Автор Тема: ГАЗ-67 - най-сетне горд собственик  (Прочетена 18736 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 17, 2013, 22:43:54
Прочетена 18736 пъти

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Колеги от вчера най-сетне съм горд собственик на легендарният ГАЗ-67----ЩЕ ви помоля ако има някой нещо за продаване излишно от модела ---да се обажда.Като начало най-ми е необходим---Заден мост.Поздрави----0879-353449   или на ЛС.
« Последна редакция: Октомври 17, 2013, 23:07:18 от dido1903 »

Октомври 17, 2013, 23:00:33
Отговор #1

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Честито колега. Дай по-подробно с придобивката и снимковия материал.

Октомври 18, 2013, 00:19:36
Отговор #2

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Честито, колега! Както казва Наско - дай снимки :) Поинтересувай се, със сигурност половината от джипа ти е еднакъв с братчета и сестричета от ГАЗ и УАЗ, дай списък с части и ще ти проверя за нови в София при дядовците и рускинята, ако искаш втора употреба - пиши в офроуда ( сещам се поне за трима колеги и тук и там дето ще ти свършат работа). Разкажи за джипа, производство през войната ли е или следвоенен, каква му е историята, колко оригинален смяташ да е и принадлежност към коя армия ще му дадеш, българска, руска, американска:) Успех с начинанието!

Октомври 18, 2013, 09:00:41
Отговор #3

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Благодаря ВИ момчета за интереса-----машината е след военна-----купето е идеално запазено както и ходовата част----------имам 4 бр. ГАЗ -69----от които мисля да взаимствам някоя част------В момента най-ми е необходим заден мост за да комплектовам 100-процента -ходовата част----довечера ще побликувам снимки------МОЛЯ които има нищо излишно за модила -да се обажда.

Октомври 18, 2013, 09:20:45
Отговор #4

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Ако някой се интересува -имам добро шаси за модела заедно със задните ресъори и буфери---цена -По споразумение----0879-353449.
« Последна редакция: Октомври 20, 2013, 17:17:30 от dido1903 »

Август 18, 2016, 15:42:55
Отговор #5

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Колеги -да поразбутам темата защото имам напредък.След като благодарение на  Жоро Григоров от ОБЕЛЯ---това за мен е един изключителен човек----се снабдих със заден мост на въпросната машина започнах работа по същата.Ще бъда много кратък----по начало мислех да позамажа купето оттук оттам и да започна да се возя--ударих на камък.От въпросното купе не ставеше абсолютно нищо. Итака по не воля започнах да си строя ново купе на улицата от нулата.Изрязвах стари детайли и по тях правех нови от черна ламарина с дебелина 2 мм.Използвах и чертежи от интернет където купето и детайлите са в мащаб 1 към35.На няколко пъти мислех да събеа всичко и да го отпратя в НАДИН---но точно в този момент получавах насърчителна помощ от ЖОРО ГРИГОРОВ и на инат продължавах. Отидоха 5 листа ламарина и най-накрая се получи купе така както го исках.Отклонението е някъде 2-3 процента. За моя изненада след като окачих калниците и всичко останало по-купето нещата се напасваха на 96-97 процента.След като отново демонтирах калници . грундирах купето и го внесох в гаража.Започвам работа по ходовата част---шаси мостове и т.н.Предоставям ви малко снимки за да имате представа за какво става на въпрос.








[url=http://pichost.name/image/AlbUs][/url]













На последните 2 снимки показвам купчината ламарина която остана от старото купе и едни клещи купени от вторични зо 50 ст. които ми се оказаха голям помощник. АКО НЯКОЙ ИМА СКОРОСТИ ИЛИ РАЗДАТКА ДА СЕ ОБАДИ---ПОЗДРАВИ НА всички.

Август 18, 2016, 18:02:39
Отговор #6

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Отклонението е някъде 2-3 процента. За моя изненада след като окачих калниците и всичко останало по-купето нещата се напасваха на 96-97 процента...

Ако тези параметри са верни, твоето купе сигурно е по-добро от заводските сглобки ;D.
Поздравления за положения труд и резултата.

За Škoda-та обаче ще трябва по-голяма доза автентичност и възможно най-малко правени наново ламарини. Спецовете и феновете на Felicia държат много на онези характерни щампи по пода. Такива могат да се купят от Чехия или да се вземат от Octavia.

Август 18, 2016, 18:53:24
Отговор #7

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Ако тези параметри са верни, твоето купе сигурно е по-добро от заводските сглобки ;D.
Поздравления за положения труд и резултата.

За Škoda-та обаче ще трябва по-голяма доза автентичност и възможно най-малко правени наново ламарини. Спецовете и феновете на Felicia държат много на онези характерни щампи по пода. Такива могат да се купят от Чехия или да се вземат от Octavia.
                                                                                                                                                                                                                                                        Колега  RSK-параметрите наистина са верни на 96-98 процента--изненадах дори себе си защото не очаквах такъв резултат.Слагането на предните и задните калници заедно със праговете отстрани... маската и горният капак се получи от първият път без да преправям нищо.До колкото за ШКОДА-та си прав за щампите -----но нито имам време да ги търся ---нито пък да преправям отново.За мен е важно колата да тръгне зимата заедно с ГАЗ-67.Целта ми е оригинал около 94-95 процента и придвижване безавариино от точка А до точка Б.Благодаря ти че ми обърна внимание.ПОЗДРАВИ и СПОЛУКА.

Ноември 09, 2016, 22:56:56
Отговор #8

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Да поразбутам темата защото има движение по нея.Купето и ходовата част са готови и скоро ще пристъпя към боядисването на купето.Сложил съм нови жабковидни амортесьори и съм сменил цялата спирачна система с нови части включително и помпата.Смятам от другият месец да започна монтаж на двигателя и останалите елементи към него.



Ноември 10, 2016, 10:31:54
Отговор #9

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Колега, интересуват ме размерите на клапаните, ако е разглобяван мотора.