Автор Тема: Продавам ретро авторадиа от hydrometalique  (Прочетена 45280 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 08, 2018, 01:38:17
Отговор #80

Неактивен 105L

  • Публикации: 74
    • 105l_100s_1000mb
Случайно да имаш такова?



Февруари 08, 2018, 07:14:16
Отговор #81

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Мне, нямам такова. Принципно това радио изглежда подобно на моделите Ferrari и подобни непретенциозни моделчета от осемдесетте и деветдесетте . Може да се ползва подобно и на предното панелче да се изработи една лепенчица SKODA и да се получат нещата.
Иначе в нета тези дни ми попадна едно оригинално SKODA , но явно беше от предпоследно поколение, примерно около 2000 година. Едва ли ти върши работа такова нещо.

Февруари 08, 2018, 10:05:51
Отговор #82

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7180
И аз имам съвременно радио от Фабиа, предният му панел е малко по-висок, но въпреки това влиза в оригиналното барче на 120/130. Ето как изглежда:

Иначе оригинално за старите шкоди е марката Tesla, но трудно се намират у нас такива, особено с УКВ обхват, за да могат да се ползват и по предназначение, а не само като украшение на таблото :) Според мен колегата е прав, че показаното на снимката радио може да е с допълнително добавен надпис SKODA върху панела - това могат да ти го направят почти във всяка рекламна агенция, ако им дадеш файл със съответния надпис.

p.s. сега като се загледах в горната снимка видях, че е от канадски сайт, та твърде възможно е експортните шкоди за западните пазари в т.ч. Канада да са били оборудвани с такива радия... но в такъв случай вероятността да намериш у нас такова е почти никаква.
« Последна редакция: Февруари 08, 2018, 10:11:10 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 08, 2018, 10:13:23
Отговор #83

Неактивен 105L

  • Публикации: 74
    • 105l_100s_1000mb
Благодаря за отговорите! Явно наистина надписа ме е подвел и там от където взех снимката.

Февруари 08, 2018, 10:46:59
Отговор #84

Неактивен 105L

  • Публикации: 74
    • 105l_100s_1000mb
И аз имам съвременно радио от Фабиа, предният му панел е малко по-висок, но въпреки това влиза в оригиналното барче на 120/130. Ето как изглежда:

Иначе оригинално за старите шкоди е марката Tesla, но трудно се намират у нас такива, особено с УКВ обхват, за да могат да се ползват и по предназначение, а не само като украшение на таблото :) Според мен колегата е прав, че показаното на снимката радио може да е с допълнително добавен надпис SKODA върху панела - това могат да ти го направят почти във всяка рекламна агенция, ако им дадеш файл със съответния надпис.

p.s. сега като се загледах в горната снимка видях, че е от канадски сайт, та твърде възможно е експортните шкоди за западните пазари в т.ч. Канада да са били оборудвани с такива радия... но в такъв случай вероятността да намериш у нас такова е почти никаква.
Не съм много на ясно, сега намерих едно радио тесла в кутия от 1977г. Как се разбира дали има УКВ обхват?

Февруари 08, 2018, 13:07:27
Отговор #85

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7180
Прати ми снимката на ЛС и ще ти кажа, за да не цапаме повече тук в темата. Тази обява, дето си намерил май е стара и вече се продаде радиото, но може пък и новия собственик да е решил да го продава. Щом е от 77 г. малко вероятно да е с УКВ, а дори да има ще е на стария соц. обхват до 88Мхц и няма да лови почти никакви съвременни станции.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 18, 2018, 11:08:58
Отговор #86

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Радио Бьiлина с нова цена - 35 лв

Март 12, 2018, 20:12:21
Отговор #87

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Blaupunkt Granada SQR 49 - работещ и на радио, и на касета. Отлична визия, малката врътка не е оригинална.
Цена - 45 лв


Март 13, 2018, 17:45:28
Отговор #88

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Пускам едно радио с идеята да е сравнително рядко и интересно - TR65 - Finommechanikai Vállalat FMV;
Предполагаемо интегриране във Варшава и Победа.
НЕ работи, но е с много запазен вид. Предполагам ремонтът му не е проблемен, предвид простата му конструкция.
Иначе се захранва на 6 и 12 волта
Цената му е 50 лв



Март 13, 2018, 22:10:18
Отговор #89

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Не Боре.Победата и Варшавата са с плюс на корпус.А този унгарски супер хетеродин е произвеждан през 63-65г.
Обосновано може да се предположи,че е за коли с минус на корпус.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.