Автор Тема: Компресор за въздух  (Прочетена 79063 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 15, 2014, 22:58:30
Отговор #20

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Ами мога да сляза да му взема размерите като цяло,но хода на бутало не знам как бих могъл да го измеря?
Иначе с него най голямото нещо което може би ще се боядиса някога е  детайл с размери 2 на 1 метра иначе за боядисване на малки детайли и лакиране на други нали знаете на село примерно все се намира нещо.Като цяло по трактора който реставрирам и други хобиджийски дреболии.
Другото което все още не съм измислил точно как и от къде е самата бутилка от къде мога да ползвам такава.Сещам се примерно бутилка от газово за кола 50,60,70 литра...мога да намеря също и от тези бутилки които са за фреон мисля за около 13,14 литра едната та ако мога да ги навържа и да ги наредя една до друга и да си седят стационарно и така...
Много благодаря колега за всичко отивам да взимам размери на машината.

Януари 15, 2014, 23:02:02
Отговор #21

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Една 50 литрова бутилка ти е предостатачна.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 16, 2014, 00:32:04
Отговор #22

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Прилагам две примерни почти аналогични схеми с точните размерите които успях да взема.Само не знам хода на буталото като сваля главата ли да го измеря или има тънкости.
Диаметъра на цилиндъра външно без оребренията за охлаждане  73мм.Не съм го описал в схемата него.




Като цяло и аз се бях ориентирал към 50 литрова бутилка да сме някъде по средата поне.Някаква идея от какво мога да ползвам такава бутилка.
« Последна редакция: Януари 16, 2014, 00:37:05 от Staffolino »

Януари 16, 2014, 19:31:55
Отговор #23

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Спокойно се вместваш в 1, 5 Квт задвижваща мощност.За бутилката - виждал съм направена от компресор на ЗиЛ 130.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 16, 2014, 23:58:29
Отговор #24

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
 Много благодаря колега.Изглежда бутилката ще е най трудната задача.Компресорна глава има,ел.двигател има пресостат ще купя един както и манометри,но бутилка....Дали може да се преправи бутилка от газово да взема една нова  цилиндрична 50 литра да и заварим в двата края за щуцери и да запушим отвора в средата и да се ползва .Или пък такава от 50 литра бойлер мога да намеря също дали би могла да се получи работата?

Януари 17, 2014, 01:37:00
Отговор #25

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
Бутилки за въздух от камион вършат перфектна работа.Ако е от бойлер гледай да не е изгнила .

Януари 17, 2014, 06:13:51
Отговор #26

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Бутилката ти е най лесното.Отиваш в най близкия пункт за вторични суровини и си избираш някоя по запазена бутилка от автобус или камион и това е.Защо се занимаваш да го правиш сам? В продавалник е пълно с употребявани компресори на почти смешни цени.

Януари 17, 2014, 06:42:15
Отговор #27

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Ще ти свърши работа и бутилка за газова инсталация.Е,ще трябва да и се добави някои и друг вход/изход.

Януари 17, 2014, 19:28:00
Отговор #28

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Електричарско - приготви си 16 или 25 Амперов контактор , бутони ,,старт" и ,,стоп" и едно ключе за режим за пълнене на ,,автоматично- ръчно".Включващия контакт на пресостата се свързва в
оперативната верига за управление на мотора. :)

Тъй като асинхронния двигател и особено монофазния са много чувствителни към понижаване на напрежението на мрежата
( въртящия му момент е пропорционален на втора степен на напрежението , а не като постоянотоковия и колекторните на първа)
отчитай този факт , ако имаш затруднено пускане и развъртане.Компресорите са работни машини с утежнен пусков съпротивителен
момент.

« Последна редакция: Януари 17, 2014, 19:41:18 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 17, 2014, 20:58:31
Отговор #29

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Благодаря на всички.Като цяло не са толкова много обявите за около 50 литров компресор в що годе добро състояние има не повече от 5,6 на които като има платя доставката и ги вкарам в пътя след това ще ми излезе съвсем различна сметката.Иначе да има няколко които са в външно добро състояние на които съм писал на продавачите и чакам отговор.Но като се има в предвид,че имам компресорна глава с шайба + здрав ел.двигател и контактор и ми липсва бутилка ,пресостат и един клапан защо да купувам други такива,а моите да ги захвърля някой ден или да ги пусна в продавалника примерно.Е да ясно е, че  е най добре да го вземе готов човек и да не се занимава то нали и в магазина има ама целта е да научим нещо ново и да използваме наличния ''инвентар''плюс това да спестим някой друг лев.
Не съм и предполагал,че мога да намеря чак толкова лесно бутилка в пунктовете.Още утре отивам да ги обикалям,но нещо се съмнявам.

Поздрави на всички.