Автор Тема: Компресор за въздух  (Прочетена 79066 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 22, 2014, 19:22:55
Отговор #80

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Здравейте колеги.Днес сглобихме компресора и ударихме греда  :D
Иначе всичко готово бутилката с всички изходи/ входове, колелцата му тампона отпред ,пресостат с вентили клапани всичко по книга ужким...Работата стана такава каквато тайно си мислех ,та компресорната глава не е в час нещо.Включвам да върти и не мога да си обясня защо се получава едно подскачане на самият компресор нещо като де-баланс си го обяснявам /без ремък всичко е ок/ и на всичкото отгоре не нагнетява не,че не нагнетява ами няма даже и сила да преодолее възвратния клапан да не говорим да направи каквото и да е налягане.При запушване с ръка на отворът /изхода/ ми духа през филтъра /масления/Ел.двигателят работи прекрасно,но все пак не сме го натоварили.Размонтирах компресора и му свалих главата, цилиндъра изглежда добре както и сегментите всичко чисто и сега ме съмнява проблемът да е в самата глава където са клапаните нямам си и идея не сам правил такова нещо,но утре смятам да ги развия да разгледам как работят.Ще пусна снимки като цяло на компресора и на главата ,но утре.
Тук намерих един компресор едно към едно като моят и си мисля дали да го взема за части ако моят евентуално не става или да търся друга компресорна глава.


Март 22, 2014, 21:00:54
Отговор #81

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Проблема е в клапаните в главата на компресора.Не затварят хубаво а може да има и счупен клапан или пружинка.Клапаните са едни пластинки и ги натиска пружинка.Отвори прегледай здрави ли са почисти хубаво от нагар леглата и клапаните като внимаваш да не ги надереш монтирай и пробвай с бензин държат ли.Ако държат 3-4 мин. бензина без да изпуснат монтирай главата на компресора и трябва да вдигне налягане.
А за дисбаланса виж да няма нещо криво.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 22, 2014, 22:24:23
Отговор #82

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Много благодарности колега утре ще прегледам как седят нещата там и ще видим какво ще стане.За криво всичко е под линия в смисъл самите ремъчни шайби ,но наистина тази на компресора замята като се върти и аз си виках нека тръгне ще ,я сваля да прегледам и да оправя нещата та затова не съм го оправил този проблем,но дали може от това да подскача толкова ?

Март 23, 2014, 22:38:04
Отговор #83

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Ако има радиално биене може и от шайбата да е.А също и ако е стоманена и не е балансирана добре тогава пак ще подскача.То зависи и колко са вибрацийте.При едноцилиндров компресор е нормално да има повече вибраций от двуцилиндровия но не и чак толкова че да подскача целия и да се мести.Щото Съм имал и такъв случай с на един приятел компресора.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 24, 2014, 00:18:33
Отговор #84

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
И как му решихте проблема или по точно от крива ремъчна шайба ли идваше проблема ?
Иначе днес разглобих главата извадих и цилиндъра прегледах може да се каже,че е добре ,но клапаните бяха доста задръстени с боклуци и самите огледални шайби които уплътняват ги прешлайфах и напаснах към другата част така и с двата клапана.Преди да разглобя клапаните налях нафта и в двата клапана и съвсем спокойно си изтече от долу ,след ремонта повторих процедурата и около 15 минути нямаше теч и изглежда всичко е наред.Утре сглобявам,че днес не остана време да направя долната гарнитурка на цилиндъра  и пробвам.Ако всичко е наред свалям ремъчната шайба да видим за какво иде реч...
Между другото днес намерих същият компресор в продавалник на добра цена и го очаквам тези дни ако ли не за друго поне за части ако се наложи да ползвам от него.

Март 24, 2014, 20:08:07
Отговор #85

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Стоманената дебела шайба беше заменена с алуминиева по-лека.Виж да няма и крив вал на който се монтира шайбата.Виж също и баланса на шайбата.Дай някоя снимка на компресора да видим как напредваш.А ако имаш нещо проблем винаги можеш да звъннеш с каквото мога ще помагам.Телефона Ми трябва да го имаш.Ако не:0887284106 Митко.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 25, 2014, 00:14:13
Отговор #86

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Да имам го колега, много имам да те черпя тебе за прекрасната бутилка която ми намери.Иначе днес монтирах всичко и компресора заработи прекрасно /като изключим вибрацията/. Доста бързо вдигна налягане от 7 атм. без да се мъчи двигателя тръгва без проблем,даже си мисля дали ще е по добре от 1020 оборота на шайбата на компресора да ги намаля на 920 примерно едно за доброто на компресора ,но и най вече дали няма да спомогне и за намаляването на самите вибрации.Утре ще направя няколко снимки,че днес зареждам батерията на апарата и ще пусна тук,че ще го разглобявам вече да му извадя шайбата на главата и да бягам при стругаря да видим какво ще е решението на проблема.От там изтърквам с телената четка с дрелката и карам бутилката на прахово /червено/ сглобявам и пускам отново снимки.

Март 26, 2014, 19:31:28
Отговор #87

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Радвам се че ти е харесала бутилката.А черпата е най-малкия проблем да сме живи и здрави все ще се видим.
Проверете със стругара хубаво шайбата почти Съм сигурен че проблема е в нея.
Ако намалиш оборотите просто по-бавно ше вдига налягане и дебита на въздух ще е по-малък.Но тогава компресора като цяло ще живее по-дълго и щастливо.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 26, 2014, 23:31:49
Отговор #88

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Вече имам още един такъв компресор за резерва.Иначе още не ми е гледал шайбата .но утре в други ден предполагам ще сме готови с нея и от там ще го пробвам да напомпя гумите на колата и да поработи малко и го разглобявам да ходи на прахово и да му боядисам ел.двигателя след това сглобявам и стреляме...За напред ще търся едно парче ламарина 20 на 20 см. с дебелина 10 мм, за да сменя тази която е монтирана от дядо ми на самият компресор/ за захващането му/ която е 5мм. и му идва тъничка просто виждам как при работа се получава пружиниране в нея и от там предполагам и вибрации в цялата система.За ориентир може да видите този стария който пуснах тези дни и моя който /червения/с какъв захват е направен иначе е бил директно хванат за някакъв корпус предполагам.
Ето и снимка на чудовището в състоянието което е в момента...

Медната тръба съм ,я направил за пробата и е груба изработка като цяло съм оставил за последно нея и дръжката.

Март 27, 2014, 20:14:29
Отговор #89

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
 :) Поздравления.Става красива машинка.
Това е компресор от трактор ЮМЗ който се захваща директно към блока на двигателя и се задвижва ако не се лъжа със зъбно колело от разпределителния вал.
При това захващане и шайбата дето мята гаранция вибрацийте са от кривата шайба.Укрепи тая ламарина с оребрение от шпаринг и вибрацийте ще намалеят до рамките на нормалното.
Друга грешка която виждам е медната тръба от компресора до бутилката.Така поставена права има голяма вероятност при работа от вибрацийте да се спука или скъса.За да избегнеш това се слага по-дълга тръба като се правят две-три навивки като на пружина на пет до десет сантиметра от главата на компресора.По тоя начин тия навивки обират вибрацийте и не позволяват скъсването на тръбата.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.