Автор Тема: Renault Alpine - дискусия за мечтата!  (Прочетена 27616 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 24, 2015, 20:01:41
Отговор #50

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
А днеска видях при Манджуков нещо много интресно, извадил е според мен готов калъп /нямах време да го питам за подробности/ за реплика на широко боди на Фиат 750 Абарт.
Като стане готов тоя Фиат, ще е интересна колица.
Този Фиат се правеше преди това от един съратник на Вальо, който обаче също взе да прави Алпин /който в момента дори е в сервиза му на 4ти км - реплика на най-раздутите ралиджийски А1600/ + БМВ 2002-Алпината на Илия Бонев и се отказа от Абартовия проект, като го отстъпи на Манджуков.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 27, 2016, 15:45:51
Отговор #51

Неактивен moskvich3v1

  • Публикации: 160
  • Четырехфарник
Извинявам се, че вдигам стара тема, но през Март 2014г. снимах един син алпин до Проспийд в София.
Сега, след като прочетох темата виждам, че е на Манджуков.
Много добре направен автомобил! Изобщо не предполагах, че е реплика.





Поздрави!
Old but gold.. :)
408-68г.408И-70г.412-74г.2140Д-82г.2140Д-84г.

Наличие турбонадува: есть

Март 13, 2017, 21:43:59
Отговор #52

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Да съживим малко темата. На предната страница съм качил един червен, сега качвам още два които според мен са снимани в същия двор




« Последна редакция: Март 13, 2017, 21:47:18 от 30e »
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Март 16, 2017, 13:24:18
Отговор #53

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Жалтиа с теглича сам го карал преди 23-24 години, беше го вастановил един моторист мои поснат. Вапреки широките правени вежди и ширкоки джанти наподобиавашти рали версии бе бавен, бе оригинален Булгаралпин сас само 1100 ссм мотор.
Моториста го сапродава ниакуде около 1999-2000 год, искаше му последно 6-7000 нови лева, ама не бе добре направен.
Седалките, стаклата, и уредите не биаха оригинални.
Стаклата биаха особено много джаста+праста правени и риаѕани.
Седеше в Лоѕенец Алпина на ул Милин камак ѕа огледи. Е Кранки като сасед може да сети ѕа него.  :)

« Последна редакция: Март 16, 2017, 13:31:37 от USfan »

Март 16, 2017, 23:38:33
Отговор #54

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Дам, виждал съм го в Лозенец на едно от "площадчетата" близо до Стопанската гимназия май, макар и тогава все още да не живеех в района... лозенчанин съм чак от 2003 г. първо в горната част при Семинарията, после срещу Спартак където съм и в момента. Не съм го заглеждал обаче подробно, дори не съм забелязал и този смешен теглич отзад. Имаше около 2000-та г. и още един жълт със сини ленти на Сашо-алпина в Бояна. Тогава точно се увъртах около една 17-ка, може би единствената такава в движение в София, та го молих този Сашо да ми дойде за консултант при покупката, че нищо не разбирах от стари Рендета :) За съжаление нямам снимки и не знам какво стана после с тези коли...
« Последна редакция: Март 16, 2017, 23:45:08 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 15, 2018, 17:10:06
Отговор #55

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
След като днес се заговорихме с DMC и се сетих за Алпини, да взема да съживя отново темата с малко снимки от Рено форума

Кюстендилкия явно още е тук...





Русенските някъде по темите с Вуйчето ги обсъждахме

Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Февруари 16, 2018, 13:13:44
Отговор #56

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
За червения от по-горния пост не се сещам чий е... имаше един бай Коста, който ме е возил в края на миналия век на неговия също червен, но доста поизбелял вече... май това ми беше единственото возене в Алпин. Бил си го купил от чисто нов навремето, после май го пусна за продажба с обява в Автокласиката. Може би това е да същият Алпин, но вече на нови номера и поосвежен от новия собственик... че дори едни мантови Енгелмани му е лепнал, дето не тичат особено на модела. За Алпин оригиналните са хромирани "снаряди" тип Талбо-Берлин или по-късните пластмасови Виталони като на адаша на Спринта.

Извинявам се, че вдигам стара тема, но през Март 2014г. снимах един син алпин до Проспийд в София.
Сега, след като прочетох темата виждам, че е на Манджуков.
И аз чак сега виждам този пост - наистина този Алпин синият беше може би първата изцяло сглобена реплика от Вальо Манджуков, но мисля че вече е продадена навън. Тогава един негов съратник - Любо от Проспийд я тестваше, като я караше чат пат из града, но се оплакваше че много бензин горяла, което ми прозвуча странно - явно доста я е мачкал, за да харчи толкова много. Сега Манджуков изкарва по парадите един бледожълт да го наречем цвят Сахара с габровски номера... всъщност го кара един англичанин, негов клиент и колата е правена по поръчка за него. Идвал да си я кара у нас само лятото.
« Последна редакция: Февруари 16, 2018, 13:49:16 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 17, 2018, 10:37:43
Отговор #57

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Mалко странично, вижда се хубаво Ауди 90 ГТ купе на една от снимките с синиа на Манджуков.
Дано да не са го клцнали на длжина като другите Куатро реплики.

Февруари 18, 2018, 18:25:34
Отговор #58

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Ех, този кютендилския ... Как така са му се стекли събитията, че е получил такъва тунинг...  Беше захвърлен край картинг пистата там преди време. Явно са го подкарали все пак. Това е добре, че не гние там в тревата.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Май 21, 2018, 08:27:53
Отговор #59

Неактивен Роби

  • Публикации: 90
Бледо жълтият не е ли със софийски номер или има и друг .