Автор Тема: Обяви за "американки" в България  (Прочетена 208238 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 11, 2014, 22:17:28
Отговор #140

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Възможно е и да е фалшива обявата.
Все пак е на доста умерена цена за нов внос Мустанг.

Септември 24, 2014, 23:11:42
Отговор #141

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
ето нещо фенско ,може би за гараж  ;)http://olx.bg/amerika-natsionalno-zname-perfektno-kachestvo-shiti-koprina-blgarsko-proizvodstvo-bezplatna-dostavka-i51855289

Септември 24, 2014, 23:19:23
Отговор #142

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
не че много имаме педесетарски американки, НО все пак нека съхраним обявата тук не се знае  ;D
http://olx.bg/chasti-za-shevrolet-ot-50te-godini-i52583468


Септември 28, 2014, 23:21:08
Отговор #143

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639

Октомври 04, 2014, 12:50:50
Отговор #144

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
 :)





Октомври 04, 2014, 20:30:42
Отговор #145

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хаа, тоя е пуснал обявата е доста смехотворно развинтен като идейки сценарист.  :))
Всеки отн. по-задълбочен фен на БГ музиката от близкото минало, или пък на БГ американките вплетени в нея, знае, че Емил е имал само 2-3 броя Олдсове последователно, и то бели и двата, други американки от други марки не е имал.
Те са били- един 442 купе от 60-те, и след него един фул сайз от началото на 70-те.
Иначе твърдят разни фенове и връстници на епохата, че някъде след тия два Олдса, или пък между тях, но това не е доказано като инфо по принцип, че е имал пак един Олдс- Кътлас кабрио модел от края на 60-те.
А преди тях е имал през 60-те, по подобие на Гунди и разни известни българи тогава, е карал Олел Капитен.

Людмила пък най-вероятно, през целия си живот е била толкова далече от това да има лична кола, особено някоя купена на старо от някой си, или пък дори и само да я карат на американска кола за служебна, че няма на накъде повече...  ;D
« Последна редакция: Октомври 04, 2014, 20:39:34 от USfan »

Октомври 04, 2014, 20:44:16
Отговор #146

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
http://www.cars.bg/c837464

А тоя Рам е бивш на нашия колега Краси Гатев.  :)
Мотора не е баш от някой Чаленджър свален, просто е същия стандартен 318 куб инча, като слаганите в по-базовите Чаленджъри.
Иначе мисля че тоя си ориг. мотор от пикапа е още в него.
Поне преди години при Краси беше с ориг. си Пентастар 5,2 литра мотор.

Октомври 05, 2014, 21:51:17
Отговор #147

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Люси оригиналния 5,2 от Рама отиде на зеления Чалънджър. Този 5,2, който в момента е в пикапа, го купиха от Русе от мой приятел. Мотора е внос от Англия ;D
Що се отнася до Олдсмобила на Емил Димитров - бил е само един и това ми го потвърди лично Емил Димитров син, който е достатъчно запознат предвид историите в подробности, които ми е разказвал за истинската им кола.
А пък новия собственик на Инвиктата го чака студен душ с неговата идея за препродажбата на колата :D Толкова е далеч от истината, че просто няма накъде повече :D Представям си ако се обадя и отида да видя колата като незапознат кандидат купувач какви ще ми ги наговори. Жалко че нямам време за да си направя експеримента :D
« Последна редакция: Октомври 05, 2014, 21:57:12 от peter 1978 »

Октомври 05, 2014, 23:22:13
Отговор #148

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Люси оригиналния 5,2 от Рама отиде на зеления Чалънджър. Този 5,2, който в момента е в пикапа, го купиха от Русе от мой приятел. Мотора е внос от Англия ;D
Що се отнася до Олдсмобила на Емил Димитров - бил е само един и това ми го потвърди лично Емил Димитров син, който е достатъчно запознат предвид историите в подробности, които ми е разказвал за истинската им кола.
А пък новия собственик на Инвиктата го чака студен душ с неговата идея за препродажбата на колата :D Толкова е далеч от истината, че просто няма накъде повече :D Представям си ако се обадя и отида да видя колата като незапознат кандидат купувач какви ще ми ги наговори. Жалко че нямам време за да си направя експеримента :D

Хм, аз пък съм виждал талона на Купето 442 на Краси, и там пишеше Емил Димитров име като собственик. Освен ако не е някакво съвпадение просто именно де.
А за фулсайза Олдс белия 4 врати дето се продаваше близо някъде до Стара Загора, при разговор по телефона пък собствениците се кълняха, че и на техния Олдс по старото уверение за собственост, дето го пазели с колата, пак пише името Емил Димитров.

А погледнато леко отстрани, аз, без да го познавам разбира се лично сина, за особено голямата му информираност и свързаната с това достоверност на мнението му баш в това отношение, не бих дал особени гаранции.
Бих се усъмнил той да знае абс. всички коли на баща си, а и всякакви други работи, особено вещи, свързани с него.

Не за друго, а по простата причина, че Емил реално, както се знае, не имал е дълъг семеен живот.
Почти веднага се развел, и разбира се, че сина му почти не е живял с него, от 2-3 години след раждането, та чак докато Емил вече беше много по-стар.
Тоест, през края на 60-те и целите 70-те, ако дискутираме баш тоя период на каране на коли при него, само Емил или пък там разните му приятели и по-интимно близки хора по могат да кажат какво той е карал, от сина му.

Иначе естествено сина ще помни много возения с Олдса, ама просто само за даден период да кажем.
А ако другия Олдс Емил го имал за кратко време само, сина даже може и физически да не го е виждал, при това все пак налично за децата на разведените родители разделено живеене.
Така мисля де, може и да не съм прав.  :)

Октомври 06, 2014, 09:36:09
Отговор #149

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Хм, аз пък съм виждал талона на Купето 442 на Краси, и там пишеше Емил Димитров име като собственик. Освен ако не е някакво съвпадение просто именно де.
Сега се сещам, че имам един приятел Георги Димитров, вие ми давате идея да купя "голфа" който кара и след време може да стана богат ххахахаха, това в кръга на шегата. Успешна седмица на всички