Автор Тема: Обяви за "американки" в България  (Прочетена 208257 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 24, 2015, 22:24:54
Отговор #230

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Аз лично - съм приготвил няколко Европски класики ,бая части ,аксесоари и оборудване за братския Хамерикански пазар и си чакам.  8))

Те ще кацнат - няма къде да ходят ...  :winktongue:

П.П.
А това са си мои решения де - да не вземете сега да се юрнете.  :D
« Последна редакция: Април 24, 2015, 22:28:39 от Toni only Benz »

Април 25, 2015, 02:46:44
Отговор #231

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Колегa явно нaблюдениятa сa ни рaзлични  :)
Aз пък знaм не еднa и две европейски коли внесени от щaтите  тъй кaто тaм сa по евтини. Може и дa си прaв aко долaрa зaдържи тези нивa или се кaчи още, но aз лично досегa не съм чул зa изнесени европейки зa сaщ a зa внесени. Може би всичко допирa до курс евро долaр

Април 25, 2015, 12:19:20
Отговор #232

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Ами точно с долара е тънкия момент.

Те затова клатят така Гръцко ,ще има нагоре-надолу но ще се върти около равен с Еврака.

Когато спадне - ще се изнася/внася и обратното когато се вдига.

Просто момента е исторически и много акули ще направят състояние.

Е ние ще сме по-скромни но ,пак добре дошло.

Па и защо да стоят парите в тия менте баМки с тия мижави лихвици.

А те на запад даже и толкова лихви не дават - та народа там гледа да набутва кинтите в нещо по-сигурно.


А другото интересно е че се засилва интереса и към соц.автомобилите.

Та не е лошо докато ги има още на тънки кинти човек да позадели и нещо СССР-ско.

Да има за братята Руснаци в Америката ,да не им е носталгично там.

Те Немците и Холандците това гледам че усилено прибират СССР класики.


Това са си мои такива ,наблюдения и инфо. оттук-оттам от познати и приятели в чужбинско и аз си преценявам сам за себе си.

То всеки си има глава на раменете да мисли.

Па то лошо няма - те класиките си стоят и така и така.  ;)

/Но е факт че в Бг все още може да се купят интересни колици за смешни пари/.

Април 26, 2015, 22:22:21
Отговор #233

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Колегa явно нaблюдениятa сa ни рaзлични  :)
Aз пък знaм не еднa и две европейски коли внесени от щaтите  тъй кaто тaм сa по евтини. Може и дa си прaв aко долaрa зaдържи тези нивa или се кaчи още, но aз лично досегa не съм чул зa изнесени европейки зa сaщ a зa внесени. Може би всичко допирa до курс евро долaр

Хе, Пешо, веднага леко те опровергавам. Бих казал, зависи от ценовия клас.  ;)
Например и като почти нови и сега на старо почти всичките класически ГТО-та Ферари, че голяма част от 288 ГТО общо взето все си пътуват в посока от Европа към САЩ, а не наопаки.
Вкл. и това последното за колко там беше 38 МЛн, евро ли, или $, не помня.

Април 27, 2015, 10:05:20
Отговор #234

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Е тези коли въобще не ги коментирaм. Говоря зa по достъпните клaсики.

Април 28, 2015, 14:16:40
Отговор #235

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
От днес малко по темата за търговското споразумение между ЕС и САЩ.
Тук в поста съм копирал само някои моменти от статията.
====

ИПИ: Споразумението ЕС - САЩ ще стимулира и българския износ, и американските инвестиции
http://www.dnevnik.bg/biznes/companii/2015/04/28/2521853_ipi_sporazumenieto_es_-_sasht_shte_stimulira_i/

Разработката на софтуер, аутсорсингът, производството на машини, електронно и електрическо оборудване са секторите в България, които първи ще спечелят от подписването на търговско споразумение между Европейския съюз и САЩ, защото и сега пазарът им там расте бурно. В резултат от подписването на документа българо-американският стокообмен ще нарасне, ще се увеличат и инвестициите от САЩ в България. Това сочат изводите от анализа на Института за пазарна икономика на последиците за България от подготвяното Трансатлантическо партньорство за търговия и инвестиции (ТПТИ).
........................................................
От премахването на тарифните и нетарифните бариери пред американския внос в България пък ще спечелят местните потребители, тъй като около 40% от вноса от САЩ в момента се облага с мита, посочва ИПИ.

В средата на 2013 г. ЕС и САЩ започнаха преговори по т.нар. Трансатлантическо партньорство за търговия и инвестиции (ТПТИ), като до април 2015 г. бяха проведени девет кръга преговори. Оттогава насам бяха публикувани и продължават да се публикуват редица изследвания за потенциалните ефекти от споразумението върху икономиките на ЕС и САЩ. Изследванията на ниво ЕС, в общия случай, включват и конкретни прогнози за България като страна членка, като обикновено се оценява потенциалният ефект върху българския износ и БВП в резултат от либерализирането на търговията със САЩ. Изследването на ИПИ  е първият анализ на очакваните ефекти от бъдещото споразумение, който се фокусира конкретно върху българската икономика.



Май 10, 2015, 22:24:43
Отговор #236

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639

Май 10, 2015, 22:28:57
Отговор #237

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
хммм ...а уж го бяха върнали на вторични суровини този Крайслер  :-\

Май 10, 2015, 23:29:01
Отговор #238

Неактивен bshopov

  • Публикации: 184
УАУ
Тази кола е жива, наистина и аз съм изненадан. Историята за колата е много дълга. Един познат ме заведе мен и Пешо Панов в Дългопол на живо я видях тази кола, но беше в една конюшна залепена за една стена. Собственика обясни че няма двигател и скорости и че предното и задното окачване са от УАЗ, странното беше че за заден мост и преден мост има някаква тръбна конструкция / може и да ни е излъгал/. Не след дълго посетих въпросното място и се свързах с човека, каза ми че по времето когато е притежавал Крайслера е имал работеща бензиностанция и бизнеса му вървял, но всичко било загинало и той бил продал колата за около 2000 лева, но така не ми каза къде я продал, не беше много словоохотлив, аз го посетих мисля през 2010 година. Впоследствие по странно стечение на обстоятелствата се срещнах с едни цигани /които явно са ме излъгали - типично за този етнос/, та те ми обясниха че се занимават със покупка на коли за скрап, даже ми казаха за един ретроавтомобил в кв. Виница в гр. Варна, който не го знаех докато не ми го кажат, така че бях склонен да вярвам на тия цигани, та те ми казаха че били купили от Дългопол голяма зелена кола със странни задни калници и известно време са я държали в началото на с. Тополи край гр. Варна и после са я скрапирали, бях много ядосан на тия типове, ама.............. както и да е. Добре че са ме излъгали и колата е жива. Та информацията че колата е скрапирана тръгна от мен и се радвам че информацията е неверна.

Май 11, 2015, 14:57:27
Отговор #239

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
Хубава е, рядка е, но е купчина непотребна ламарина без какъвто и да било агрегат. А цената ми се струва доста завишена. Явно сегашният собственик залага на едно измиване от вън и цената скача с 10к. Представям си ако пусне и прахосмукачка вътре..
0890192949 / 0887192949