Автор Тема: Mazda 626 GC 1987  (Прочетена 6818 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 07, 2013, 16:18:03
Прочетена 6818 пъти

Неактивен Borisov

  • Публикации: 13
Здравейте! Казвам се Диян Борисов на 21 г., родом от Добрич, живея и уча във Варна. И също така съм нов потребител във форума. За форума classiccar-bg научих преди 2 години от мой приятел, който също го посещава. Страстта ми към автомобилите, датира от още когато бях малко момче (сигурно както всяко друго момче). Първият автомобил на баща ми беше Trabant от '90-'91 година. След това си закупи двутактов Wartburg и той беше продаден. Последната му придобивка е Volvo 760 2.4 TD intercooler, ще излъжа за годината на производство (мисля,че е '83та), защото все забравям да пробвам да проверя VIN-а. Какво друго мога да кажа за себе си... не съм голямо техническо гуру, но за сметка на това прочитам това онова в интернет, научавам интересни неща от въпросния ми приятел. Общо взето, съм с нещо между ниска и средна техническа култура. Но! Но имам мерак да научавам и занимавам повече с автомобили. Особенно след като преди 4 дни получих първия си личен автомобил ( подарък от баща ми, за което много му благодаря, и колкото и да се притеснява, че не е успял да ми купи по нов автомобил, ще му кажа, че много уважавам избора му, а и самия него).

Машината, която ми подари е Mazda 626 (II) GC седан от 1987'ма година. Нивото на оборудване е GLXi,  а двигателят бензинов 2.0 FE-EGI. След проверка на VIN-а в един руски сайт, ми изкара информация,че колата е произведена в Япония, крайната й цел е била Германия, и че агрегата е 120hp, 203 Nm. Маздата я закупихме от пенсионер на 80 годишна възраст. Техническия преглед показа,че автомобила е изминал 300 км за последната година и малко над 2000 км за последните 5 години. Това обаче се е отразило по негативен начин на машинката. Автомобила има забележки, но поне върви и пали безотказно. Има нужда от смяна на маслото, профилактика на охладителната система, ново гърне и куп още дребни работи. Но големият и проблем е ръждата. Колата има нужда от изграждането на почти цял, заден десен калник защото може задната ми дясна гума да влезе в купето (разхлабена е конструкцията на окачването) и кърпене на още 2-3 места отново в багажника и подкалниците. Не е непоправимо, но е неприятно. Това е за момента най-належащия и проблем, и смятам,живот и здраве,до месец , месец и половината да го реша.

Хм, с какво обаче да похваля моята японка или какви екстри притежава този автомобил. Колата има пълен ел.пакет за нейния модел: 4 ел.прозореца, ел. шибидах и бутон POWER с две степени, ON/OFF. По надписа на заключващия бутон на шофьорската седалка (POWER lock), съдя, че този въпросния бутон е точно за това. Но уви, не работи. Колата е лишена от климатик, но пък има стабилна печка и вентилатор, който за към края на лятото върши чудесна работа. Таблото разполага също така с оригинален потенциометър за осветеността на таблото. Багажника и капака за горивото се отварят чрез ръчки до шофьорската седалка. Същата разполага с 4 ръчки за настройка позицията на седалката. Има подлакътници отпред и отзад, също така и светлинна сигнализация за отворена врата и на 4те врати (3 от тях работят, другат сигурно има изгоряла крушка). Колата има и звуков сигнал за отворени задни врати. Салона е сравнително запазен, като проблем има единствено кората на шофьорската врата. За там ще трябва да се изгради нова планка под въпросната кора, за да има къде да се захване с болт. Шофьорската врата се затваря изцяло с блъскане, което е много неприятно, но ще търсим решение и за този проблем. О, да сетих се, проблемни са и уплътненията на прозорците и шибидаха, +1 проблем.

За вървежа на 120те к.с. не искам да говоря, автомобила е самолет в кожата на автомобил. Като за първи ден ( все още не информиран за някой от проблемите на колата), на връщане от Добрич към Варна, на скромната част от магистралата реших да ускоря автомобила на 5та предавка от 80 км/ч , колата стигна 160 км/ч за доста кратко време, без трудности, дори искаше още, но не посмях. Все пак първи ден, даваме го по полека. Маздата изгори 10 литра, за 80 км извънградско (без да я напъвам, 100км/ч, като изключим изпълнението на магистралата) и 40 км градско.

Днес с моят приятел, изкарахме свещите и ги позачистихме. Също така и поизтрихме капачката на делкото.

Това е прогресът до момента, надявам се финансите, които очаквам да се налеят на време и дано не се налагат по належащи неща, защото смятам да оправя най-належащия проблем на автомобила - ръждата.

Сега ще пробвам и да кача, някоя друга снимка, с която да дам и образ на изписаното до момента. Следя и чета други теми във форума, по точно в Японския отдел, определено има страхотни екземпляри.

Поздрави и хубав уикенд!


Общ поглед върху маздата














































































----------------------------------------------------------------------------------------------


Счупени и ръждиви проблеми








































« Последна редакция: Септември 11, 2013, 14:56:06 от dido1903 »

Септември 07, 2013, 17:30:30
Отговор #1

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Честито изглежда добре за годините си. Често старите коли си заслужават и ти предлагат повече отколкото новите.

Септември 07, 2013, 20:05:44
Отговор #2

Неактивен Delane

  • Публикации: 33
Честита хубавица и от мен колега.Карах такава около година.После си я взеха обратно собствениците(след като се върнаха от чужбина)Не исках да се разделям с нея.Същата като мотор и ниво на оборудване само че беше 2-врати.
Желая успех с обновленията и освежаването на този прекрасен автомобил.  ;D
Ex - Nissan Sunny B11 1.5GL '85
Ex - Saab 9000 2.0T '89
Ex - Saab 900NG 2.0T '97
Ex - Peugeot 405 2.0SRT '93
Ex - Renault 11 1.4TXE '87
Ex - Mazda 626 2.0 '93
Ex - Honda Civic 1.6 V-tec '93
Ex - Hyundai S-Coupe 1.5 Turbo '95
Ex - Ford Sierra 1.8Td '92
Ex - Citroen Bx 14RE '91
Ex - Citroen Cx 2500D Super '84
Ex - Lancia Kappa SW Pininfarina 2.0 '97
Ex - Audi 100 C3 2.4D '84
Ex - Audi 100 C3 Avant 2.3E '90
Now - Nissan Almera Tino 2.2DI '01

Септември 07, 2013, 20:15:02
Отговор #3

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
Честито изглежда добре за годините си. :)
 

Септември 07, 2013, 22:56:25
Отговор #4

Неактивен Daniel

  • Публикации: 302
Честито колега за хубавата придобивка. Много безаварийни километри ти пожелавам. За съжаление тези мазди се срещат все по-рядко, но има две, три хубави из Добрич още. Едната е бяла в много добро състояние и се намира на Добротица и я знам още от дете. Както и да е, отново честито. :)
Rover 400 2.0 SDI '98 & 25 2.0 iTD '03
20T2N = Two litres of pure troublemaker!

Септември 07, 2013, 23:45:12
Отговор #5

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Перпето мобиле! Здрави на камък имахме в семейството такъв кораб ,японеца си знае работата .
Колата има много потенциал и безавариино.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Септември 08, 2013, 19:46:48
Отговор #6

Неактивен Borisov

  • Публикации: 13
Само хубави думи чувам за машината, записвам си плюсове на придобивката. Днес направихме едно трипче до Аладжата (+ BBQ), a на връщане развързахме конете да тичат, да я поотпушим малко. Излапахме 4 литра за 50 км (вкл. пазар из варна). Ние сити, тя също :D


Септември 08, 2013, 20:38:56
Отговор #7

Неактивен steam

  • Публикации: 25
С бутона "Power" отрязваш управлението на прозорците от вратите. :) (Например ако има деца отзад цъкваш бутона и не могат да си отворят сами прозорците)
Честита придобивка, сигурен съм, че ще я стегнеш и ще и се радваш много километри! И се подготви отсега за възклицания от сорта на "Ама и люка ли е електрически?!", "Бах тея японци какви коли правят!", "Кефи ме как дърпа!" и т.н. :D

Септември 11, 2013, 00:13:33
Отговор #8

Неактивен Borisov

  • Публикации: 13
Да, проверих бутона, прав си. Онзи ден возя едно приятелче, и ми каза, че не ми работят бутоните за прозорците отзад. Викам си, тъпня. Връщам се и поглеждам какво си писал. Веднага слязох и проверих, та се успокоих :D няма да правим дискомофортни ситуации на пътниците отзад :)

Искам да попитам също така, някои знае ли как стои въпроса с уплътненията на прозорци и шибидах? Универсални ли са, могат ли да се закупят от някъде ако са универсални ? Шибидаха най-много ме притеснява, тъй като пропуска вода... тъжнота, не обичам да се къпя с дрехите.

Септември 11, 2013, 15:34:11
Отговор #9

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Като начало опита ли да изчистиш улуците /предполагам че има такива/ от мръсотиите, случвало ми се е на Джета това да реши проблема.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.