Автор Тема: Компресор за въздух  (Прочетена 79065 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 08, 2014, 13:35:38
Отговор #70

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
За да не отварям нова тема искам да попитам възможно ли е да се направи компресор от стар хладилник и ако да как става направата му?Може и на лични някой да ми пише, да не о**раме темата на колегата.

Да възможно е.На времето когато бях ученик в ТМТ-то двама от учителите по практика си правиха точно такъв компресор.Но това е доста малък компресор и освем за помпане на гуми на колело, или най-много, с много зор на лека кола, за друго не става.Не си заслужава средствата, времето и нервите.
« Последна редакция: Февруари 08, 2014, 13:40:53 от dino412 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 09, 2014, 10:33:13
Отговор #71

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
Колегата е прав, компресора от хладилник няма дебит иначе може да достигне налягане  до 10 атмосфери. Може да се ползва с голяма бутилка която да съхрани компресирания въздух но става много бавно.

Февруари 09, 2014, 20:26:42
Отговор #72

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
За помпене на гуми е идеален!Преди време имах такъв и бях много доволен от него.Най добре е да се ползва заедно с цялата електроника от хладилника.

Февруари 09, 2014, 20:43:52
Отговор #73

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
За помпене на гуми е идеален!Преди време имах такъв и бях много доволен от него.Най добре е да се ползва заедно с цялата електроника от хладилника.
Напълно съгласен с Румен , основния му враг е пониженото напрежение на мрежата , двигателчето му е монофазно с кондензатор
мощността му е от 150 до 350 Вата , това в зависимост от обема на хладилника.

Ако е под 200 Волта мотора сам себе си не може да завърти. :))
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 15, 2014, 23:01:28
Отговор #74

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Здравейте.Вече имам така желаната тефлонова шлауфка използвана както разбрах в по новите пневматични историй при камионите и индустрията като цяло.Доста гъвкава и лесна за монтаж вероятно самият пресостат е замислен точно за такъв тип тръбичка.Стойката на нагнетателният компресор е готова и тази седмица ще работя по рамката където ще се наредят компресора и ел.двигателя.

Февруари 16, 2014, 00:08:36
Отговор #75

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Kaчи някоя снимка.И един съвет ;)от мен.Направи си стойката, още сега, малко по-дълга.Евентуално за монтаж на втора глава.След време, може  да поискаш  по-бързо и повече дебит и тогава. само монтираш още една глава и 1 ремък,възд.връзки и си готов.

Февруари 16, 2014, 20:13:33
Отговор #76

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Oценявам съвета колега,но моят нагнетателен компресор е може би с най отвратителното окачване и го правим да бъде по прибрано с максимално свита стойка и в един момент ако се наложи смяна, го изхвърлям и монтираме другата глава върху рамката върху която най много да се наложи извършим леки промени по рамката.Стига всичко да е наред с моята глава /защото и това не е сигурно /се съмнявам да е заменя с друга тъй като ще се ползва за чисто любителски цели и мога да преглътна някои недостатъци.Днес купих колелцата ,а за снимките тези дни ще се погрижа.

Февруари 17, 2014, 14:33:38
Отговор #77

Неактивен teachermen

  • Публикации: 76
как преобразих един китаец..
за любителски цели
http://pichost.name/images/2014/02/17/07022014482.jpg

Февруари 17, 2014, 19:58:46
Отговор #78

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
как преобразих един китаец..
за любителски цели
http://pichost.name/images/2014/02/17/07022014482.jpg
Охооо , еваларката Калояне , премахнал си гадния шум от така наречения моноблоков компресор.От какъв асинхронен мотор изработи
паразитния вал? :)
Гледам , променил си предвателното отношение горе - долу 2:1 , май си използувал и същия задвижващ мотор.
« Последна редакция: Февруари 17, 2014, 20:02:30 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 18, 2014, 10:37:58
Отговор #79

Неактивен teachermen

  • Публикации: 76
оригиналния е 1.5 KW по табела, ама на практика не е повече от 1000 w, и консумира поне 3KW, изхвърлих  го без да се замисля, (статорната намотка е алуминиева!!). Двигателя е от американско джакузи и също двуполюсен, но понеже е 1 кс.= 700 W, чрез предавателното отношение става около 1,5 KW. Вдига 8 бара за 3-4 мин. вместо за 1,5 при директно свързване.
Експериментите си ги правя понеже всички неща са ми изпаднали без пари.