Автор Тема: Компресор за въздух  (Прочетена 79072 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 27, 2014, 23:27:37
Отговор #60

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Та нали затова се мъчим толкова време с тези сметки да бъде всичко както трябва .Като цяло смятам,че при тази любителска работа доста време ще му трябва да се износят елементите от буталната група,но честно да си кажа предпочитам да сменя сегменти когато му дойде времето отколкото да ме мъчи с мудната си работа. Най ми е интересно какъв ще е крайният резултат.Утре очаквам малко развитие и ще пиша до къде съм стигнал.
Поздрави.

Януари 28, 2014, 07:19:23
Отговор #61

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
"обороти на мотора / обороти на компресор = шайба мотор / шайба компресор

2800 / 700 = 210 / шайба компресор

шайба компресор = 55мм  8))

Това е зависимостта за пресмятане на предавателните числа. Една и съща е независимо дали се работи с диаметри, радиуси или брой зъби."
Това го е написал Стоян на 5 стр. ;)Кое е верното.Тогава колко мм. ще бъде шайбата на ел.мотора ?.

Януари 28, 2014, 13:44:38
Отговор #62

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Не съм чел всички постове за тая шайба, ама не мога да разбера какво толкова ѝ смятате. До колкото виждам трябва да намалите оборотите 4 пъти, което значи, че шайбата на МОТОРА трябва да е 4 пъти ПО_МАЛКА  от тази на компресора.... Тая 210мм трябва да е на компресора, а тая 55 на мотора....

Януари 28, 2014, 20:22:40
Отговор #63

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Така е просто колегата по назад в темата обърка малко нещата като казва,че  размерът 55 е размерът на компресора ,но го усетих,че се заблуди още тогава.
Както и да е вече имам прекрасна бутилка от камион MAN произведена 1998 година с добри изходи като цяло с един минус,че поне според това което виждам е 30 литра,но за хоби компресор ще се получи добре като се има в предвид,че страшно много хора ползват 24 литрови компресори от тип моноблок и им вършат работа да се надяваме,че всичко ще е наред както казах вече ще се ползва за издухване предимно и помпене на гуми и рядко за пръскане на детайли не по големи от 50/50 см.А при недостатък евентуално на въздух имам 12 литрова перфектна бутилка от фреон която мога да включа към него и да достигна така желаните 42 литра.Но ме съмнява да стигам до там при тази експоатация.
Искам да благодаря отново на колегата Митко /dino 412/  който сам ми предложи и лично избра подходящата бутилка от морга за камиони.Много точен човек.
От тук нататък ще развия гайките да прегледам резбите и според тях ще купя клапани и вентили и да започвам с сглобяването на машината.
Поздрави.

Януари 28, 2014, 21:42:44
Отговор #64

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Привет.За малката бутилка не се притеснявай.Правиш байпас с още 1-2 и си готов.

Февруари 04, 2014, 23:17:00
Отговор #65

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Днес пристигнаха новите чаркове...пресостат с четири отвора,тапа на 1/4,две колена,предпазен клапан,редуцир вентил в комплект с манометър,възвратен клапан и един малко по- голям манометър Wika.Утре отивам да правя преходници с диаметъра и стъпката на резбата от към бутилката към клапаните и да ги монтираме едно по едно.След това минавам към закрепването и изработката от към захващането и обтягането на мотора и компресора което си е най голямата игричка за да стане добре поне за мен лично.
И едно питане задължително:Какво представлява и от къде мога да взема едно парче от това /маркуче високо налягане/ според мен което е от възвратния клапан към пресостата това тънкото ?

Благодарности
Станислав.

Февруари 05, 2014, 08:58:56
Отговор #66

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Относно маркучето:Има ги във всички желез.магазини.По-важни са накрайниците.Аз специално, моето го взех готово от автобус "Икарус".На всички автобуси и товарни автомобили с въздух има такива готови.Не зная къде ще ти е пресостата, иначе бих те посъветвал да сложиш медна тръбичка, с подходящите накрайници.Стават от горивната система/дизел предимно/ или от АГУ  точно.

Февруари 07, 2014, 18:38:03
Отговор #67

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164


Те такива трябва да търсиш !.

Февруари 07, 2014, 21:31:09
Отговор #68

Неактивен titirig_63

  • Публикации: 23
За да не отварям нова тема искам да попитам възможно ли е да се направи компресор от стар хладилник и ако да как става направата му?Може и на лични някой да ми пише, да не о**раме темата на колегата.

Февруари 08, 2014, 00:10:56
Отговор #69

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Чак такива медни тръбички не мисля,че е нужно и като цяло възможно да монтирам на този тип пресостат.Поне така ми се струва като гледам колко е ''нежен'' изхода на пресостата както и входа на възвратния клапан.Мисля,че най добрият практичен лесен и малко или много красив вариант е от тези прозрачните шлауфки които използват примерно при кафе автоматите както и при заводските компресори от този тип.Като се има в предвид колко са гъвкави и в предвид техният диаметър мога да си мисля,че точно за такъв тип тръбичка е замислен пресостата.