Автор Тема: ГАЗ-67 - най-сетне горд собственик  (Прочетена 18728 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 25, 2018, 19:42:03
Отговор #30

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Да поразбутаме темата по Коледа за ГАЗ-67.След като завърших на 100-процента ламарините/БЕЗ БОЯТА/......в началото на месеца най-после се снабдих с нови клапани които монтирах на двигателя.Предварително Жоро Григоров......лека му пръст...... ми беше шлайфал главата която с нова гарнитура монтирах на двигателя.Поставих и чисто нова водна помпа ...както и комплект съединител заедно с лагера.Наред с изброените неща пуснах и нова инсталация.Мисля от утре вече да слагам купето на шасито и да продължавам по-етапно.  Джантите ще бъдат от ЛАДА-НИВА---защото са с дупки и си приличат с оригинала.Оригинални не можах да намеря----а от РУСИЯ излизат много солено./ПОНЕ ЕДНА ДА ИМАХ ЗА РЕЗЕРВАТА ОТЗАД/............Избрах този двигател защото поне видимо си прилича с топ-оригиналния поне външно....Защо НЕ----абсолютно оригиналния?------Защото джипа смятам да ми бъде лятна ежедневка на газ----от м.април до края на септември.Приятели който са с оригинален двигател казват че разхода е около-30 литра бензин на 100 км.След като съм карал доста време такъв дв. знам че мога да го сваля на около 15 л.---газ   .Приемвливо е.  Лятото карам туристи и мисля варианта с двигателя за добър.  Като се счупи ....защото са си и чупливи....мятам един на ГАЗ-21.....и забравям за проблемите.           ОТБЕЛЯЗВАМ.....100-процента оригинал не гоня   /Въпреки че имам възможност/     защото не създавам МУЗЕЕН ЕКСПОНАТ----за стоене в гараж.      ЦЕЛ-----ДА ДОЙДА С НЕГО НА СПАСОВ ДЕН ПРЕЗ 2019 г-И---Хвърлям пряко сили от утре.    ЖИВИ И ЗДРАВИ.







Юли 07, 2019, 20:52:54
Отговор #31

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
СЛАВА-БОГУ------мъките свършиха.Вчера на Трабант -фест 2019 г. - ТЕТЕВЕН - джипа направи първите си стъпки.Работата беше до полу-нощ и сутринта без предварителни изпитания-полят със светена вода акостирахме в центъра на града като гости на марката Трабант.Това е резултатът от 4-годишният ми труд.Някой ще го харесат-някой -не.....въпрос на гледна точка.Аз съм доволен.Не можах да покажа---,,,,.показна реставрация,,,,,,,.но пък мисля ,че показвам някакво възстановяване на една легенда.Благодаря на всички който ми вярваха и окуражаваха през тези години.Специални благодарности към ВЛАДО ТОПАЛОВ и към един човек който много ,много ми липсва----ЖОРО ГРИГОРОВ-вечна му памет.Без тези хора----нямаше да има никакъв резултат.ТЕМАТА Е ПРИКЛЮЧЕНА-------оставям на модераторите да решат дали да я изтрият или да отиде в архива.Благодаря за вниманието.
« Последна редакция: Юли 07, 2019, 20:57:15 от тетевен »

Юли 07, 2019, 21:01:21
Отговор #32

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Съжалявам------текста ми излиза а снимките---НЕ   .БЯХ ВИ ПРИГОТВИЛ 10 СНИМКИ ЗА ФИНАЛ----НО като дойде момента за качване ми се искат пароли и т.н. и въпреки че го правя ----сори -пак нищо.ТРИЙТЕ.

Юли 07, 2019, 21:45:14
Отговор #33

Неактивен Емил

  • Публикации: 207


Колега Тетевен (Младене), първо ще си позволя да ти пиша на "ти", защото вече имах щастието да се запозная със такъв уникален и народен човек като теб!Благодаря ти, че ме посрещна във своят дом и ме накара да се почувствам като част от твоето невероятно семейство! Благодаря ти също, че ме направи и част от историята на твоят блестящ командирски джип на червената армия-ГАЗ-67 (Чапай), пропит със толкова много история, изпълнена с множество тежки за него времена.И то във най-сладката част, при неговият бенефис, във твоят така красив град Тетевен.Вече лично знам през колко много мъки и лишения си преминал, за да достигнеш този невероятен краен резултат.И то със своите две ръце, без никой от града да знае, какво бижу има във твоят гараж. Възхищавам се и на твоята съпруга, която също е приела Чапай като пълноправен член на Вашето семейство, и не е спирала да те подкрепя и дава сили, през цялото това тежко време. На събитието при което беше решил да представиш своята рожба, си спомням как хората с недоверие и усмивки на лицата се тълпяха пред твоята машина.Снимаха се с теб и Чапай, и си тръгваха изумени, след като разбираха невероятната,тежка и бойна история на твоят верен другар - Чапай!Дано колегите от Трабант феста, не са се обидили, че това беше напълно заслуженият празничен ден на Чапай и неговият собственик - Младен! Бях много щастлив, като те наблюдавах от страни.Личеше си от далече, че еуфорията която те е обзела, е най-голямата награда за теб! Аз лично ще бъда много разочарован, ако и тази "тежка" за реализиране тема приключи.Силно се надявам да размислиш и да продължиш да радваш всички нас, същевременно правейки ни част от новонаписаната история на Чапай! ;) Ако спреш да пишеш, ще трябва да Ви идваме на гости...
:P Като "Ви", се има в предвид, колегите от целият форум! :))
« Последна редакция: Юли 07, 2019, 23:16:59 от Емил »

Юли 07, 2019, 21:58:21
Отговор #34

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Благодаря ЕМИЛЕ......за думите.Мисля ,че вече разбра какво значи балканджия от ТЕТЕВЕН да ти отвори вратите на своя дом-крепост.

Юли 08, 2019, 00:40:43
Отговор #35

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Колега, резултата на снимките, сигурно и на живо, е страхотен!
Адмирации за труда и поздравления за крайно интересната и вече готова кола.  :)

Той Владо Топалов ме ръчкаше да ходим заедно на Тетевен /не знам дали е дошъл със зеления му стегнат 353, и дали дойде с неговия приятел, другия Жоро, дето има Гогомобил/, ама предвид, че имах ангажименти, а и па бях мин. събота на Трабант феста в Българево, не можах да дойда.

Юли 08, 2019, 00:50:39
Отговор #36

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Честито! Много ми харесва резултатът, особено предвид, че е нещо, изградено практически наново от почти нищото... единствено воланът е леко неподходящ поне за мен, но предполагам има някаква разумна причина да е точно такъв. Мого де надявам скоро и аз да се похваля с един феникс, възроден практически от пепелта, по-точно скрабта. От опит вече знам какъв филм е, затова шапка свалям, макар че каросерията на "джипката" е значително по-опростена, но все пак трудът си е грандиозен... остава само да пожелая със здраве да си го караш и да му се радваш.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 08, 2019, 08:49:03
Отговор #37

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Колега, резултата на снимките, сигурно и на живо, е страхотен!
Адмирации за труда и поздравления за крайно интересната и вече готова кола.  :)

Той Владо Топалов ме ръчкаше да ходим заедно на Тетевен /не знам дали е дошъл със зеления му стегнат 353, и дали дойде с неговия приятел, другия Жоро, дето има Гогомобил/, ама предвид, че имах ангажименти, а и па бях мин. събота на Трабант феста в Българево, не можах да дойда.
                                                                                                                                                                                                                                          КОЛЕГА--благодаря за вниманието.Владо Топалов ми обеща ,че ще дойде с Варбург.Не се получи и затова съм му много ядосан----ами отгоре на това ми звнъни и по телефона да ми обяснява ,че имал майстори.Глобата му е една кутия боя -като тази на джипа.Сьщия е боядисан с негова боя,за което съм му задължен----иначе нямаше да има този ефект.

Юли 08, 2019, 08:59:54
Отговор #38

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Честито! Много ми харесва резултатът, особено предвид, че е нещо, изградено практически наново от почти нищото... единствено воланът е леко неподходящ поне за мен, но предполагам има някаква разумна причина да е точно такъв. Мого де надявам скоро и аз да се похваля с един феникс, възроден практически от пепелта, по-точно скрабта. От опит вече знам какъв филм е, затова шапка свалям, макар че каросерията на "джипката" е значително по-опростена, но все пак трудът си е грандиозен... остава само да пожелая със здраве да си го караш и да му се радваш.
                                                                                                                                                                                                                                                          Благодаря за оценката.За този филм-няма думи и сериите са много.И за миг ,не се колебаех че няма да постигна резултат.Бяхме си обещали с Жоро Григоров тази година заедно да си представим джипките на Спасов ден -но съдбата реши друго и това определено ме разколеба ,забави и не успях да стана готов.До към 1-часа след полу-нощ с Емил и жена ми се въртяхме в гаража около джипа.Сутринта си поставихме за цел да стигнем до центъра ,защото нямаше как да направим поне 100-метрова проба.На центъра си мислехме пък как ще се приберем,но слава на Бога всичко мина нормално.   До колкото за волана си прав-и аз имам някакви забележки ----но времето притискаше и нямах друг избор.Жоро ми беше обещал волан -но той нали си отиде и въпроса остана висящ.Този го правих ръчно от 4-части.Надявам се скорпо да ни зарадваш с твоя проект----дано всичко ти се получи.Желая ти късмет и успех.        На последните 2-снимки се вижда група Б.Т.Р. Момчетата от групата много се забавляваха с джипа преди да излезнат на сцената за концерта-който беше същия ден слдт Траби-феста.    Темата на деня за общината беше---,,,Туризъм за всички,,,---.Съчетанието на феста с концерта беше страхотно---публика ,настроение и много усмивки в горещия юлски ден.
« Последна редакция: Юли 08, 2019, 09:05:04 от тетевен »

Юли 08, 2019, 13:11:23
Отговор #39

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Страхотен резултат се е получил колега! Да те радва на пътя и да ти носи все положителни емоции. Супер е станал. А клиповете с Емил и москвича му ме накефиха  в неделния ден. Поздрави!