Автор Тема: Компресор за въздух  (Прочетена 79451 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 27, 2014, 22:40:32
Отговор #90

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Благодаря колега.Относно медната тръба това е просто временен вариант колкото да пробваме и докараме  машината да заработи както си му е реда иначе мисля да му сложа един хидравличен маркуч хем вибрациите няма да го морят хем имам възможност да е по дебел от тази тръба ,защото мисля,че тази тръба му идва и тънка на компресора/доста се загрява/.А имам и приятел който има такава фирма за хидравлични и пневматични маркучи кербоват ги правят ги и стават доста добре и си мисля,че ще се получи по прибрано с него.
Поздрави.

Април 01, 2014, 17:40:36
Отговор #91

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
На това растояние сгъстения въздух винаги ще излиза горещ.Маркуч няма да издържи на температурата на сгъстения въздух.Пробвали Сме такъв вариант на компресор на камион и маркуча гърмеше след около 2-3 часа работа.Ако ползваш маркуч трябва да имаш преди него топлообменник.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Май 07, 2014, 22:05:52
Отговор #92

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Здравейте колеги.Поради липса на време се забавих малко с сглобяването на компресора , но от около седмица го ползвам вече и съм доста доволен за сега ,надявам се и занапред да е така.Снимки обещавам до два дни ,защото имам проблем с апарата , а искам да бъдат на ниво.Лека вечер за сега.

Май 09, 2014, 00:27:17
Отговор #93

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Здравейте отново.Днес най после успях да направя няколко снимки на машинката.

-Като довършителна работа по него имам да му слагам един въздушен филтър и по електрическата част един контактор с ключ,но до седмица две и това ще бъде свършено ,че времето е много кът при мен.
Много благодарности на всички колеги които ми помогнаха за осъществяването на този проект.Адски приятно съм изненадан от хората в този форум от към технически познания и чисто и просто от към човешкото в самите вас.Благодаря ви и дано занапред и аз бъда полезен с нещо на някого тук. А сега продължавам с снимките и информацията към другият по голям проект,Трактора...тези дни.







Май 09, 2014, 12:59:16
Отговор #94

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Привет колега. Прекрасен е станал. Само едно не одобрявам, защо не послуша съвета на колегата, да му сложиш и отпред на компр./откъм капачката за кол.вал/една опора, за да няма вибрации.Иначе, добре си се справил.

Май 09, 2014, 17:57:29
Отговор #95

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Станко , чудесен е , само да не забравиш при пускането в  експлоатация да поставиш капака за охлаждане и перката на
мотора , че са много важен фактор. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 09, 2014, 22:10:39
Отговор #96

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
1.Благодаря колега.След изработката на фланец с тези параметри 10мм. изчезна на 100 % нуждата от друга разпорка към компресора.Просто работи повече от добре ,вибрациите са намалени почти на нула след оправянето на де-баланса при ремъчната шайба и въпросния фланец.Та мисля,че не е нужно затова колега.
2.Благодарности и на теб Кире ,иначе ще му бъдат монтирани и капака и перката,но не  съм го боядисал още и затова не съм ги сложил и между другото имам чувството,че мотора работи в доста облекчен режим гледам го и през ампермер.
Днес му монтирах и въздушният филтър остава токовите да коригираме от към защита за мотора и пресостата и сме ок изцяло.

Май 09, 2014, 22:31:30
Отговор #97

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
1.Благодаря колега.След изработката на фланец с тези параметри 10мм. изчезна на 100 % нуждата от друга разпорка към компресора.Просто работи повече от добре ,вибрациите са намалени почти на нула след оправянето на де-баланса при ремъчната шайба и въпросния фланец.Та мисля,че не е нужно затова колега.
2.Благодарности и на теб Кире ,иначе ще му бъдат монтирани и капака и перката,но не  съм го боядисал още и затова не съм ги сложил и между другото имам чувството,че мотора работи в доста облекчен режим гледам го и през ампермер.
Днес му монтирах и въздушният филтър остава токовите да коригираме от към защита за мотора и пресостата и сме ок изцяло.
Постави 16 Амперов предпазител на Merlin Gerin или Scheider electric , те са с коректна реална времетокова характеристика , произвеждат се
по лиценз в Перущица и  се сглобяват на още 2 - 3 места у нас с гарантирано качество , и аз съм ги изпитвал. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 12, 2014, 09:34:44
Отговор #98

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Scheider electric e ужасно калпав компонент имам доста приятели дето работят там , връщат прекъсвач с солета вътре "минал" през тестове и стендове от какво остава за по натам ...

Май 12, 2014, 20:29:06
Отговор #99

Неактивен soton

  • Публикации: 24
  • Близо до София
Оригиналните предпазители на тази фирма са много добри,но ние нали сме мърлячи,тези от завода в Перущица са пълен боклук.Познават се по цвета на вилката:оригиналните са сиви,а нашите - оранжеви.
Защо да е просто като може да е сложно!
Атанас Георгиев
скайп:naskogeorgiev61
0878640251