Автор Тема: 1972 Ford Gran Torino 5,8 - на Коко  (Прочетена 25799 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 03, 2013, 21:35:48
Отговор #10

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
доколкото разбрах, е внос от Острова колата, та няма май да е трудно да се регистрира :)

Септември 12, 2013, 14:40:34
Отговор #11

Неактивен kok4o

  • Публикации: 106
Така, сдобих се и аз най-после с кола с четири цилиндъра................и четири на ум :lol:

Искам да изкажа специални благодарности на Калоян(Ondzi) от форума на феновете на американски коли, който видимо не го слуша главата и е сериозната причина този хубавец да дойде в България. Без негова помощ нямаше не само да се справя, а и да купя колата.

Сега да започнем от начало.

Не безизвестния Венко ми даде един линк и аз не само, че го запомних ами и всяка вечер в 18.30 получавах новата информация за дърти американци в ибей. Един ден видях Форда. Беше любов от пръв поглед. Мислих почти една минута, преди да взема решение да се включа в наддаването. Направих се, че не съм прочел че е само за хора от Англия и смело се хвърлих в битката, окуражаван от двама приятели.
На другият ден с учудване видях, че съм аутбитнат, че и писмо имах от собственика, който любезно ми каза да вървя на майната си и че не ми ще парите. Реших, че това е съдбата и не е било моята кола. Какво беше учудването ми, когато след една седмица видях отново отворен търг за тази кола. Тогава ревнах във форума на американките.

Почти веднага Калоян се включи и ми се обади, докато бях на оглед на новият Вранглер на един приятел. Той (Калоян а не Вранглера) ми предложи помощта си и аз веднага се съгласих. Уговорихме се да се чуем вечерта след като е говорил със собственика и да мине на директен пазарлък за цената и обявата да бъде свалена. След дълги разговори със странният собственик, който пак не щеше да си дава колата се стигна до дата за оглед и аз изпратих направо парите, за да сме по-убедителни.

В следващата минута моята приятелка ми звънна и каза само една дума "ИДВАЙ". Резултата беше, че вечерта вече имахме син, който снимах с едната ръка, а с другата държах телефона, уточнявайки детайлите с Ondzi за покупката на колата.

Този човек излезе от работа, демек от къщи, отиде на три часа път само за да види колата и ми се обади..........................

Когато го чух как говори за колата, вече нямах никакви колебания че трябва да я докарам до тук. Спазарихме се, плати я той и започнах да търся транспорт.
Първият се провали, но после намерих други, благодарение на Тачо, които я натовариха след седмица. С тях имах смешен разговор................................................След като вече бяхме уточнили всички детайли по плащания, товарения, вид на колата и т.н. те изпратиха рапатрак да я натовари и той беше поискал още 20 паунда, защото не било то това нормална кола, а голямото нещо.

Така, колата вече е тук, на собствен ход благодарение на Сашо, който замести рапатрака, който и тук не успя да я натовари.

Сега предстои пилинг при Васо, къпане някъде си, преобличане при..............знами ли и да някакви стандартни обслужвания, които да я направят още по-красива.

Сега Ториното е пре Кобрата, за малка козметика, като масла, ремъци, някой и друг маркуч, малко ръжда от багажника и само това е.
Мисля да и оправя генерацията, че в Англия явно ползват меки връзки не само като правят секс  :D

Отивам да легна до нея и да изслушам бензин за 100 лева  O:-)





п.п.
Хабел си нямам как да успея да кача снимки в темата и за това съм сложил линк, а толкова много некачени останаха  ;D

п.п.
и тема не мога да пусна нещо, така че тва да се счита за първи пост в моята си тема, дет Вуйче я пуснал  :shy:
« Последна редакция: Септември 12, 2013, 14:45:41 от dido1903 »

Септември 12, 2013, 14:53:11
Отговор #12

Неактивен kok4o

  • Публикации: 106
Ха да видим дали ще мога повечко снимки да кача



Септември 12, 2013, 15:03:39
Отговор #13

Неактивен kok4o

  • Публикации: 106
Малко видео от стъпването и на родна земя и попадането и в мои ръце


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ux3SL_7rlb8

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2cZNJej3j8c


Септември 12, 2013, 15:30:31
Отговор #14

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Браво колега. Екстра е колата! Със здраве да я караш. Истинска класика от 70-те години и много красиво изпълнение.
Поздрави

Септември 13, 2013, 11:34:20
Отговор #15

Неактивен kok4o

  • Публикации: 106
Да сложа малко нови снимки.
На едната се вижда ръждата в багажника, която се надявам другата седмица да я покажа без нея вече.

Има и на двигателя снимка, която също се надявам да покажа с боядисаните вече филтри.

Инак, всичко и е наред на колата, ама пусто не мога да спра да я глезя  :D
















Септември 13, 2013, 15:46:08
Отговор #16

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
един свеж тъмнокафяв или черен мокет на пода ще я освежи доста!  а защо предните и задните седалки са с различна дамаска?

ако е се претапицира, това е платът за нея :)   




и една идея за ауспусите :)

« Последна редакция: Септември 13, 2013, 16:18:28 от Механджията »

Септември 15, 2013, 20:54:18
Отговор #17

Неактивен kok4o

  • Публикации: 106
Здрасти, предната седалка е с оригиналната тапицерия, а отзад май е някакъв калъф, ама още не мога да разбера откъде се сваля. Мокета също ще го освежа, ама мисля с едно пране и подлепване, защото на живо изглежда отлично.
Ауспусите ще се сменят със сигурност, че са някакъв сбирщайн.
 
Предното табло е за претапициране, но първо да си я взема сле оправянето на спирачките и багажника.

Септември 17, 2013, 10:25:56
Отговор #18

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
като цяло е отлична кола, само козметика иска - детайлите ще я направят жестока :)  периодично пускай снимки, да плакнем оЧото :) 

Септември 17, 2013, 17:38:27
Отговор #19

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Колата е бомба, метни няколко снимки когато багажника е готов да го видим как е станал въпреки ,че тоя красавец дори и да няма прагове пак ще изглежда яко.

П.П. Ще го докараш ли на збирката на Американския форум сега в края на месеца ?
Classic Cars