Автор Тема: Трактор ХТЗ-7 1953 г.  (Прочетена 28224 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 08, 2013, 12:59:27
Отговор #10

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Добре дошъл!
Страхотна находка и много хубаво разнообразие във форума!
Поразрових се от любопитство, виж тук има нещо подобно, но не знам дали е актуално:

http://tractor.bg/машина/30311/ХТЗ%20DT-20

Чакаме с интерес развитието по проекта.
« Последна редакция: Октомври 08, 2013, 13:02:41 от dido1903 »

Октомври 08, 2013, 20:17:55
Отговор #11

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Да това е Дидо с него го правихме в неговия сервиз,а това лято го върнахме обратно на село.Познавате ли се ?

Да той ми оправи БМВ-то. Дори ми разказа за трактора един път.

Октомври 08, 2013, 20:58:37
Отговор #12

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Да той му е слабост   :D

Октомври 08, 2013, 21:52:15
Отговор #13

Неактивен fit_ness

  • Публикации: 103
  • zaz - 966 / 1971г.
    • ретро и фото любител
Интересен трактор. Ще следя темата. Успех с реставрацията!
ЗАЗ-966   1971г.

Октомври 10, 2013, 00:07:14
Отговор #14

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Като за начало започнах от резервоара и неговата стойка и така и така са комплект включих и арматурното табло  :D
Идеята беше да го въведем в ред и да се ползва неговият си резервоар ,защото от времето беше корозирал от вътре  / и не само/ и както се вижда на предните снимки ползваме отделен резервоар именно поради тази причина.
Та срязахме резервоара в долната му част след което последва пясъкоструйка ,заварка и основа.Същата съдба имаше и стойката, пясък и основа.Малко по различно беше развитието на арматурното табло на което направих шаблон от ламарина на около 50 % от детайла поради изключително лошото му състояние. И резултатът от може би първата ми работа по трактора е това.







Октомври 12, 2013, 22:00:21
Отговор #15

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Масленият филтър следваща стъпка или по скоро неговото ''тяло''.Процеса който следвам е разглобяване до основи след което пясък и прахово боядисване/черен цвят/.Измиване на филтриращата материя,нови дифтунги и уплътнения.Изрязване на подходяща клингеритова гарнитура и сглобяване.



Не е най добрата снимка,но само с тази разполагам в момента,а и мисля,че е достатъчна за да даде представа как се случват нещата.
/на нея не е шлайфано все още лицето на детайла от към захващането към корпуса.Нещо което се случи малко по късно ,но не е документирано като изображение.
В бъдеще обещавам по подробен и качествен снимков материал.

Октомври 14, 2013, 22:00:34
Отговор #16

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Продължаваме напред и нагоре ! Следваща стъпка е да подсигурим чистият въздух за старчето като започнем с въздушният филтър.
Като цяло работата по филтъра беше повече от колкото предполагах /като всичко друго  :) / но поне според мен се получи добре въпреки,че не е завършен на 100%.




И сега...


Тук е минат на водна шкурка...предстои боядисване.


Октомври 19, 2013, 17:45:41
Отговор #17

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Задължително условие за мен беше да запазя оригиналният ел. ключ.Състоянието му беше доста лошо,но не чак толкова ,че да не може да се  възстанови.За жалост нямам снимка преди работата ми по него,но за напред каквото и да започвам да правя ще бъде документирано както е било в първоначалният си вид.


Ето го и него...

Изтъркано до желязо след това познатата процедура с основата,изчистване на контактните пластини и замяна на крепежите по целият ключ с такива от неръждаема стомана.Следва боядисване...


Като цяло се придържам към идеята да свършвам всичката основна работа по детайлите и да ги запечатвам с основа. Без да бъдат монтирани ги съхранявам на топло и сухо място до моментът на тяхното боядисване и сглобяване.

Октомври 30, 2013, 23:35:54
Отговор #18

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Новите обувки комплект вътрешни и външни Continental_ки.Пясъкоструене на джантите /ако можем така да ги наречем/ и боядисване .

и тук...
« Последна редакция: Октомври 30, 2013, 23:38:57 от Staffolino »

Ноември 05, 2013, 00:25:04
Отговор #19

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Изнамерих една качествена снимка /за разлика от по горните/ на масленото тяло или по точно сглобена изцяло системата за филтриране на маслото.