Автор Тема: Продавам ретро авторадиа от hydrometalique  (Прочетена 45244 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 14, 2018, 08:01:52
Отговор #90

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
А, мерси за уточнението, Жоро. Не знаех, че Варшавата от този период е с плюс на корпус.
Има я схемата в нета, това нещо е с минус на корпус .
Продължаваме тогава да търсим из подобни от периода возила . Мислех в началото , че може би е от автобус или камион. Икарус примерно. Но се захранва на 6 и 12 волта, а автобусите са на 24, доколкото знам аз.

Март 15, 2018, 13:03:13
Отговор #91

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Да сложа и едно деветдесеташко Roadstar-че , много интересно.
Набъкали са го със серия защити, да ги пита човек защо. Има система за блокиране Skip System - блокира функциите и мига червена лампа на панела. Освен това има отвратителна пищялка, като автомобилните. Захранва се с 9 волтова батерия и има нарочен слот за нея.
Освен това има "падащ" панел на бутоните .
Работи и на радио , и на касета с 4 х20 вата. Звукът е доволно добър , с корекции.
Моделът е Roadstar RS 818 TD
Цена 35 лв



Март 15, 2018, 22:30:29
Отговор #92

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
........Мислех в началото , че може би е от автобус или камион. Икарус примерно. Но се захранва на 6 и 12 волта, а автобусите са на 24, доколкото знам аз.

В началото си бил близо до истината Боре.Това радио със сигурност е било монтирано на Икарус.Но имайки предвид,че се храни и на 6 VDC, може да се монтира където е угодно,Трабант,Москвич,Вартбург и всички автомобили от онова време.Нашите усилвателни уредби на автобусите Чавдар ,които се правеха във Велико Търново също работеха на 12 Волта.Съответно и радиото РП-А-Т-III-I на автобусите Чавдар беше 12 Волтово.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 15, 2018, 23:39:08
Отговор #93

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
В началото си бил близо до истината Боре.Това радио със сигурност е било монтирано на Икарус.Но имайки предвид,че се храни и на 6 VDC, може да се монтира където е угодно,Трабант,Москвич,Вартбург и всички автомобили от онова време.Нашите усилвателни уредби на автобусите Чавдар ,които се правеха във Велико Търново също работеха на 12 Волта.Съответно и радиото РП-А-Т-III-I на автобусите Чавдар беше 12 Волтово.

Боре , казах ти - задния модул с двата мощни транзистора е двутактов преобразувател от 6 на 12 Волта. Радиото
титулярно работи на 12 без него. Виждал съм и съм ремонтирал и ГДР - йско и унгарско производство на такива инвертори на напрежение. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 25, 2018, 13:58:18
Отговор #94

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Roadstar-a от последния пост с нова цена - 30 лв !

Март 28, 2018, 10:35:58
Отговор #95

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Нова цена за Блаупункта Finish line 321 - 40 лв


Март 28, 2018, 22:16:27
Отговор #96

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте , да попитам запознатите , имам оригинално радио в моята Газ 24 , при включване само шуми , не хваща нищо  което е разбираемо , но въпроса ми е , може ли да се преработи да остане оригиналния вид , но да хваща радио и да се сложи някъде скрито едно USB  за да му се боцка музика ?

Март 28, 2018, 23:19:26
Отговор #97

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Най-'безболезнения' вариант е, да се сложи модул МРЗтка+FM радио+блутут модулче (има ги по 20-30 лева) имат си и дистанционно, и да ползваш крайното стъпало на радиото. Като цяло пренастройката на УКВ(FM) блока на радиото e пипкава и келява работа, и при това с неясен резултат ако не си в час и не си го правил вече (поне 20 пъти) това обаче не гарантира тотална разстройка на тунера. Модулите за прехвърляне на  OIRT - CCIR, или 66-72 към 88-108 Mhz, не ти покриват целия диапазон (обикновено добре работят от 90-100Mhz) което също не е удовлетворително решение... поне според мен. Всичко обаче е въпрос на лично решение...
п.п.  По руските форуми има дискусии за пренастройка, обаче, трябва много да се чете, и гадното е, че дават доста грешни решения, които се изпълняват и после хората остават крайно разочаровани.  И това само защото не се четат коментарите.
И пак да кажа: - За да се пренастрои един тунер с добра селективност и Qf, си иска сериозен опит и познания.

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Април 08, 2018, 19:33:47
Отговор #98

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Хайде нещо за заклетите италфенове - AUTOVOX от началото на 60-те
Апликация - ALFA, LANCIA, FIAT
Радиото работи на 6 и 12 волта, две честоти дълги и средни /поне така го дават/ , работи , само дето нищо не хванах  :), всички лампи светят и има брум, копчетата не са оригиналните.
Цена 50 кинта


Май 13, 2018, 21:51:12
Отговор #99

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Becker Europa 772
Работи всичко, отлично състояние, изпращам клип с работата на апарата
По договаряне