Автомобили > Японски автомобили

1988 Mazda 626 GD Coupe 2.0 16V FE3N 4WS

(1/2) > >>

vili:
Ето още едно истинско японче от отбора :)



Купих към края на 2008-ма година в доста поокаяно състояние със скоростна кутия в насипно състояние, както и още куп други неща, които се подвизаваха в багажника...а не там където трябваше :)

 Машината е Mazda 626 GD Coupe 2.0 16V FE3 4Wheel Steering.



 Автомобила си смени регистрацията.

 

 Малка част от нещата, които ме чакаха в багажника и липсваха под капака...



 Ето от по-близък план на пораженията



Намерих кутия и т.н с брат ми и стъпихме на врата и пак тръгна по Републиканската ни пътна мрежа :)






Седмица след това получи и тези глезотийки

Снимка на кутийката на свещите



и на Ксенона



След малко заиграване се стигна и до това :-)



След известно време и с тези уникални по рода си  джанти: ENKEI 16' 8J ЕТ50 5х114,3 за оригинално вграждане на Мazda Rx-7 FD





За да се монтират отзад, обаче трябваха фланци, понеже са много широки и опират в стеблото на амортисьора. Заради 4WS нещата са по-различни отзад....
 


След може би месец сагата с фланците приключи успешно!
 Понеже навсякъде по стругари ни обявяваха, че фланците ще ги направят от Стомана 45 хич не ме радваше, затова дадох поръчка във фирма ЕТЕ Енчо Енчев ( http://www.etebg.com ). Техните са от дуралуминий и са много по-леки. За целта, обаче трябваше и нови болтове(шпилки) и там малко повече се разводниха нещата. Поръчах според техния каталог болтове(шпилки) за Мазда, ама когато дойдоха се оказа че накатката на оригиналните е ф13, а според техните е 14. Хайде връщах ги наобратно, направиха ми ги вече с подходящата накатка, като за по-сигурно изпратих и един оригинален да го ползват за модел. Направиха по точната дължина, ама имат явно и леко малоумни майстори. Новите като дойдоха, какво да видя резбата е от началото до средата,и след това са я освободили с по-малък диаметър. Изобщо не са помислили, че може би ще искам да си сложа някога джанти и без фланци,  да ги завия до край...
 Както и да е, писна ни вече от толкова пари по куриери за моя сметка и разправии, намерихме с брат ми една флашка и донарязахме резбата до края, за всеки случай когато се сложат някога железните джанти.
 Иначе ето снимките на т.нар спейсъри  :D
 






Ето сравнение с оригиналните болтове и новите:



Набиване на венеца:



Готов е диска за монтаж:



И монтиран вече:




+ фланеца :



 И в завършено положение:






След известно време се сдоби и с lip-спойлер за по-добра естетика












Демонстрация колко завиват задните гуми, при максимално отклонение до 35км/ч





Още малко през времето...



















Малко заигравка с изпускателната система....разкарах гадния чугун 4-1 и насадих един тръбен колектор 4-2-1







Като за десерт получи и strut brace.




 
Модела оригинално си има strut brace отзад!

Тук малко позьорски снимки след оправяне на дефектите по ламарините и бронята (бяха ми наритали калниците от лявата страна, както и скачано върху покрива )





Winter style ...







За лятото нямаше как, трябва да се освежат джантите...пребоядисване с бяла сатенена перла ОЕМ Mazda
заедно с 4 чисто нови гуми.

















и още...









Последно и направих Ъпгрей да на предните спирачки към 283мм (дискове, апарати, супорти) и вече доста по-добре изпълват джантата :)
По-големи не сложих, защото зимните джанти са ми 15-ки!

didotooo:
Страхотна Мазда !!! Много хубаво купе , доста рядка за България. Поздравления за ентусиазма и на двама ви. Дайте снимки на интериора  :D

simeon40:
Готина е  :D Само трябва да сте маалко по-големи мазохисти и да я свалите 2-3 пръста надолу :)

michev:
2-3 пръста надолу и с този офсет на джантите няма и да я подкарат :D, виж задното колело колко стърчи извън калника.Иначе съм съгласен, че и на мен ми се струва висока колата, ама то си е и въпрос на личен избор.

vili:
Благодаря, радвам се че и тази Ви хареса :)
 Иначе няма начин, поне няма да е разумно за мен да я свалям! Самото дъно е доста ниско, и въпреки че изглежда щъркелче понякога закачам отдолу.  Относно отзад и сложих червено KONI, настроено на средна твърдост, но се оказа че пружините са ми доста меки и сега съм в процес на търсене на читави такива и тогава ще си дойде стойката  8))

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия