-хладен през лятото и вътре почти не напича слънцето, когато шофирам. Обратното, в бавареца става ад, понякога дори в облачно време, та предполагам че опира до някаква UV защита в стъклата. Решил съм да сложа слънцезащитно фолио на БМВ-ето, някой може ли да препоръча марка и монтаж (за София ) и въпреки, че не ми е самоцел, но все пак - колко е допустимата норма по закон за затъмнение на стъклата ( предполагам, че степента на UV защита не е в пряка връзка със степента на затъмнение, но все пак е хубаво да знам, колко мога да затъмня, без да ми правят проблем полицаите, а и без да преча на видимостта на колегите зад мен)? Ще се радвам, ако някой е по-запознат и реши да сподели.

Септември 01, 2013, 04:18:51
Отговор #1

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Здравейте, колеги, имам въпрос, ако някой може да ми помогне. Забелязах, че Дъстъра, който е четири пъти по-евтин от БМВ-ето ми, е много по-хладен през лятото и вътре почти не напича слънцето, когато шофирам. Обратното, в бавареца става ад, понякога дори в облачно време, та предполагам че опира до някаква UV защита в стъклата. Решил съм да сложа слънцезащитно фолио на БМВ-ето, някой може ли да препоръча марка и монтаж (за София ) и въпреки, че не ми е самоцел, но все пак - колко е допустимата норма по закон за затъмнение на стъклата ( предполагам, че степента на UV защита не е в пряка връзка със степента на затъмнение, но все пак е хубаво да знам, колко мога да затъмня, без да ми правят проблем полицаите, а и без да преча на видимостта на колегите зад мен)? Ще се радвам, ако някой е по-запознат и реши да сподели.
най вероятно в дъстара има uv зашита. Та.. по закон можеш да затъмняваш само задните странични стъкла, и то при положение че имаш странични огледала. Другите прозорци нямаш право да ги пипаш, дори и със слабо затъмнение.
Относно uv зашитата, чувал съм че има дори чисто прозрачно фолио, което е само за uv защита.

Септември 01, 2013, 13:17:08
Отговор #2

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Прилагат се разни номера за защита - атермични стъкла, топлоизолация на тавана и панелите...
Самият цвят може да се нагрява по-малко от на БМВ-то.

Септември 01, 2013, 19:31:26
Отговор #3

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Ами не знам, на Дъстърчето цвета е тъмно кафяв и предвид, че е бюджетна кола, едва ли е с атермични стъкла и изолации. Препоръчайте ми някакво фолио че като чукна в нета излизат десетки марки и всички с претенции за най-добри.

Септември 01, 2013, 20:05:01
Отговор #4

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
3M. Ина вносител на бул.Г.М. Димитров

Септември 01, 2013, 21:20:41
Отговор #5

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
И аз го забелях това като си взех бмв-то. Заводски е с тонирани стъкла и се напича по- малко от Шкодата. В комбинация с добрата вентилация на салона направо няма нужда от клима.