Автор Тема: Компресор за въздух  (Прочетена 79073 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 25, 2014, 00:10:20
Отговор #50

Неактивен nigth_driver

  • Публикации: 42
Монтирах го на винкел и така стои прав От тяло на някакъв маслен филтър стана казанче за маслото Над него имаше казанче с вода за охлаждане но протече Като ми остане време ще му сложа радиаторче за парно от таунус 12м че е с капачка Таунуса 12м от там му се пълни охладителната система и ще стане без проблем

Януари 25, 2014, 01:03:22
Отговор #51

Неактивен nigth_driver

  • Публикации: 42
Забравих да пиша че е от Мадара или Европа Ще гледам да кача и снимки Върши работа Съседките изпитваха ужас като го пуснех преди години Бях комбайнер и като няма къде въздушните филтри в служебната кола вечерта и фин пепел колкото искаш :D Първоначално беше със зилов компресор ама стана една смешна случка Както работеше трясна и закова Гледам корпуса пукнат и капе масълце Ясно-отиде биелата Без да гледам хайде при вуйчо ми Беше директор на Вторични суровини Да ама зиловете още се тачеха а и самият компресор се прибираше преди да отиде на скрап от такива като мен Човека ми даде единственото налично- шкодовия Приятел възрастен монтьор измисли това с огромният винкел След време друг приятел който имаше зил закъса с неговия и му дадох счупения та от два ако може да събере един за камиона Минават два дена а оня иде и се смее Моят бил перфектен само замазал пукнатината с течен метал Коляновият вал бил забрал парче остатъчен материал който братушките не почистили при отливката >:(

Януари 25, 2014, 13:15:03
Отговор #52

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Привети от мен.Прочетох темата основно и мисля, че в поста на Стоян-Дефендера от предната страница е допусната грешка-/55 мм.на компресора/ ;).

Януари 25, 2014, 16:05:20
Отговор #53

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Мадара и Европа компресора е един и същи.Ако не Те затруднявам би ли качил някой снимки, че се чудя как да запуша голямата дупка дето ляга към блока на двиганеля.Интересно Ми е ще мога ли да открадна някоя идея. :)
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Януари 25, 2014, 18:34:43
Отговор #54

Неактивен nigth_driver

  • Публикации: 42

Надявам се че ще ти бъда от полза В момента не е в много добър вид че цяло лято се напрягах да подобря вида на къщата и него просто го забих под първата сушина да чака по-добри времена за бъдещата работилница и достойното му място в нея ;D

Януари 26, 2014, 13:29:11
Отговор #55

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Благодаря за снимките.Много ще са Ми от полза даже.Компресорчето е чудесно.Това че е малко мръсно не е страшно все пак е работна машина.Много добре е станало с тоя винкел и направо признавам че открадвам идеята.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Януари 26, 2014, 22:35:32
Отговор #56

Неактивен nigth_driver

  • Публикации: 42
Радвам се че снимките са Ти свършили работа

Януари 27, 2014, 10:47:26
Отговор #57

Неактивен stojan_defender-a

  • Публикации: 15
Привети от мен.Прочетох темата основно и мисля, че в поста на Стоян-Дефендера от предната страница е допусната грешка-/55 мм.на компресора/ ;).
Наистина има грешка - 52.5мм е правилния диаметър O:-)

Януари 27, 2014, 20:42:38
Отговор #58

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
шайба компресор = 55мм  -Няма как шайбата на компресора да бъде 55 мм. Тук е грешката!

Януари 27, 2014, 22:49:01
Отговор #59

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
шайба компресор = 55мм  -Няма как шайбата на компресора да бъде 55 мм. Тук е грешката!
За  тебе Стенли , конкретно да.
При този диаметър преводното отношение ти е близо 1 : 4 . Скоростта на въртене ще ти бъде дори ниска , недостатъчна
за номинал на производствената характеристика ,,дебит - напор'' на компресора.

Тоест ще имаш относително малко триене при работата на машината и предпоставка за по бавно износване на елементите от бутално
мотовилковата група за сметката на ниския дебит/прозводителност.

С постигането на оптималното преводно отношение се постига компромиса между производителността на компресора и
загубите при триене и загряване , които от своя страна снижават ресурса на елементите на компресора като цяло.Естествено
че при по бързо въртене на шайбата на работната машина се увеличва дебита/напора.

Нооо- до определен момент в  характеристиката при който не се произвежда повече въздух , а само се увеличават загубите
от триене /загряване /износване както в компресора , така и в задвижващия двигател и предавката/предавките.

Та така. :)

 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987