Автор Тема: Емблема  (Прочетена 29793 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 01, 2013, 12:12:12
Прочетена 29793 пъти

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Ред. 26.02.15 - За поръчки на емблемата на форума посетете тази тема : http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,6988.0.html



Благодарение на дизайнера на този форум, George Christov, гербът на форума от няколко дни е с повече хром и блясък.  :)
Този герб може да намерите и на стикерите, които безплатно раздаваме.
Надяваме се да ви хареса.


Поздрави от ClassicCar-bg.com Team
« Последна редакция: Февруари 26, 2015, 00:12:07 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 01, 2013, 14:23:29
Отговор #1

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
....което е супер... и ме връща към една стара идея, като любител на емблеми - защо да не я направим на истинска емблема, да се слага на броните и решетките на колите? Много е атрактивна, красива, ще стане супер!

И веднага да кажа, как го виждам да стане. Един начин е традиционната бронзова емблема. Трябва някой да направи релефен модел от някакъв подходящ за обработка материал, от него вече лесно се снема калъп и се леят емблеми. Отгоре се нанася горещ емайл или емайлови бои и... готово. Само дето това е доста труден начин. Изработката на първоначалния модел ще е много трудна, трябва да се намери някой добър художник, приложник или кой знае какъв, отливките може да са леко груби, емайлът най-вероятно няма да е на висотата на този, правен някога от старите майстори. Ще стане, но вероятно леко грубо и може би доста скъпо.

Вариантът на който аз бих заложил, е разслояване на емблемата на няколко елемента, на няколко слоя, изрязване на тези елементи от различни по цвят и дебелина ламарини /бронзова, алуминиева, неръждавейка и т.н./ и залепване или занитване на отделните слоеве заедно, така че да се получи нашата емблема. Изрязването да е с лазер, което е изключително прецизно, фино и не на последно място, доста евтино. Идеята ми е отделните елементи на емблемата да бъдат пресъздадени с различните цветове метал, но нищо не пречи после да бъдат оцветени допълнително с емайл или емайлови бои.

Веднага казвам единствената трудност - трябва да намерим някой, който е много вещ в работата с програми от рода на Аутокад или Корел Дроу, така че да разчертае няколкото елемента, няколкото слоя за значката, като тези ще са доста къдрави и пипкави. Фирмите, занимаващи се с лазерно рязане предлагат и тази услуга, но за създаването на 1 файл искат от 20 до стотина лева, при това за относително по-елементарни неща, за това тук може да поискат и повече /а ще са нужни 4-5 файла, тъй като елементите ще са 4-5/ и това ще оскъпи малко нещата, но пък ако се разбие между много желаещи, това също няма да излезе особено скъпо. Самото рязане и материалите май въобще не са скъпи.

Ето и идеята ми - просто примерно - за отделните слоеве. Както казах по-горе, може да се изрежат от различни на цвят ламарини, или пък само от една и после да се оцвети.... Въпрос на виждане. Ето ги:

Първо основа:



След това този елемент:



Още елементи:



И надписът отделно:



Разбира се, това е съвсем условно, колкото да илюстрирам идеята, иначе ако ще се прави, най-вероятно може да се раздели на по-подходящи слоеве, за да бъдат най-добре предадени елементите на емблемата. Въпросът е, харесва ли ви идеята, има ли желаещи /и то доста на брой/ за такава емблема?


Юли 01, 2013, 19:43:17
Отговор #2

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Подкрепям идеята с две ръце и два крака :D

Юли 05, 2013, 11:43:35
Отговор #3

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
И аз подкрепям идеята и съм готов да я реализирам стига да има финансиране.
Такава емблема ще излезе минимум 30 лева на брой при масова поръчка (зависи от количеството) и не вярвам повече от 3-4 човека да си я поръчат, а тогава мисля, че ще струва и доста повече.

Ако има желаещи, нека ми пишат лично съобщение и ако се съберем поне 20 човека ще разпитам за изработката.

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 05, 2013, 14:27:33
Отговор #4

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
До 30 лева на брой ако е, мисля, че ще се съберем повече хора. На такава цена със сигурност се включвам с 2 броя, само ми се ще да видя някакъв предварителен проект. Ама в крайна сметка всякак съм навит, къде ли не сме ги дали тези пари :D
« Последна редакция: Юли 05, 2013, 14:31:07 от michev »

Юли 28, 2013, 13:40:07
Отговор #5

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
аз също бих купил два броя по 30 лв :)
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Август 09, 2013, 18:52:03
Отговор #6

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Аз също ще си взема една.
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Август 20, 2013, 07:37:58
Отговор #7

Неактивен ivanboev

  • Публикации: 107
Аз също се включвам за емблемата  :)

Октомври 20, 2013, 14:57:49
Отговор #8

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1012
@dino412 - изтрих ти публикацията без да искам като се опитах да разделя темите... можеш да пишеш пак.

Октомври 20, 2013, 19:36:34
Отговор #9

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
Прекрасна идея, според мен месингова отливка ще е удачен вариант.