Автор Тема: 1988 Mazda 626 GD Coupe 2.0 16V FE3N 4WS  (Прочетена 9357 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 20, 2013, 16:22:39
Прочетена 9357 пъти

Неактивен vili

  • Публикации: 18
    • http://www.mazdabg.com
Ето още едно истинско японче от отбора :)



Купих към края на 2008-ма година в доста поокаяно състояние със скоростна кутия в насипно състояние, както и още куп други неща, които се подвизаваха в багажника...а не там където трябваше :)

 Машината е Mazda 626 GD Coupe 2.0 16V FE3 4Wheel Steering.



 Автомобила си смени регистрацията.

 

 Малка част от нещата, които ме чакаха в багажника и липсваха под капака...



 Ето от по-близък план на пораженията



Намерих кутия и т.н с брат ми и стъпихме на врата и пак тръгна по Републиканската ни пътна мрежа :)






Седмица след това получи и тези глезотийки

Снимка на кутийката на свещите



и на Ксенона



След малко заиграване се стигна и до това :-)



След известно време и с тези уникални по рода си  джанти: ENKEI 16' 8J ЕТ50 5х114,3 за оригинално вграждане на Мazda Rx-7 FD





За да се монтират отзад, обаче трябваха фланци, понеже са много широки и опират в стеблото на амортисьора. Заради 4WS нещата са по-различни отзад....
 


След може би месец сагата с фланците приключи успешно!
 Понеже навсякъде по стругари ни обявяваха, че фланците ще ги направят от Стомана 45 хич не ме радваше, затова дадох поръчка във фирма ЕТЕ Енчо Енчев ( http://www.etebg.com ). Техните са от дуралуминий и са много по-леки. За целта, обаче трябваше и нови болтове(шпилки) и там малко повече се разводниха нещата. Поръчах според техния каталог болтове(шпилки) за Мазда, ама когато дойдоха се оказа че накатката на оригиналните е ф13, а според техните е 14. Хайде връщах ги наобратно, направиха ми ги вече с подходящата накатка, като за по-сигурно изпратих и един оригинален да го ползват за модел. Направиха по точната дължина, ама имат явно и леко малоумни майстори. Новите като дойдоха, какво да видя резбата е от началото до средата,и след това са я освободили с по-малък диаметър. Изобщо не са помислили, че може би ще искам да си сложа някога джанти и без фланци,  да ги завия до край...
 Както и да е, писна ни вече от толкова пари по куриери за моя сметка и разправии, намерихме с брат ми една флашка и донарязахме резбата до края, за всеки случай когато се сложат някога железните джанти.
 Иначе ето снимките на т.нар спейсъри  :D
 






Ето сравнение с оригиналните болтове и новите:



Набиване на венеца:



Готов е диска за монтаж:



И монтиран вече:




+ фланеца :



 И в завършено положение:






След известно време се сдоби и с lip-спойлер за по-добра естетика












Демонстрация колко завиват задните гуми, при максимално отклонение до 35км/ч





Още малко през времето...



















Малко заигравка с изпускателната система....разкарах гадния чугун 4-1 и насадих един тръбен колектор 4-2-1







Като за десерт получи и strut brace.




 
Модела оригинално си има strut brace отзад!

Тук малко позьорски снимки след оправяне на дефектите по ламарините и бронята (бяха ми наритали калниците от лявата страна, както и скачано върху покрива )





Winter style ...







За лятото нямаше как, трябва да се освежат джантите...пребоядисване с бяла сатенена перла ОЕМ Mazda
заедно с 4 чисто нови гуми.

















и още...









Последно и направих Ъпгрей да на предните спирачки към 283мм (дискове, апарати, супорти) и вече доста по-добре изпълват джантата :)
По-големи не сложих, защото зимните джанти са ми 15-ки!

B.R.Team!
1985 Mazda 626 GC 2.0 FE-EGI

Септември 20, 2013, 19:11:54
Отговор #1

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Страхотна Мазда !!! Много хубаво купе , доста рядка за България. Поздравления за ентусиазма и на двама ви. Дайте снимки на интериора  :D

Септември 20, 2013, 21:09:20
Отговор #2

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Готина е  :D Само трябва да сте маалко по-големи мазохисти и да я свалите 2-3 пръста надолу :)

Септември 20, 2013, 23:47:43
Отговор #3

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
2-3 пръста надолу и с този офсет на джантите няма и да я подкарат :D, виж задното колело колко стърчи извън калника.Иначе съм съгласен, че и на мен ми се струва висока колата, ама то си е и въпрос на личен избор.

Септември 21, 2013, 00:44:15
Отговор #4

Неактивен vili

  • Публикации: 18
    • http://www.mazdabg.com
Благодаря, радвам се че и тази Ви хареса :)
 Иначе няма начин, поне няма да е разумно за мен да я свалям! Самото дъно е доста ниско, и въпреки че изглежда щъркелче понякога закачам отдолу.  Относно отзад и сложих червено KONI, настроено на средна твърдост, но се оказа че пружините са ми доста меки и сега съм в процес на търсене на читави такива и тогава ще си дойде стойката  8))
B.R.Team!
1985 Mazda 626 GC 2.0 FE-EGI

Октомври 23, 2013, 09:43:01
Отговор #5

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Чудесна Мазда!
С удоволствие и интерес изчетох темата.

Интересно ми е каква е системата на това завиване на задния мост.
Може ли да щракнеш няколко снимки на задния мост отдолу ако ти се отдаде възможност?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 02, 2013, 21:27:54
Отговор #6

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
Супер, железен автомобил, имах същата 2,0 бензин  дори и цвета беше същия :D.

Ноември 29, 2013, 11:05:36
Отговор #7

Неактивен vili

  • Публикации: 18
    • http://www.mazdabg.com
Да Ъп-на с една позьорска снимка  :))





4WS е ясна, електро-хидравлична система. Двойна рейка отпред, минава карданче назад, което не се върти, а само се движи напред назад...2 маркуча от хидравличната помпа, един електо степер отзад, едно еку и няколко датчика....за положението на волана и скороста. До 34км/ч гумите завиват обратно на посоката на предните, след 35км/ч завиват с тях. Максималното отклонение е 5 градуса.
 С висока скорост завоя го взимаш леко диагонално, по-този начин страничното ускорение е многократно по-малко и позволява влизането му с по-висока скорост.
 Да кажа само, че няма нищо общо със системата на Хонда!!!
B.R.Team!
1985 Mazda 626 GC 2.0 FE-EGI

Август 21, 2018, 10:07:25
Отговор #8

Неактивен BikerBoyy

  • Публикации: 100
Темата е много стара, но с интерес съм я чел няколко пъти и ми е много интересно дали тази малка R32-ка (страшно много ми прилича, ей..) все още се движи гордо по българските пътища?


Септември 07, 2018, 22:13:13
Отговор #9

Неактивен littlematrix

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Движи се, макар и да стои повече време затворена и на сухо :-)
Mazda MX-6 2.5 V6 KLDE '93
Mazda MX-5 1.6 NBFL '04
Mazda 6 2.5 Skyactiv-G '16