Автор Тема: Обяви за "американки" в България  (Прочетена 208296 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 24, 2015, 20:11:44
Отговор #310

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Аз наскоро се повозих заедно с колегата Боби на Пловдивския.
Той въобще не вози лошо, като цяло е стегнат, но не му включва кикдауна на автоматика, и има разни каросерийни елементи за правене, най-проблемните които са ръжди в колоните на предното стъкло.
Но пък е регистриран и в движение. Пък и цената от 6800 може още малко да се коментира.

А за снимките на тия Ямболските, доколкото помня, поне преди години проблема беше, че е починал титуляра по партидите по вноса и не можеше да се обмитят. Поне преди няколко години беше така.

Общ недостатък на тия Севили с фрапантната задница баш с предното предаване е, че са отн. много правени бройки, и въобще не са толкова ценни колекционерски коли, колкото предходната Севиля със задно и класически оформена задница, правена от 1975 до 1979 год.
Та затова тия с така нар. Ролс-Ройс задница никой не ги ще, въпреки уж не ниските цени по немското Мобиле примерно.
Другия голям проблем е, че тоя Севил е с надлъжно разпожен осмак с предно предаване, и затова съответно, с НАДЛЪЖНО разположена  ;) скоростна кутия.
И ако им се прецака автоматика, трябва да се внесе от САЩ рециклирана този рядък модел кутия, ако нещо не може да се ремонтира оригиналната.
За съжаление въобще не може да се сложи заместител кутия от по-масовите наследници, Севилите след 1985 год, които са с напречен мотор и напречна кутия.

Ноември 24, 2015, 21:56:46
Отговор #311

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
аз винаги съм се чудел на безумната концепция на тая кола и още по-безумния дизайн - насечени линии и прави ъгли и хоп - един свлечен багажник, все едно кльощаво бебе с препълнен памперс, или пък все едно е удряна отзад и са и присадили задницата от първата произволна намерена кола.....

Ноември 24, 2015, 23:26:21
Отговор #312

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
...или пък все едно е удряна отзад и са и присадили задницата от първата произволна намерена кола.....
По-скоро, не са стигнали до присаждането ;) ;D

Ноември 25, 2015, 08:30:31
Отговор #313

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Относно стила на колата - въпрос на вкус, казало зайчето и си облизало пи*ката. Относно инфото за колата като поведение и очаквания - благодаря на далите конкретно инфо :)
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Ноември 25, 2015, 09:52:08
Отговор #314

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
ТОЗИ СОБСТВЕНИК МИСЛЯ ЧЕ ОСВЕН ДВАТА СЕВИЛА ИМА И ЛИНКЪЛН .....АКО Е СЪЩИЯ ,АЗ СЪМ ГЛЕДАЛ ЛИНКЪЛНА И ТОГАВА ИМАШЕ НЯКАКЪВ ПРОБЛЕМ ТЪЙ КАТО ПРИ ПРОДАЖБА МОЖЕШЕ САМО С ПЪЛНОМОЩНО .......зависи от цената която ти я дават (а тя не трябва да е повече от 4500лв) защото пешо е прав в момента на пазара има добра селилия и с по хубава разцветка

Ноември 25, 2015, 10:12:22
Отговор #315

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Има един такъв и в автокъща Онтарио, но доколкото разбрах от приятел, който доскоро работеше там - не се продавал... иначе ми харесва точно щото е изрудски дизайна - нещо като разказ с неочакван край :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 25, 2015, 11:27:08
Отговор #316

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Има един такъв и в автокъща Онтарио, но доколкото разбрах от приятел, който доскоро работеше там - не се продавал... иначе ми харесва точно щото е изрудски дизайна - нещо като разказ с неочакван край :)

хах, тази на Онтарио, /седи там само на платен паркинг/ кафяво-златната е на един приятел тренйор по тенис, дето е голям фен на марката, и има още няколко хубави Кадилака, но по-късни от 90-те год. модели Флитууд и Девил.
Неговата Севиля е от посл. година за това боди- 1985, и за съжалание с най-малкия 4.1 литров осмак.
Той собственика сия я докара от Флорида преди няколко години, заедно с по-новите му Кадилаци.
 Та понеже там нали няма зими, и е малко карана колата, няма ръжди, а и е много стегната.

Миналото и по-мин лято си се повозих на нея, голям кеф, ако и да е с предно.
А това лято не е каран много тоя Севил, понеже моя приятел основно пък си караше един друг хубав ръбест Кадилак- Девил, но по-късен 1996 модел с предно, с вече Нордстар мотора.
Е тук доста по-назад в темата, мисля през 2013-та, съм качвал детайлни снимки на тая златиста Севиля.
Иначе не се продава, той си ги събира  :)) тия Кадита седани тренйора.

Ноември 25, 2015, 11:57:39
Отговор #317

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Стария собственика на Севил-а е починал преди няколко години. Не знам по какъв начин е попаднал в ръцете на новия собственик, но нещо документално не е ясно. Чакам все още за инфо относно регистрацията му!

А пък дизайна му ме кефи адски много, даже съм си харесал цветова комбинация любима >:D
« Последна редакция: Ноември 25, 2015, 12:04:44 от stingray »
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Ноември 25, 2015, 20:37:35
Отговор #318

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
На мен лично този модел на Кадилак много ми харесва. Не ми допада единствено че е с предно и че е тромав.
Аз карах такъв в Калифорния преди известно време. Беше 4,1 бордо с червен интериор. Беше супер запазен, но даваше постоянно някакви проблеми. Накрая малко след като се прибрах в България, моя приятел на когото беше ми писа че един ден Кадилака просто се запалил на магистралата и изгорял :(
Иначе колега мисля че ако го вземеш този Кадилак е грехота да го пребоядисваш. Изглежда супер оригинален.

Ноември 25, 2015, 22:21:30
Отговор #319

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
аз лично ти пожелавам да си купиш такъв модел щом те радва .....но пак се повтарям на пазара най добрия вариант е пловдивския ще си спестиш не малко разправи