Автор Тема: Продавам ретро авторадиа от hydrometalique  (Прочетена 45275 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 02, 2016, 14:47:25
Отговор #20

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Радиото Blaupunkt Madrid 23 - продадено !

Октомври 03, 2016, 11:32:36
Отговор #21

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Добавям осемдесеташки радиокасетофон Pioneer KEH 6020SDK - произведен на 22 януари 1987 г
Уредът свети, но не тръгва - нито звук, нито механика. Продавам го като за части
Цена - 5 лв


Октомври 30, 2016, 14:46:16
Отговор #22

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Това последното Pioneer-че замина за части.
National Panasonic и JVC са продадени !

Нооо, добавям друго JVC, което е много свежо и отлично като апарат.
JVC - то е модел KS-R38 с аутореверс, дигинален тунер, корекции бас и високи, затъмняване на екрана и 4 изхода. Работи на радио и четирите изхода, на касета върти, но не вади звук. Тунерът е изключително чувствителен, има и ръчна настройка на 0,5 Hz
Уредчето е много приятно и автентично.

Цена - 35 лв !


Октомври 31, 2016, 18:53:44
Отговор #23

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Добавям нещо наистина добро.
Става дума за истинска рядкост - Philips Spyder SL .
Уредът се произвежда от края на 60-те до края на 70-те с приложение ALFA ROMEO MONTREAL GTV SPIDER, FIAT 850 DINO, JAGUAR E TYPE POST '62. ASTON MARTIN DB 6, MGB C , TR6, JENSON INTERCEPTOR , MASERATI MERAK, BORA, NSU RO80, PORSCHE 911 912, BMW CS и много други ценни автомобили.
Радиото е с много ценна УКВ селекция , истинска рядкост за толкова ранно производство кар радио.
Радиото НЕ работи. Практически е за реставрация, но не тежка. Има някакъв брум, но дотам. Аз също съм дотам, понеже не разбирам. Схемата му е достатъчно проста за елементарен ремонт, на пръв поглед има много стари кондензатори, които са се надули, но може да има и други кахъри. Един от най-ценните елементи - скалата би трябвало да се пръсне с нова подложка (боя), понеже при опит да се почисти се люпи лесно и пада. Най-важното е, че надписите не падат и са стабилни.
Има си оригинална букса.
Цената на тази антика е 100 лв.

Прилагам едно линкче с инфо за радиото - http://www.chromelondon.com/philips-spyder-sl-rn583-vintage-classic-car-fm-radio-mp3-seevideo-warranty-jag-etype-aston-mg-tr6-fiat-850-dino-alfa-montreal-lotus-elan-europa-1668-p.asp



Ноември 18, 2016, 16:45:24
Отговор #24

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Още една добавка - радиокасетофон ORION японски.
Работи на касета и на радио, като радиото е без УКВ. Много запазен външен вид.
Цена 35 лв

« Последна редакция: Ноември 18, 2016, 18:29:34 от hydrometalique »

Ноември 29, 2016, 21:29:05
Отговор #25

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Добавяме ли добавяме  :)

Радио RFT Konstant в много добро състояние - Външен вид и технически много добре .
Работи , има опции за 6 и 12 волта .
Апликациите няма нужда да изброявам, но основно Вартбург, Трабант и Баркас, ако не се лъжа. Мисля, че е слагано и на други машини от епохата, не съм се ровил .
Обявявам го за 60 лв, като към него давам още едно радио RFT Konstant от предишните ми обяви, снимал съм ги и двете. Второто е бонус към покупката на по-доброто.


Декември 11, 2016, 15:38:24
Отговор #26

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Добавям нещо наистина интересно - Blaupunkt Munchen 15 или така наречения Munchen V
Радиото е свалено работещо от автобус Сетра. То практически е ново. Не съм го пробвал, но съм сигурен в източника на информация.
Системата е с отделен девиатор на зоните, като може да се свърже с всякакъв вид усилвател.
Естествено радиото може да бъде интегрирано в какъвто и да било автомобил, бус или др., но преполагам ще е най-добре да се монтира в автобус.
За този тип радио има доста писано, така че информация може да се вземе от нета.
Има запаметени станции, две УКВ и т.н.
Тук цената ще я оставя по договаряне.


Декември 11, 2016, 18:15:55
Отговор #27

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
 Боре ,  за вграждане в автомобил трябва да отстраниш/прескочиш 24/12 волтовия конвертор за зарханване , на големи автобуси и камиони 24 V бордно
е безспорен факт , освен ако конвертора не е вграден в апарата , а в автобуса/камиона. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 11, 2016, 18:32:27
Отговор #28

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Кире, по спецификация го дават 12 и 24 волта. Освен, ако аз не го разчитам като хората ...

Eй го тука - http://www.radiomuseum.org/r/blaupunkt_omnibus_anlage_muenchen.html

Декември 18, 2016, 21:34:32
Отговор #29

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Добавям Alpine 7292MS . Дават го като моделно производство около 1990 г
Работи. Има СД контрол.
Има леко пращене на потенциометъра за усилване. Който иска да се забавлява да си го профилактира.
От повече представяне няма нужда. В момента на пазара у нас такъв уред не се предлага.
Цена - по договаряне, очаквам заинтересованите да си кажат