Автор Тема: ГАЗ-67 - най-сетне горд собственик  (Прочетена 18720 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 14, 2017, 22:15:29
Отговор #20

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Адмирации, става страхотна кола, струва си усилието.  :)

Ранните версии не са ли били с мотори, малко амер. копирани като слаганите в ГА3 А?


Декември 15, 2017, 08:22:50
Отговор #21

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Пьрвите излизат с трилитрови мотори а последните серии след 1947 г.  с мотори на ГАЗ  69 с дребни промени.Моторите са двулитрови и по сигурни.Предпочитам двулитровия защоото е по икономичен.За разлика от Газ 69 Скоростите са 4. и  няма бавни скорости

Декември 15, 2017, 20:13:48
Отговор #22

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Пьрвите излизат с трилитрови мотори а последните серии след 1947 г.  с мотори на ГАЗ  69 с дребни промени.Моторите са двулитрови и по сигурни.Предпочитам двулитровия защоото е по икономичен.За разлика от Газ 69 Скоростите са 4. и  няма бавни скорости
Ясно, значи 2120 кубиковия със стоящите клапани. ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 15, 2017, 21:32:52
Отговор #23

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Ясно, значи 2120 кубиковия със стоящите клапани. ;)
.                                ТОЧНО. ТАКА.   Смятам че е по добрият вариант.     

Декември 15, 2017, 22:06:29
Отговор #24

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ще е атракция на Спасовден ако се появи, стискам палци да успееш да я приключиш скоро! Аз лично не съм виждал такъв ГАЗ никога на живо.А оригинално е била трилитрова така ли? Някакви подробности покрай мотор, задвижване? Я ни светнете по-незапознатите със соц-техниката :)
Атракцията ще основно е в това, че е направена почти от нищото - задължително по парадите към колата трябва да върви и табло със снимки от реставрацията. Колкто и да е елементарна и опростена откъм ламарини това си е направо малък подвиг.
Иначе съм виждал поне 2 бр. такива на живо в София, като изключим парадите за Спасовден, където верояятно са идвали и повече. Една стоеше дълго време на охраняемия паркинг до Св. София, но това беше преди около 10 г. Обаче това лято отивайки на екскурзия в планината засякох Газ 67 в движение и с отличен вид някъде между с. Бистрица и Железница.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 16, 2017, 01:03:04
Отговор #25

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Адмирации,купето става добре.ГАЗ 67 има не малко у нас в движение,на прима виста се сещам за около 8-9, които съм срещал из България,примерно през последните 6-7 години като съм обикалял насам-натам.
Тук обаче колеги зададоха въпроси за двигателя,за да не останат в заблуда ще осветля малко нещата, все пак "сед магис амика веритас".
На ГАЗ 67 от началото на производството през 1943г,до края през август 1953г. е слаган един-единствен двигател-ГАЗ 64-6004.Идва в наследство от Емката ГАЗ М1,от полуторката ГАЗ ММ и е слаган още на бронемашини,на генераторни установки и къде ли още не,та даже и на леки танкове.Много добър двигател 3285 куб.см.,54 к.с.,в Русия все още може да се намери всичко за него.
Разработен е и модернизиран на базата на Форд А,документацията е купена,не е копиран.Увеличена е степента на сгъстяване,функционално е променена маслената система,поставена е бензинова помпа,сменени са карбуратора и делкото,има и други промени.
Двигател от ГАЗ 69 никога не е слаган на ГАЗ 67,както и спирачна помпа,спирачките са механични в оригинал.
Аз съм твърд привърженик на оригиналността,но след като е взето вече решение да се слага неоригинален  двигател,по подходящ е съвременен  от семействата ЗМЗ/УМЗ с моноблок.ГАЗ 69 е точно толкова неоригинален, колкото и тези двигатели,но при тях имаме около 100 к.с. срещу 52,елиминират се и главоболията с присадки в бензина,клапани и ред други.Още повече,че и механичната спирачна система на автомобила вече е премахната.
Това последното да не се разценя като съвет от мен,само мое лично мнение е,а собственика е в правото си да решава какво ще сложи или няма да сложи съответно.
« Последна редакция: Декември 16, 2017, 01:11:57 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 16, 2017, 17:10:02
Отговор #26

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Дано някой от администраторите не ми направи забележка , че пак събуждам темата ,на искам да дам някои обяснения които са  много малко известни.Мойте уважения към   победовод     защото той винаги е бил компетентен фактор.   ЗАПОЧВАМ------ГАЗ-67 ми е любимата техника защото през 60-те год. на миналият век такъв имаше служебен в Горски техникум ТЕТЕВЕН който се караше от вуйчо ми и с него имах незабравими моменти./ един от случайте е , че както пътувахме из улиците на града-колкото и да не ви се вярва задният мост се откачи и джипката продължи без него/.Но по-същество------учех и работих в СССР------там с течение на обстоятелствата имах запознанство с двама братя които са работили в завода произвеждащ ГАЗ-67.От тях научавам ,че на последните 200-300 купета се монтира двигателят на текезарката-----Попитах ги защо-----отговорът беше , че е имало хартисали купета без двигатели----а двигателите на ГАЗ-69 са били вече тръгнали по-конвейра и за да не заемат място тези купета и за да не се съсипят решават да пуснат тази Х-серия ---което не е отразено и никъде.Смятам ,че това е нормално и логично защото хващането към към скоростите е еднакво.И по нататък----Първите слизат със спирачки задействани с въжета а след това се минава и към хидравлични спирачки-оригинално- ГАЗ-67 Б..Момчета не всичко се отразява в една документация в един завод----особено в бившият СССР.От тук нататък смятам ,че моят е автентичен с изключение на скоростната кутия която ,не успях да намеряС-а от УКРАЙНА ако ми я изпратят ще ми стъпи около 800 лв-и в момента ми е скъпо.Сега може ще има раздвижване и спорове по темата----НО ИНФОРМАЦИЯТГА МИ Е ОТ ИЗВОРА./самите дядковци ми вденаха ,че това почти не е отразено никъде./        Все пак трудът по-купето ми е къртовски----още по-вече ,че всичко се извърши в примитивни условия и то без абкант.Не ме питайте как в студа на ръка съм огъвал ламарина с 2-мм. дебелина ./голяма грешка---оригиналната дебелина е 1.25-но се усетих късно/.   Не ми бутайте ЕНТУСИАЗМА  за да го докарам догодина на Спасов ден.   А някой ако може да помогне с някоя оригинална  джанта.   ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ КОЙТО СЕ ТРУДЯТ ВЪРХУ ПОДОБНИ ПРОЕКТИ и МНОГО ЗДРАВЕ.

Декември 16, 2017, 18:10:15
Отговор #27

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
И аз щях да попитам какви са аджеба разликите между Газ 67 и 67Б, едва ли руснаците ще сложат индекс без да има изменения по колата.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 16, 2017, 19:37:52
Отговор #28

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
........От тях научавам ,че на последните 200-300 купета се монтира двигателят на текезарката-----Попитах ги защо-----отговорът беше , че е имало хартисали купета без двигатели----а двигателите на ГАЗ-69 са били вече тръгнали по-конвейра ..Смятам ,че това е нормално и логично защото хващането към към скоростите е еднакво.Първите слизат със спирачки задействани с въжета а след това се минава и към хидравлични спирачки-оригинално- ГАЗ-67 Б....

Не колега,тук е публична конференция,доста хора четат и информацията която се предоставя трябва да е точна.Това което ти са казали за последните 200-300 купета не е от извора,а е пълна фантазия на някой алкаш.Няма как да закачиш скоростна кутия ГАЗ 67 към двигател ГАЗ 69,хващането е толкова различно че просто няма как да стане.Достатъчно е само един поглед на двата двигателя и ще се убедиш.Същото се отнася и за хидравличните спирачки,никога на завода не са слагани, и на ГАЗ 67 Б до края на производството спирачките са с въжета.Тук обаче хидравлични спирачки могат да се сложат относително лесно,което и е правено през 60-те основно.Сега много реставратори врыщат въжетата обратно,като основен източник за доставка са горите където са се водили сраженията през Втората световна.Оттам все още се вадят и ГАЗ 67,и бронемашини изоставени преди повече от 70 години.Иначе аз съм последния човек който би си помислил да ти бута ентусиазма.Скорости ,джанти и каквото друго си помислиш може да ти дойде до тук почти без пари,просто трябва да намериш приятел международен шофьор,който да ти ги докара.

На въпроса на Митко,на ГАЗ 67 Б са направени подобрения  в закрепването на окачването,нови опорни лагери на цапфите, по добро уплътняване на шлиците на предния кардан,ново делко,нови главини,намален е и ъгъла на наклона на шенкелите.На по късен етап е сменена предната решетка,карбуратора,втори път е сменено делкото,двойно действащи амортисьори и са усъвыршенствани главните предавания в мостовете.Това е най общо казано,подобренията са доста повече.
« Последна редакция: Декември 16, 2017, 20:21:58 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 17, 2017, 14:37:41
Отговор #29

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
......с изключение на скоростната кутия която ,не успях да намеряС-а от УКРАЙНА ако ми я изпратят ще ми стъпи около 800 лв-и в момента ми е скъпо.


На Газ69.ру колега вече шест месеца се продава  всичко което ти е нужно на теб,т.е пълен комплект.Скоростна кутия,раздатъчна кутия и камбана.Ако намериш скоростна кутия,пък нямаш камбаната ,просто няма как да я закачиш.
Цената беше 410 долара,преди два месеца падна на 330 долара,и очаквам да падне на 250 долара ,защото реалните сделки на този комплект стават от тази сума надолу.Така че за сумата от около 400 лева и надолу този комплект може да се купи,но от Волгоградска област във всички случаи ще е нужна помощ на международен щофьор.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.