Автор Тема: И аз горд собственик на Opel Manta B GT/J  (Прочетена 4565 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 08, 2015, 10:11:30
Отговор #10

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Честито. Дано да стане мания както си мечтаеш.
Готина изглежда и преди боята- явно си има база. Чудесно.

Успехи!

Април 09, 2015, 10:38:46
Отговор #11

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Хубава Манта изглежда!

Нямам преки впечатления от този модел, но винаги съм имал интерес към двувратите дълги купета.

Твоята кола имала ли е пластмасови прагове фабрично?
Питам защото отпред има хубава, дълбока броня, отзад също пластмасова броня в цвета на купето, но отстрани изглежда все едно липсва нещо.
Именно праговете биха я завършили и свързали предната броня със задната, образно казано.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 09, 2015, 22:48:47
Отговор #12

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Честито, страхотно е като осъществиш стара мечта :) Казваш фаровете са правени, понеже оригинални липсвали, а на последната снимка не са ли точно оригиналните?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 10, 2015, 01:16:33
Отговор #13

Неактивен Ramunasz

  • Публикации: 26
Така е изглеждала преди да счупят левия фар. Не са могли да намерят и се е наложило да я преправят както е сега.
Не е лошо преправено, от ламарина са направени стойките, с руски фарове, но ако намеря оригинални фарове сигурно ще ги монтирам. Макар че обмислям да взема от тройка или петица бмв и да ги монтирам вместо руските. Ще го мисля...има други работи на дневен ред.

А декоративни прагове не е имала, намерий ги в ибей, но имам други разходи и търся най-наложителните неща за сега....а и предполагам че ако се поразровя и тук може да изкочат.
« Последна редакция: Април 10, 2015, 01:19:32 от Ramunasz »

Май 09, 2015, 23:17:02
Отговор #14

Неактивен Ramunasz

  • Публикации: 26
Ето какво се случва с колата.





Имаше 2 отвратителни кръпки направо върху ръждивата ламарина (и странното беше че кръпката беше по изгнила от оригиналната ламарина отдолу), едната тук на снимката е направена вече и обработена с Цинга (тая белгийската магия).

Купих и от този преобразувател на Wurth едно шишенце.

Сега се чудя дали да взема от епоксидния грунд на Spectral - било марка на Новол или да взема на Кар систем.
Рових из темите по форума и видях добри отзиви, но от преди няколко години...може през това време да са ги развалили тия продукти или някой да има добър опит с друг. Става дума главно за епоксиден грунд.
Бтв купих пак на Вюрт няква вакса/восък за кухини- било държало мазничко, ще го пробвам на по-недостъпните места - някой впечатления да има? Ползвал ли е такова нещо?