Автор Тема: ГАЗ-67 - най-сетне горд собственик  (Прочетена 6918 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 25, 2018, 19:42:03
Отговор #30

Неактивен тетевен

• Публикации: 227
Да поразбутаме темата по Коледа за ГАЗ-67.След като завърших на 100-процента ламарините/БЕЗ БОЯТА/......в началото на месеца най-после се снабдих с нови клапани които монтирах на двигателя.Предварително Жоро Григоров......лека му пръст...... ми беше шлайфал главата която с нова гарнитура монтирах на двигателя.Поставих и чисто нова водна помпа ...както и комплект съединител заедно с лагера.Наред с изброените неща пуснах и нова инсталация.Мисля от утре вече да слагам купето на шасито и да продължавам по-етапно.  Джантите ще бъдат от ЛАДА-НИВА---защото са с дупки и си приличат с оригинала.Оригинални не можах да намеря----а от РУСИЯ излизат много солено./ПОНЕ ЕДНА ДА ИМАХ ЗА РЕЗЕРВАТА ОТЗАД/............Избрах този двигател защото поне видимо си прилича с топ-оригиналния поне външно....Защо НЕ----абсолютно оригиналния?------Защото джипа смятам да ми бъде лятна ежедневка на газ----от м.април до края на септември.Приятели който са с оригинален двигател казват че разхода е около-30 литра бензин на 100 км.След като съм карал доста време такъв дв. знам че мога да го сваля на около 15 л.---газ   .Приемвливо е.  Лятото карам туристи и мисля варианта с двигателя за добър.  Като се счупи ....защото са си и чупливи....мятам един на ГАЗ-21.....и забравям за проблемите.           ОТБЕЛЯЗВАМ.....100-процента оригинал не гоня   /Въпреки че имам възможност/     защото не създавам МУЗЕЕН ЕКСПОНАТ----за стоене в гараж.      ЦЕЛ-----ДА ДОЙДА С НЕГО НА СПАСОВ ДЕН ПРЕЗ 2019 г-И---Хвърлям пряко сили от утре.    ЖИВИ И ЗДРАВИ.